Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elena76

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8 741
  • Rejestracja

8 obserwujących

O Elena76

  • Urodziny 02.09.1976

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Elena76's Achievements

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... (8/9)

10

Reputacja

  1. Ok, to lilak pewnie przez koty padł bo najbardziej ucierpiał od ich pazurów. Mąż jeszcze zeznał, że mógł przesadzić z nawożeniem roślin popiołem z kominka... Ale w sumie wydaje mi się to mało prawdopodobny powód zamarcia drzewek.
  2. Aha, i jeszcze jedno, mamy bardzo kiepską wodę z własnego ujęcia. Ta do podlewania nie jest filtrowana, pełno w niej manganu i żelaza. Czy to może szkodzić roślinom?
  3. Spróbuję tak jak radzisz, może uda się coś uratować bo szkoda mi tych roślin. Zastanawiam się, czy fakt, że ten grujecznik, klon i lilak który padł to też nie sprawka kotów - drapały do żywego drzewka, mógł jakiś grzyb przez uszkodzone pnie się wdać?
  4. W takim razie jałowce popryskam czymś na pleśń. Na działce sucho, jeśli już to raczej wina niewłaściwego podlewania ...
  5. Wydawało mi się, że grujecznik też raczej wytrzymały na mrozy, a stan opłakany. Wykopać go czy dać szansę? Wody gruntowe bardzo nisko teraz, od kilku lat nie było podtopień, ostatnio chyba w 2011. Czy jeszcze można jeszcze odratować tego świerczka? To co to może być? Rośnie już ze 3-4 lata i przedziorek zaatakował zaraz po posadzeniu, potem był spokój Ok, dzięki, tak zrobię. Czy mogę go posadzić na miejscu tego starego lilaka, który padł? Czy lepiej nie? Dzięki za odpowiedź!
  6. I jeszcze 2 biedactwa: 5. Sosna żółta - igły żółkną i potem brązowieją. Czy to normalne tracenie igieł, czy jakaś choroba? http://images78.fotosik.pl/649/1f6f4a5152ce435a.jpg 6. Jałowiec rozesłany Nana, szczepiony na pniu - od zeszłego roku coraz więcej brązowych igiełek, na których są takie czarne kropki. Jak mu pomóc? http://images75.fotosik.pl/649/5a0d5d38cb918af4.jpg
  7. Teraz kolej na iglaki, które do tej pory całkiem nieźle sobie radziły, ale kilka z nich też coś dopadło: 1. Świerk biały Sander's Blue - czyżby przędziorek? Jakieś 4 lata temu już atakował moje świerki. http://images75.fotosik.pl/649/74f9d7b7ad7b2d8c.jpg 2. Jałowiec chiński Blue Alps - posadzony jakieś 2 tygodnie temu : padnie, czy można mu jakoś pomóc? Widać, że schną mu igiełki z jednej strony. Kilka innych razem posadzonych ma się dobrze na razie. Ten biedny rośnie obok zaatakowanego świerku, o którym piszę wyżej. http://images77.fotosik.pl/650/961ecce42ba48805.jpg 3. Choina kanadyjska - posadzona 3-4 lata temu, ale co roku mizerniej wygląda, wyraźnie żółkną igiełki. Co jej może być? http://images78.fotosik.pl/649/d9c22425d24c594f.jpg 4. Świerk serbski - mąż mówi, że igły zaczęły brązowieć od wierzchołka, zastałam go w takim stanie:( Czy można mu jeszcze pomóc, czy do wykopania? Co mu w ogóle jest? http://images75.fotosik.pl/649/bef88b3820eb8c97.jpg cdn
  8. Witaj Elfir, witajcie Wszyscy Po mojej kilkumiesięcznej nieobecności w domu, wiele roślinek w ogrodzie wymaga pomocy. Doradźcie proszę, co i ewentualnie jak da się jeszcze uratować, na początek liściaste: 1. lilak - już w zeszłym roku zauważyłam, że zaczęły mu się kurczyć i jakby czernieć liście. Pryskałam środkiem na pleśń (diagnoza sąsiadki), ale w tym roku liście już w ogóle się nie pojawiły. Co go mogło wykończyć? Muszę go wykopać ale czy w tym samym miejscu mogę posadzić inną roślinę czy lepiej nie? Dokupiłam nowego lilaka, jeszcze nie posadzony, a już z liśćmi zaczyna się coś dziać Czy trzeba go czymś popryskać? Nie chciałabym, żeby padł jak ten poprzedni. http://images75.fotosik.pl/649/31b483939b4a48ed.jpg 2. grujecznik japoński - chyba przemarzł, bo wypuścił zaledwie kilkanaście listków (drzewko posadzone ze 3 lata temu). Do wykopania czy jeszcze coś z niego będzie? http://images75.fotosik.pl/649/f388f8c9299e9d05.jpg 3. klon jesionolistny - tu chyba też przemarzło kilka gałązek, ale poza tym martwi mnie że w tym roku jakoś tak mało się zagęścił, listki ma jakieś mizerne. Czym go "podkarmić", żeby zdrowiej wyglądał? http://images77.fotosik.pl/649/6a5f2f033ee91b28.jpg 4. irga płożąca - tu też sporo gałązek przemarzło i też jakoś mizernie kwitnie. Czy wyciąć te suche gałązki? Czym ją podkarmić? 5. Tydzień temu kupiłam magnolię, jutro chcę ją posadzić ale też zauważyłam na jej liściach jakieś zmiany. Czy coś ją atakuje? Czym to potraktować jeśli tak? http://images75.fotosik.pl/649/a2c946b80172a71c.jpg cdn
  9. Polecam solidnego stolarza: Marek Tryniszewski, tel 508_161_116 U mnie wykonane: zabudowa kuchni, schody, zabudowa łazienki (kompozytowa), garderoby, szafa wiatrołap, szafki w sypialni.
  10. Polecam - bardzo dobre wykonanie, solidny fachowiec. U mnie zrobiona kuchnia, schody, zabudowa łazienki, szafa wiatrołap, zabudowa garderoby, meble do sypialni.
  11. Dzięki Gosiek Ja swojego perukowca muszę delikatnie podciąć bo straszliwie nieforemny egzemplarz dostałam;) A lawendę już czy też poczekać? Niedoświadczona ze mnie ogrodniczka, mam jeszcze jedno głupie pytanie - na rabatach mam wysypaną korę, wokół drzew sporo i teraz więcej starych liści niż kory... Mam to wygrabić i nowej kory nasypać?
  12. Dziewczyny, czy mogę przyciąć już budleje dawida czy poczekać jeszcze z tydzień? A perukowca? Bo wierzba "haruko nishiki" to chyba dopiero po kwitnieniu?
  13. Oj tam, zaraz lata parę miesięcy raptem Jakoś nie miałam głowy do forum, w pracy sporo się działo, ale na szczęście ostatnio uspokoiło się i niech tak zostanie U mnie roślinek mozolnie przybywa, bo czasu brak, a mało tego to jakieś paskudztwo niszczy mi lilaka, budleje i parę innych w sąsiedztwie...
  14. ale ja jeszcze tu jestem ale za 2,5 godzinki zwijam się do domu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...