Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

megi_x

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

megi_x's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Mam pytanie do osób, które już zaciągnęły kredyt z dopłatami. W umowie mam napisane: 1. W dniu zawarcia umowy: 1) stawka referencyjna wynosi 4,1200%, marża wynosi 1,5 p.p., a oprocentowanie kredytu wynosi 5,6200%, w stosunku rocznym, 2) stopa referencyjna wynosi 6,20% w stosunku rocznym. 2. Marża, o której mowa w ust. 1, ulega podwyższeniu o 0,2 p.p. w przypadku rezygnacji z grupowego ubezpieczenia na wypadek utraty pracy i hospitalizacji......... Więc, żeby uzyskać marżę w wysokości 1,5 p.p. muszę zapłacić ubezpieczenie na wypadek utratypracy i hospitalizacji wynoszące 3,51% kwoty kredytu /u mnie to 5.265,00 zł/ Kolejna sprawa dotyczy prowizji. Mianowicie mam ją zapłacić jednorazowo w dniu zawarcia umowy. Też tak mieliście? Jak mi się jeszcze coś nasunie, to będę pytać. Bardzo proszę o pilną odpowiedź!!!
  2. justa napisała: justa, czy zaglądasz tu jeszcze? Bardzo mnie interesuje, jaką podjęłaś decyzję, bo mam ten sam problem?
  3. Marta Bukowczyk napisała: Oświećcie mnie dlaczego raty równe bardziej się opłacają? Przecież kredyt w ratach równych jest droższy.
  4. Szczerze mówiąc nie miałam o tym pojęcia. Wydawało mi się, że wystarczy potwierdzenie z banku o zapłaconych odsetkach , a nie faktury za wykonane prace. No to rzeczywiście może być z tym problem. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli pomóc mi swoją radą.
  5. Czy ktoś może mi jednoznacznie odpowiedzieć, co bardziej się opłaca? Ulga odsetkowa, czy kredyt z dopłatami? Pomóżcie, proszę! W najbliższych dniach muszę podjąć decyzję!
  6. Jeśli chodzi o oszczędności z tytułu ulgi odsetkowej , to jest to rocznie zwrot w wysokości /ok./ jednej raty.
  7. Ja tak właśnie zrobiłam, podpisałam umowę pod koniec roku 2006 i teraz mogę dokonać wyboru, co wbrew pozorom nie jest takie proste. Czytając jednak opinie forumowiczów co raz bardziej skłaniam się ku pozostaniu przy kredycie z ulga odsetkową. Tam przynajmniej są jasno określone warunki i chyba jednak ostatecznie jest korzystniejszy. Mam nadzieję, że sie nie mylę. Ulga odsetkowa polega na tym, że odlicza się 19% odsetek zapłaconych w ciągu roku. Odliczeń tych mozna dokonywać do 2027 r.
  8. KW100, czy mam rozumieć, że wybrałbyś kredyt z ulgą odsetkową?
  9. Drodzy Forumowicze! Mam dylemat i liczę na Waszą pomoc. Mianowicie chodzi o to, że podpisaliśmy z PKO BP umowę o udzieleniu kredytu w grudniu 2006 r. i tym samym załapaliśmy się na ulgę odsetkową, ale dzięki temu, że nie pobralismy jeszcze żadnej transzy możemy się z tego wycofać. Problem polega na tym, że nie wiemy, co tak naprawdę będzie korzystniejsze???!!! Panie w banku też nie potrafią, albo nie chcą się wypowiadać na ten temat. Mam nadzieję, że pomożecie mi w podjęciu decyzji. Szczegóły kredytu są następujace: kwota: 150 000 PLN okres: 30 lat powierzchnia domu: 107,56 m2. Kredyt, który otrzymaliśmy w grudniu to 150 000 + ubezpieczenie w kwocie ok 5 000; oprocentowany jest na 4,99%; raty równe Czasami miec wybór, to gorzej, niz go nie mieć!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...