Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

strzelu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    447
  • Rejestracja

strzelu's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. dzięki, powalczę i może się udam kiedyś do nich jak minie szał świąteczno-noworoczny.
  2. Hej, Ta grupa żyje? Czy żyła 7 lat temu? St.
  3. Podpisuję się pod poprzednim pytaniem. Interesują mnie okolice ulicy Karczunkowskiej w Warszawie, ewentualnie Zgorzała i jej okolice. Nie chcę robić mebli na zamówienie i tym podobnych rzeczy. Raczej cięcia desek na nieco większych maszynach niż domowe elektronarzędzia. Ktoś korzystał z takich usług w tych okolicach? pozdrawiam St.
  4. Witam, Mam do sprzedania erbetkę na słupie. Szczegóły w podlinkowanym ogłoszeniu. Może kogoś zainteresuje jeśli zaczyna w najbliższym czasie. http://warszawa.gumtree.pl/c-Sprzedam-sprzedam-inne-Rozdzielnia-budowlana-erbetka-prowizorka-budowlana-W0QQAdIdZ329996203
  5. Czy ktos z grupy nie ma do oddania gruzu? Potrzebuję trochę na podjazd. Albo może namiar na jakąś firmę która podrzuci gruz z jakiejś rozbiórki? Okolice ul. Karczunkowskiej w Warszawie przy wyjeździe na Piaseczno.
  6. Tak, mam diody na tablicy rozdzielczej, które się świecą albo nie w zależności od tego czy jest prąd czy nie ma. To chyba nic nadzwyczajnego.
  7. Witam, Kłopot jak w temacie. Mam zrobioną instalację w ten sposób że na dole domu mam skrzynkę główną, większą i w niej są wszystkie fazy, a na górze skrzynkę mniejszą obsługującą piętro. W niej brak jednej fazy. Ostatnio na budowie byli tzw. "fachowcy". Jedni to malarze, tapeciarze, glazurnicy itp. i jedyne co robili to skracali przewody w gniazdkach, izolowali je i umieszczali w gniazdkach przed tapetowaniem. Wcześniej obecni byli parkieciarze i czuję że to oni mogli coś poknocić. Początkowo jak włączali maszyny to wywalało różnicówkę całego budynku. Ponownie przyjechali albo z mniejszymi maszynami albo podłączyli jakiś przetwornik do sieci, który umożliwił im zrobienie cyklinowania. Nie było mnie przy tym więc ciężko mi powiedzieć jaki sposób zastosowali. Czy oni mogli być przyczyną zaniku fazy? Czy poza prozaiczną przyczyną jaką może być przepalenie się diody może być jeszcze jakiś poważniejszy kłopot? Tzn. Czy może być coś popalone między dolną skrzynką a górną? pozdrawiam St.
  8. spoko, ja czekałem 9 miesięcy. bajek nie opowiadaj. pozwolenie na budowę ma być po 60 dniach, a WZ to jak im się podoba.
  9. Do kominka. Napisałem w pierwszym poście. Do palenia w nim drzewm, które będzie teoretycznie suche i nie będzie drzewem iglastym.
  10. Hmmm, to czemu mistrzowie kominiarscy - którzy chyba powinni mieć jakies pojęcie - proponują żaroodporne? Może jeszcze jakies głosy w dyskusji?
  11. Witam, Temat wielokrotnie wałkowany, ale oświećcie mnie bo szału idzie dostać. Wszędzie mówi się że do komina kominkowego wkłada się (jeśli ktoś wkłada) rurę ŻAROodporną. Takową zaproponował mi kominiarz (grubość 1 mm). Jednakże wydzwaniałem do innych kominiarzy celem porównania cen i tu już zdania są nieco inne. Mówią że odchodzi się od wkładania żaroodpornych i coraz częściej wkłada się kwasoodporne (gr. 0,8 mm) ze względu na sprzedaż i palenie drzewem, które jest mokre (albo fikcyjnie sezonowane, albo jak samemu się na zewnątrz "sezonuje/składuje" to ono i tak ciągnie wilgoć). Zatem jaką włożyć? Żaro czy kwasoodporną? Mówi się jeszcze też o żarokwasoodpornych (czyli teoretycznie spełniających i takie i takie warunki). Poinformowano mnie również że różnica między żaro i kwaso to jedynie (poza grubością) to różnica około 50 stopni celsjusza wytrzymałości (jakoś 400 i 450 stopni). Komu wierzyć i co włożyć? pozdrawiam St.
  12. Ja bym dał po. Rzeczywiście mogą pociągnąć wody i będzie kaszana. Nie mówiąc o tym że przy tynkach c-w ręcznych jest taki syf że Ci je poprostu zniszczą. Swoją drogą, korzystając z okazji odradzam tynki c-w ręczne. Bedziesz potem zakładał tematy: jak zrobić poprawki na tynkach c-w, jak je uratować, czy naciągać dodatkowo czy nie, czemu nie są gładkie itp. Ja na dzień dzisiejszy zrobiłbym c-w z agregatu + ich zatarcie maszynowe, ale bez zacierania piaskiem kwarcowym. A dopiero na zatartą maszynowo warstwę tynków dałbym delikatną warstwę gładzi. Pomyśl nad tym, żebyśnie pluł sobie w brodę.
  13. strzelu

    drewniany taras - stopień

    i od porad życiowych i od lizania się po tyłkach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...