Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

emisiu

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez emisiu

  1. emisiu

    Działka - problem

    Widzę tu pewną nadzieję, ale Twój opis jest nieco chaotyczny, i aby nie stwarzać dodatkowych problemów wynikających z niepełnego opisu proponuję rozmowę telefoniczną. Wyślij mi na priva swój numer tel. a ja oddzwonię. Będzie jeszcze trzeba kilka rzeczy ustalić.
  2. emisiu

    Działka - problem

    No ja bym tego nie przesądzał, nie wiemy czy akt sprzedaży odbył się na podstawie księgi wieczystej. Jeśli takowej nie było notariusz powinien posłużyć się zbiorem dokumentów + aktualnym wypisem z ewidencji gruntów + aktualnym wyrysem. Autor wątku podał za mało informacji żeby na razie coś wyrokować.
  3. emisiu

    Działka - problem

    Dla uściślenia: z której strony jest droga/ulica/wjazd do każdej z tych działek? I co dokładnie rozumieć przez "jest w geodezji"? Chodzi o ewidencje gruntów w gminie, czy państwowy zasób kartograficzny w starostwie? A może o obu miejscach jest tak samo? Oraz, "działki są naniesione na mapę, słupki znaczą granicę " - o jaką dokładnie mapkę chodzi?
  4. Gwoli ścisłości, dach podnosimy tylko nad częścią mieszkalną, a nad garażem w zasadzie pozostaję na obecnej wysokości. Piszemy w "zasadzie", bo chyba też go troszkę podniesiemy - inaczej przecięcie obu dachów wypadnie dokładnie w komin, co nie jest najszczęśliwsze i chcemy tego uniknąć. Dzięki większej różnicy w wysokościach dachów niż w pierwotnym projekcie domek wygląda ciekawiej. Panie Andrzeju, trochę o naszym dachu dyskutowaliśmy się też tu: http://forum.muratordom.pl/jaki-dach-na-nasz-domek-vis-a-vis,t118413.htm , czy mógłby się Pan odnieść również do uwag zawartych w tamtym wątku?
  5. Ponieważ, w normalnej wersji ten dom jest dość mocno płaski - podniesienie dachu o np. 0,5m nie psuje jego bryły (a chyba nawet przeciwnie). Taką zmianę zaproponował zresztą sam autor projektu, a my na wszelki wypadek zrobiliśmy sobie jeszcze makietę z papieru i wygląda całkiem ok. A strych staje się o wiele bardziej ustawny i wygodniejszy do trzymania rożnych zbytecznych w codziennym życiu gratów, których zawsze jest tyle że nie wiadomo co z nimi zrobić. Oryginalny strych jest naszym zdaniem ciutkę za niski.
  6. Bo tak, ale "stracimy" wtedy strych na którym nam bardzo zależy, nawet mamy w projekcie jego podwyższenie (mamy zgodę na podniesienie ścianki kolankowej o 50-70 cm). Pozdrawiamy.
  7. No i tu jest pies pogrzebany - bo jak się to wszystko policzy to sie okazuje że... chociażby w przypadku tego samego producenta (Plannja) blacha Rapid jest duuużo tańsza niż blacha Regola - różnica jest prawie dwukrotna jak się dobrze poszuka, a przecież nie będziemy mieli aż tak dużo odpadków. Biorąc pod uwagę również fakt że Regolę można układać bezpośrednio na krokwiach (bo blachodachówka jest samonośna) co daję niewielką różnicę na drewnie, różnica w kosztach wykonania dachów i tak wypada na korzyść Rapida - tak mi przynajmniej wyliczył lokalny dystrybutor i niezależnie od niego inna firma. I tak się zastanawiam teraz, czy wobec tego są dostepne blachodachówki z posypką które są w "dużych" arkuszach? Może budując z nich też wyjdzie taniej niż z blach małoformatowych bo duże blachy też będą sporo tańsze?
  8. Dziękuję za info o błędach w projekcie - nasz dach nad częścią mieszkalną będzie wyżej w stosunku do garażu niż ma to miejsce w oryginalnym projekcie (o jakieś 40 cm), więc i tak musimy na nowo sporządzić wykaz materiałowy. Możesz napisać co zniechęciło Was do blachodachówki, jakie są Wasze doświadczenia z blachą? Dziś byliśmy u ludzi którzy mają dach pokryty blachodachówką z posypką firmy AHI ROOFING i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Akurat padał deszcz, a ich dach nie ma jeszcze ocieplenia, hałas jaki dało się słyszeć (a właściwie jego brak) przypominał raczej efekt słyszalny pod dachem z eternitu a nie z blachy. Z wyglądu przypominał do złudzenia dachówkę i był naprawdę bardzo ładny, jednak niewiele mogliśmy się dowiedzieć o doświadczeniach z eksploatacji bo dach ma raptem kilka miesięcy.
  9. Czy możecie polecić jeszcze jakiś producentów blachodachówki w małych arkuszach z posypka oprócz Metrolite? I jeszcze jedno pytanie: czy blachodahówki z posypka (oprócz ceny oczywiście) mają może jakieś wady o których warto wiedzieć w momencie wyboru pokrycia dachowego?
  10. Przyznajemy, że nie rozumiemy - obcięte fragmenty nie mogą być wykorzystane w innej części dachu? Dlaczego odpadu ma być sporo?
  11. A czy możesz napisać czego dokładnie żałujesz w wyborze blachodachówki - czy chodziło o koszty?
  12. Głośność dachu jest dla nas mniej istotna, wszak poddasze jest nieużytkowe a jedynie gospodarcze. Regola nie jest dla nas za droga, tylko sądzimy że za 25 tyś. można mieć lepsze pokrycie dachu niż blachodachówka - ale może jesteśmy w błędzie? Czy są jakieś dane na temat tego ile lat będzie można użytkować taką markową blachodachówkę za nim trzeba będzie ją wymienić? Dom moich dziadków ma blachę jeszcze sprzed drugiej wojny światowej i choć część już została wymieniona/naprawiona, to są jeszcze fragmenty które przetrwały do tej pory. A ile wytrzyma np. taka Regola? Rzeczywiście oferta Leiera wygląda bardzo interesująco, w najbliższych dniach poszukamy lokalnego dystrybutora aby wycenił kosz pokrycia naszego dachu.
  13. Plannja Regola plus orynnowanie plus folia wyszła naszym zdaniem dość drogo - bo 25 tyś (bez robocizny). A przy okazji, jak jest przewaga blachodachówki z posypka od tradycyjnej?
  14. Od dwóch miesięcy budujemy nasz domek Murator C126 (Vis-a-vis - http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=36 ) i jesteśmy obecnie na etapie przed wylaniem stropów. Przyszła więc pora poważnie zastanowić się nad konstrukcją dachu. W projekcie autor proponuje dach z blachodachówki. Sam dom jest parterowy, a poddasze jest tylko strychem gospodarczym. Dom budujemy z Ytonga o grubości 24 cm. Powierzchnia dachu to ok. 280 m2. Prosimy o poradę czy blachodachówka to najbardziej odpowiedni dach dla takiego budynku? Jeśli tak, to jaką blachodachówlę polecacie (dach ma kąt nachylenia równy 22°)? Jacy producenci są godni polecenia? Jeśli inną technologię to też piszcie co jest najbardziej odpowiednie na taki dom/dach? Dodamy jeszcze że nasz domek powstaje na terenie gdzie jest w pobliżu dożo wysokich drzew liściastych (prawe jak w lesie), a więc można się spodziewać sporej ilości liści w okresie jesiennym. Pozdrawiamy Agnieszka i Jarek
  15. Jaki dach na nasz domek (Vis-a-vis)? Swoją prośbę o poradę kierujemy zarówno do Pana Andrzeja jak i również do pozostałych użytkowników tego forum. Otóż od dwóch miesięcy budujemy nasz domek Murator C126 (Vis-a-vis - http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=36 ) i jesteśmy obecnie na etapie przed wylaniem stropów. Przyszła więc pora poważnie zastanowić się nad konstrukcją dachu. W projekcie autor proponuje dach z blachodachówki. Sam dom jest parterowy, a poddasze jest tylko strychem gospodarczym. Dom budujemy z Ytonga o grubości 24 cm. Powierzchnia dachu to ok. 280 m2. Prosimy o poradę czy blachodachówka to najbardziej odpowiedni dach dla takiego budynku? Jeśli tak, to jaką blachodachówlę polecacie (dach ma kąt nachylenia równy 22°)? Jacy producenci są godni polecenia? Jeśli inną technologię to też piszcie co jest najbardziej odpowiednie na taki dom/dach? Dodamy jeszcze że nasz domek powstaje na terenie gdzie jest w pobliżu dożo wysokich drzew liściastych (prawe jak w lesie), a więc można się spodziewać sporej ilości liści w okresie jesiennym. Pozdrawiamy Agnieszka i Jarek
  16. Urządzenia i owszem tanieją, ale drożeje prąd i tu zaczyna się problem! Znajomi zastosowali klimę na poddaszu i po zeszłorocznym lecie dostali z zakładu energetycznego kwitek na dopłatę - nieco ponad 3 tyś. PLN (klima 5,6KW, całkowita pow. poddasza 97 m2).
  17. Jak sądzicie - czy w DIUNIE III jest możliwa (poprzez odpowiednie przeprojektowanie) zmiana funkcji salonu i kuchni tak żeby kuchnia była od strony ogrodu a nie od frontu? Czy tak głęboka modernizacja projektu jest w ogóle możliwa?
  18. Ponieważ dostaliśmy kilka pytań pomocniczych, ale na priva po części odpowiemy na nie tutaj... O nas i naszej działce - stanowimy rodzinę 2+3 - nasza działka ma dokładnie 22,4 m. szerokość i 45 m długości - po bokach są analogiczne działki (kilka na lewo i kilka na prawo), z tym że po prawej nasza działka przylega do drugiej... też naszej działki, ale ją najprawdopodobniej sprzedamy lub zostawimy dla naszego najmłodszego dziecka (nie wiemy jeszcze tego dokładnie, i na razie traktujemy ja jak obcą działkę) - wszystkie działki mają front od strony południowo zachodniej - od frontu wszystkie działki przylegają do drogi która jest prywatną współwłasnością wszystkich posiadaczy działek, i ma tak pozostać – droga prywatna ze szlabanem, a więc nie dostępna ogólnie - w chwili obecnej większość działek porośnięta jest gęsto najrozmaitszymi drzewami (leśne i ogrodowe, głównie liściaste), my naszą działkę oczyściliśmy zostawiając od frontu szpaler ciasno rosnących 10-cio metrowych ładnych akacji - ale pomimo wycinki mamy i tak z tyłu działki bez mała las drzew liściastych, po drugiej stronie drogi dokładnie taka sama sytuacja, a więc nasza działka wygląda jak polana w lesie - oczywiście należy zakładać że i inni posiadacze działek wyczyszczą swoje działki z drzew, czyli nie będziemy ich mieli po bokach, ale na pewno pozostaną te z przodu i te z tyłu, a za parę lat urosną drzewa odseparowywujące działki od sąsiadów O domach - Diuna III (oczywiście w odbiciu lustrzanym) podoba się nam bardzo: bo na akuratny dla nas metraż, bo ma rozsądną kubaturę; bo żona lubi balkony; bo można ją podzielić na niezależną wręcz część dolną i górną (to tak na przyszłość, gdyż na starość my możemy sobie mieszkać na dole, a z poddasza można zrobić samodzielne dwupokojowe mieszkanko dla naszego dziecka ze schodami tuż przy wiatrołapie – a więc bez przechodzenia np. przez salon ); bo jest ładna, bo ma łazienkę na dole, bo ma pomieszczenie gosp. z wejściem od ogrodu; bo można na kilka sposobów zaaranżować poddasze; bo ma strych; i kilka innych miej istotnych cech... - W Diunie III nie podoba się nam kształt kuchni; brak porządnego podcienia, umiejscowienie wyjścia na taras (u nas dokładnie na północ), ma za mały wiatrołap, i parę innych drobiazgów – domyślamy się że kilka zmian poprawi taki stan rzeczy - w vis-ŕ-vis podoba się: bo na ciekawy układ – mimo że porterówka to brak praktycznie okien na nasz północny zachód; bo nie trzeba łazić po schodach na górę; bo ma wspaniałe zadaszone dwa tarasy w tym jeden z wyjściem z kuchni (uwielbiamy siedzieć na tarasie, praktycznie całe lato na nim spędzamy); bo ma doskonałe oddzielenie części prywatnej-sypialnej od reszty domu; bo ma duży wiatrołap; bo jest nie banalny... - a nie podoba nam się brak strychu, bo niektóre drzwi maja wzajemne kolizje Chcemy aby nasz dom był oszczędny w eksploatacji jednak nie wybraliśmy jeszcze technologii ogrzewania (rozważamy ekogroszek, gaz, pompę ciepła, prąd – i w uzupełnieniu oczywiście kominek)
  19. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może polecić jakiś serwis www z projektami domów, w którym można wyszukiwać projekty dla konkretnej orientacji działki względem stron świata? Swego czasu natknąłem się na taki, ale niestety teraz nie mogę go odnaleźć.
  20. Biorąc Twoje argumenty pod uwagę też skłaniałbym się ku Diunie, jest jednak jedno poważne ale..., ten domek ma sporą szczytową ścianę (nie posiadającą praktycznie zadaszenia), która w naszym przypadku wypada na południowy wchód z lekka przewagą nawet południa. A więc podcień i wyjście do ogrodu wypadają na północny wschód, a cała kuchnia jest mocno nasłoneczniona od godzin południowych do wieczora. Przypomnę z pierwszego postu że: "nasza działka o szer. 23m i długości 45m ma front od strony południowo-zachodniej". Oczywiście pewnie można dokonać odpowiednich przeróbek, ale nie wiemy czy jest sens robienia tego? Czy zmiany nie będą na tyle poważne że lepiej jest szukać jednak innego projektu lub zamawiać indywidualny? Czy może jednak takie ukierunkowanie domku nie jest złe a całkiem dobre, bo najważniejsze okna w domu nie będą skierowane na sąsiadów, a słońce zniwelują rolety i żaluzje? Może ktoś z Forumowiczów posiada podobnie ukierunkowaną działkę i mógłby wskazać (polecić) projekt innego domku o podobnej powierzchni co Diuna III lub C126?
  21. Te dwa projekty to właśnie wynik naszego wspólnego wyboru, a nie każdego z nas z osobna. Obojgu nam się te projekty podobają i jesteśmy w tym bardzo zgodni. Szukać już dalej nie zamierzamy, robiliśmy to przez kilkanaście ostatnich tygodni
  22. Witajcie. Wraz z zona wybieraliśmy projekty przeglądając ich tysiące. W konsekwencji ostały się dwa: Murator C126 L ( http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=36# ) oraz Diuna III ( http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=72&flip=1 ). Zakładamy w obu pewne zmiany adaptacyjne. Oba podobają się nam w jednakowym stopniu, oba zdobyty jednakową liczbę punktów w naszej prywatnej skali oczekiwań. Pewnym utrudnieniem jest to ze nasza działka o szer. 23m i długości 45m ma front od strony południowo-zachodniej. Niestey nie posiadamy wiedzy budowlanej, a bardzo nas interesuje który z tych domków będzie np. tańszy w budowie - czy drożej wychodzą parterowe czy tez z poddaszem użytkowym przy zbliżonej powierzchni? Który będzie tańszy w eksploatacji (koszty ogrzewania)? Czy są to w ogóle istotne różnice? O czym jeszcze powinniśmy pomyśleć? Bardzo prosimy wszystkich forumowiczów o Wasze wszelkie ZA i PRZECIW, cenna będzie dla nas każda Wasza opinia czy nawet najdrobniejsza sugestia.
  23. Witajcie! Jako nowo upieczeni forumowicze szukamy osób budujących już lub rozpoczynających budowę C126. Jesteśmy ze Zgierza koło Łodzi. Uprzejmie prosimy o kontakt na adres jarek(małpiszon)satserwis.pl Pozdrawiamy Agnieszka i Jarek
  24. Przepraszamy, oczywiście miało być "Łodzią", ale z uwagi na przeniesienie postu nie mogliśmy już poprawić
×
×
  • Dodaj nową pozycję...