Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wombat

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wombat

  1. Przyglądam się wszystkim wątkom dot. ogrzewania, gdyż nie mam na działce gazu ziemnego, a jestem z natury leniwy. W zasadzie będę ogrzewał 150 m2 (parter + poddasze użytkowe) en. elektr., a z położonego centralnie kominka postaram się korzystać jak najczęściej. Teraz moje pytania: 1. co to jest energia zainstalowana (w moim projekcie ogrzewanym - wg projektu - gazem ziemnym) 15,0 kW? 2. co to jest energia zapotrzebowana - 12,o kW (w projekcie) 3. Ile muszę zapotrzebować dodatkowo w ZE dla bezpieczeństwa?
  2. Dziękuję za dotychczasowe rady. Ale mam dodatkowe pytania. Czy mój dom jest dobrze ocieplony, czy tak sobie. POdłoga parteru - styropian 6 cm Strop pomiędzy parterem a poddaszem użytk. - styropian 3 cm Ściany zewn. Beton komórkowy M 600 24 cm i styropian M20 - 12 cm Strop - wełna mineralna - 20 cm
  3. Dom 145 m2 z poddaszem użytkowym. Nie ma nadziei na gaz ziemny. Zamierzam ogrzewać dom energią elektryczną. Jak wynika z artykułów prasowych ogrzewanie to jest wygodne, ale mało ekonomiczne. W związku z tym, w celach oszczednościowych planuję dodatkowo ogrzewać pomieszczenia położone przy i nad kominkiem właśnie kominkiem. Byłyby to: na parterze -salon, kuchnia, korytarz na piętrze -dwie sypialnie Do ogrzania en. elektryczną pozostałyby: na parterze: pokój, łazienka, wiatrołap i ew. pomieszczenie gospodarcze, natomiast na piętrze: pokój łazienka i korytarz. Oczywiście grzejniki byłyby zamontowane również w pomieszczeniach ogrzewanych kominkiem. I teraz pytanie: czy to w ogóle ma sens i czy będzie ekonomiczne? Dziękuję za wszelkie rady, tym bardziej,że w tej kwestii nie mam żadnego doświadczenia, a w najbliższych dniach muszę podjąć tę brzemiennąw skutki decyzję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...