Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zk140t

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    659
  • Rejestracja

zk140t's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

12

Reputacja

  1. Gazeta Pomorska. Dodano: 3 września 2014, 0:25 Autor: Maciej Czerniak Szef węglowej firmy jeszcze nie wyjdzie z aresztu. Jego majątek już zajęli Rosjanie. Marcin W. pozostanie w areszcie jeszcze co najmniej dwa miesiące. Jego współpracownicy wyszli na wolność, bo sąd uznał, że ich udział w przypisywanych przestępstwach nie był aż tak znaczący. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy przedłużył areszt Marcinowi W., szefowi składówwęgla.pl. Trzech innych podejrzanych wyszło na wolność. We wtorek zapadły decyzje w sprawie aresztowanych w czerwcu pięciu osób z kierownictwa firmy węglowej. - Sąd zdecydował o przedłużeniu tymczasowego aresztowania Marcina W. i Tomasza P. - mówi prok. Jan Bednarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. - Areszt został przedłużony o dwa miesiące. W sprawie pozostałych podejrzanych sąd nie przychylił się do naszego wniosku i wypuścił ich na wolność. Uznał, że ich udział w sprawie nie jest na tyle znaczący, by konieczne było dalsze stosowanie tymczasowego aresztowania. Śledczy rozważają zaskarżenie decyzji sądu. Po trzech miesiącach za kratami z bydgoskiego Aresztu Śledczego wyszli: Arkadiusz P., Rafał R. i Tomasz R. To bliscy współpracownicy Marcina W., dyrektora generalnego składówwęgla.pl. Od 5 czerwca, kiedy do firmy wkroczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego, usłyszał on już 18 zarzutów, w tym kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. A pozostałych 11 osób (w tym czterech aresztowanych razem z W.) ma postawione zarzuty udziału w grupie, dokonywania wyłudzeń podatku VAT (na 35 mln zł) oraz prania brudnych pieniędzy. Pod nieobecność kierownictwa spółek (też pokrewnej firmy MM Group z Bydgoszczy) majątek w Białych Błotach przejął wierzyciel, OAO KTK Polska (Kuzbasskaja Topliwna Kompania). To firma, której jedynym udziałowcem jest rosyjska KTK, kompania węglowa operująca na terenach Kuzbasu w południowej Rosji. - Węgiel w terminalu w Białych Błotach przy ulicy Betonowej 1 jest własnością KTK Polska do czasu jego sprzedaży, odbioru ze składu i przeniesienia własności na kupującego - wyjaśnia Juliusz Paracki, prawnik reprezentujący firmę. Jak ustaliliśmy, prawie 50 tys. ton węgla zostało przejęte po tym, gdy uderzenie CBŚ uniemożliwiło spłatę przez bydgoską firmę zobowiązań, między innymi kredytu kupieckiego udzielonego "Składom” właśnie przez KTK. MM Group zajmuje się kupowaniem węgla importowanego, m.in. z Rosji, a składywęgla.pl - jego dystrybucją na terenie Polski. KTK przejęła tylko kopaliny, czy też np. auta i nieruchomości "Składów”? O to zapytaliśmy Parackiego, ale wciąż czekamy na odpowiedź. KTK na swojej stronie informuje, że firma jest "jednym z największych producentów węgla energetycznego w Rosji (...) jest też notowana na moskiewskiej giełdzie”. - Z firmą KTK prowadzimy korespondencję, wymianę pism procesowych - krótko potwierdza rzecznik prokuratury Jan Bednarek.
  2. Kolejna firma, która zawiodła moje oczekiwania. http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140605/BYDGOSZCZ01/140609487 Jak żyć panie Premierze.
  3. Już tłumaczę. Maty i kable grzejne generalnie dzielą się na: a/ jednostronnie zasilane - faza i zero są podłączone do jednego końca maty/kabla; b/ dwustronnie zasilane - faza jest podawana na początek maty/kabla, a zero na jej/jego koniec. Moje doświadczenie jednoznacznie wskazuje, że "bezpieczniejsze" w zastosowaniu są maty/kable jednostronnie zasilane. W tym rozwiązaniu tylko z jednej strony kabla wystają 2 przewody, które należy zainstalować w puszce instalacyjnej, a koniec kabla po ułożeniu na posadzce może się skończyć w "przypadkowym" miejscu podłogi. Natomiast układ dwustronnie zasilany ma na każdym końcu kabla tylko jeden przewód, który należy doprowadzić do puszki instalacyjnej. Ryzyko pomyłki w rozplanowaniu przebiegu kabla grzejnego jest duże i może skutkować tym, że koniec kabla może nie "dotrzeć" do planowanej puszki instalacyjnej. Wynika to z faktu, że w przypadku mało doświadczonego instalatora może dojść do sytuacji w której nastąpi wadliwe rozplanowanie ułożenia maty/kabla. Dlatego zdecydowanie polecam maty/kable jednostronnie zasilane. Pozdrawiam.
  4. zk140t

    Kotły olejowe

    Poprawiam przedmówcę. Przy podanych przez autora parametrach jego domu, zużycie oleju opałowego nigdy nie spadnie poniżej 3.300 litrów, czyli 14.000,00 zł, licząc w dzisiejszych cenach. Wiem o czym piszę, ponieważ po 16-tu latach zamieniłem olej opałowy na rzecz pelletu.
  5. Masz rację. Zdrowszy jest żółto-biały dym przy spalaniu butelek plastikowych. I energetyczność jest dużo wyższa... To była ironia, a cytat pozostawię bez komentarza.
  6. zk140t

    Pellet - cena

    Skusiłem się ceną (700,00 zł / tonę). Kupiłem na próbę 500 kg i już nigdy więcej nie kupię tego wyrobu podobnego do pelletu. Na oko wygląda ładnie. Ale... To co kupiłem ma mizerną wartość kaloryczną i do tego ilość popiołu 10 x większą od pelletu markowych producentów. Żeby rozgrzać kocioł do temperatury 65 stopni C, podajnik musi podawać paliwo bez przerwy, produkując równocześnie potężne ilości popiołu. Próby z alternatywnymi producentami zawróciły mnie na powrót do znanych i pewnych producentów. To tyle w temacie jakości pelletu.
  7. Popieram opinię MAZI07. Pellet jest czysty w eksploatacji. Ja spalam to paliwo w kotle olejowym FRANCO BELGE. Wymieniłem żeliwny panel przedni kotła na panel stalowy zamówiony w okolicznym warsztacie ślusarsko-spawalniczym. Powodem tego była konieczność zbudowanie panelu na zawiasach, który łatwo można otwierać w celu łatwego wybrania popiołu (ok. 0,5 kg na tydzień). Zamontowałem w tym panelu palnik na pellety i już. Jako urodzony sceptyk jestem szczerze zaskoczony czystością spalania pelletów w żeliwnym kotle olejowym. Temperatura utrzymywana w domu (ponad 140 m2) jest teraz wyższa o kilka stopni (obecnie 23 st. C) niż w poprzednich latach, a koszty ogrzewania utrzymują się na poziomie 40% kosztów z poprzednich lat. Żałuję, że nie zamontowałem palnika na pellet kilka lat wcześniej...
  8. Patrząc na zdjęcie wyświetlacza wydaje mi się, że masz krytycznie nisko ustawiony nadmuch (1%). Spróbuj zmienić ten parametr np. na 25% i obserwuj temperaturę spalin. Powinna wzrosnąć ponad 150 oC.
  9. Nie zgadzam się z Twoją opinią o pracochłonnej obsłudze kotłów spalających pellet. Zastosowałem palnik firmy z Giżycka do posiadanego kotła na olej opałowy. Wymienię Ci czynności, które wykonuję w kotłowni od września'2012: a. Zasyp zbiornika na pellet (420 kg - który sam zbudowałem według własnego pomysłu z płyty OSB) obecnie co 24 dni - 15 minut; b. Czyszczenie palnika i paleniska w kotle - 5 minut co 3 dni starym odkurzaczem (worek odkurzacza opróżniam 1 raz na 14 dni - 3 minuty co 14 dni). Tyle w tym całym ogrzewaniu mojej roboty... Za to różnica w kosztach ogrzewania mojego domu już dzisiaj jest nawet dla mnie samego dużym zaskoczeniem. Od 01.09.2012 do 15.01.2013 zużyłem ok. 2.300 kg pelletu o wartości ok. 2.200,00 PLN, podczas gdy w poprzednich latach w tym samym okresie zużywałem ok. 1.400 litrów oleju opałowego o dzisiejszej wartości ok. 6.500,00 PLN. Tak więc nadal będę zachęcał użytkowników kotłów opalanych olejem opałowym na zastosowanie w nich palnika na pellet. Wzrost godzin pracy własnej jest tu pomijalny. Pozdrawiam.
  10. Źle kombinujesz. Jakbyś czytał, to byś wiedział że przez 15 lat grzałem olejem opałowym, a od kilku miesięcy grzeję pelletem. Czytanie nie boli panie Lis.
  11. Wygoda obsługi, koszty eksploatacji i stabilność jakości surowca przemawiają za pelletem. A jaka jest Państwa praktyka w tym porównaniu?
  12. Zgadza się. Na starą glazurę należy nanieść CERPLAST firmy Atlas. Następnego dnia można już kleić na tę warstwę nowe kafle.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...