Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maja-le

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez maja-le

  1. Poszukuję studniarza w okolicach Stalowej Woli. Czy ktoś może kogoś polecić? Pozdrawiam wszystkich budowniczych.
  2. przy 10 m3 i 3 osobach w domu szambo opróżniam co 2 miesiące (czasem rzadziej gdy wyjeżdżamy). Może to kwestia świadomego oszczędzania wody, prysznic zamiast wanny, zmywarka, oszczędne krany itd. Bardzo dobrze działa sygnalizator zapełnienia szamba. Wiem kiedy wołać szambowóz. Jakoś nie ma to wpływu na cenę w mojej okolicy. Co do szczelności to nie mogę ręczyć, ale kupiłam szambo z atestem od profesjonalnej firmy. Musi wytrzymać do czasu doprowadzenia kanalizacji.
  3. Zaniepokoiła mnie [taka oczyszczalnia taka abym " nie odprowadzal sciekow - takze oczyszczonych do gleby" - takie dostalem wytyczne z gminy]. To pachnie obejściem przepisów i niekontrolowanym zanieczyszczaniem środowiska. O co tu chodzi? Poza ty jestem zwolenniczką oczyszczalni, ale to nie jest rozwiązanie dla pytającego. Po pierwsze za drogie jak na te kilka lat, po drugie brak warunków. Polecam szambo betonowe. Plastikowe może "wypłynąć" pewnej mokrej wiosny (widziałm to na własne oczy u znajomych). Betonowe jest też dużo tańsze. Po zrobieniu kanalizacji zbiornik może się przydać na deszczówkę do podlewania ogrodu, trzeba jednak już teraż położyć w ziemi rury, które w przyszłości doprowadzą do niego wodę z rynien.
  4. Też mam dom z bali, aczkolwiek ociepłany. 123 m2 pow. użytkowej w tym poddasze. Ogrzewam głównie kominkiem z turbiną rozprowadzającą ciepłe powietrze. W łazienkach dogrzewam piecykami elektrycznymi, które programator włącza w ustalonych godzinach. (Oczywiście mogę je też właczyć w miarę potrzeb. W ten sposób pracują one nie więcej niż godzinę dziennie. Nie mam potrzeby uzupełniania ogrzewania kominkowego czymś dodatkowym. Piec węglowy dla tak małej instalacji wydaje mi się przesadą. Ja zainwestowałam w dobrą instalację wentylacji wymuszonej z rekuperatorem i ziemnym wymiennikiem ciepła. Ten ostatni jest rewelacją. Zeszłej zimy przy -30 miałam nadal dodatnią temperaturę powietrza na wejściu do rekuperatora (ok.+2). Przy -10 do -15 ta temp. utrzymywała się na ok.+10! Można też wydać pieniądze na piec i resztę na ogrzewanie solarne wody. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...