Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomek.dr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Tomek.dr's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Czy nie ma tu pomyłki. Przecież w rurze kanalizacyjnej o średnicy 200 dla 500m3 uzyskamy prędkość ok 4m/s, to dla 50 będzie 4*4*4m/s=64m/s. Czy rzeczywiście kulerek od procka przewali tyle powietrza. Hałas byłby nie do wytrzymania.
  2. Co sądzicie o wykorzystaniu bufora latem do schłodzenia pomieszczeń. Czy były jakiś efekt, gdyby zakopać w ziemi na głębokość 2-3 m plastikowy zbiornik 1-2 m3 z wodą i wpuścić w obieg np. do grzejników?
  3. pow. użytkowa 120 m2. U nas cena 1 kWh = 39gr. W układzie dwutaryfowym ceny: 20 gr i 46 gr. Tak więc, gdy z gazu ziemnego pozyskanie 1 kWh jes 3 razy tańsze, to jednak na prąd się chyba nie opłaca nawet w drugiej taryfie, tym bardziej, że w dzień jest znacznie drożej, niż przy jednej taryfie.
  4. Witam serdecznie, proszę o radę dla następującej sytuacju (jestem w trakcie budowy): - dostęp do gazu ziemnego - planowany kominek z płaszczem wodnym - planowane użycie grzejników Regulus o małej pojemności wody (w celu wyeliminowania dużej bezwładności - łatwość regulacji) Chciałbym zastosować bufor w celu wykorzystania kominka oraz zoptymalizowania pracy kotła gazowego. Moje pytania: 1. Jaki kocioł wybrać: zwykły czy z zamkniętą komorą spalania? 2. Które z rozwiązań z buforem wybrać (chodzi mi o połączenie kocioł, kominek, co, cwu)? 3. Jaka będzie optymalna pojemność bufora (ilość osób: 2+4, ok 450m3 kubatury - z poddaszem użytkowym, bardzo dobra izolacja cieplna - planowana izolacja conajmniej 20-30 cm)? 4. Jak zmodyfikować powyższy schemat do mojej sytuacji (brak solarów i pompy ciepła)? A może bardziej optymalne byłoby zasilanie bufora kominkiem bez płaszcza wodnego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...