Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kujurek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    68
  • Rejestracja

kujurek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zapomniałem jeszcze o tym pytaniu. Jeślii chodzi o koszty "budowania" to w moim przypadku do zakupu wełny na ocieplenie poddasza i do tego trochę sprzętu do łazienek koszt ok 190tys.pln. w tym momencie przestałem podliczać rachunki głównie ze względu na brak czasu ale i nie tylko
  2. Okno po zamontowaniu wygląda tak: http://images23.fotosik.pl/154/9e50221a0b7865f8.jpg Jak widać nić nie wycinałem chociaż tak proponowali mi fachowcy. Niestety łukowe okna mają to do siebie że jest problem z ich otwarciem. Ja dostałem od firmy dwie propozycje: 1- drzwi otwierają się na środek (czyli zawiasy są na środkowym słupku) 2- wycięcie narożników nadroża co też zbytnio mi się niespodobało. Wybrałem wariant trzeci własny który chyba się sprawdził tzn. kazałem okna balkonowe wciągnąć do środka (tzn. nie licować ze ścianą po zewnątrz jak inne okna) na tyle żeby zaczęły się swobodnie otwierać. Jak widać na zdjęciu miałem sporo zapasu do nadroża co również mi pomogło. Kazałem również okna obrobić przy tynkowaniu lekko na skos w górę. Dzięki tym zabiegom łuki są nieruszone tylko jak się ktoś przygląda to widać że okna balkonowe są bardziej wciągnięte w mur. http://images33.fotosik.pl/136/2627476e2e2c25b2.jpg Oczywiście jeśli się podoba skromny projekcik to proszę z niego korzystać. Ja budowałem z pustaka ceramicznego pod nazwą U220 i dałem jako ocieplenie zewnętrzne 15cm styropianu
  3. Na pełny spocznik jest za mało miejsca chyba że zrobi się jak zapi czyli schody wchodzą na wejscie do salonu i jeszcze na górze podchodzi się prawie pod drzwi od łazienki. po wielu przeliczeniach i przemyśleniach stwierdzilismy jednak że do tej klatki schodowej najbardziej będą pasować ażurowe schody drewniane.
  4. Schody będą zabiegowe, ale wydzie powiedzmy połowa spocznika. Na projekcie który zrobiłem wygląda to tak: http://images26.fotosik.pl/153/3845c7054d509ab6med.jpg http://images25.fotosik.pl/152/d49ae95f7b72b9admed.jpg Najpierw stolarz twierdził że to nie będzie dobrze, ale jak narysował na ścianie swoją koncepcję to jednak stwierdził że chyba mój plan będzie dobry. Schody się robią więc czy będzie dziwnie czy nie to itak takie będą
  5. plessek - zapraszam do wcześniejszych postów w których ten temat poruszaliśmy dając różne możliwości. Mój pomysł wiąże się z małym przesunięciem fundamentów Przeprowadzkę planowałem na święta, które minęły więc przestałem określać terminy. Jak zrobię górę to się przenosimy. W tej chwili złożyłem wniosek o odbiór częściowy i wreszcie zacznę normalnie płacić za prąd Wentylacja mechaniczna wiąże się z zamontowaniem rekuperatora. Wszędzie to chwalą i mówią że takie piękne i tanie Może będzie taniej jeśli zrezygnuje się z kominów wentylacyjnych, odzysk ciepła to kolejny plus. Ja zrobiłem zgodnie z prawami fizyki czyli grawitacyjnie, niestety stopy procentowe idą w górę więc o wielu rzeczach tylko mogę sobie poczytać i pooglądać
  6. W kuchni faktycznie spiżarni nie zrobiliśmy uważając to za zbędne pomieszczenie, a jeśli chodzi o okna to jedynie zmiana nastąpiła w pokoju który powstał w miejscu łazienki z okrągłym okienkiem co za tym idzie kotłownia w miejscu planowanego pokoju więc małe okienko i łazienka w miejsce kotłowni - bez okienka . przez te zmiany zmienił się trochę wygląd dolnego korytarza. Chyba jest więcej przestrzeni niż w projekcie. Mówię to jednak jedynie po obejrzeniu zdjęć od zapi i po przeliczeniu metrażu w chwili wytyczania ścian działowych.
  7. Ja przestrzegam jednak przed drewnianą podłogą na ogrzewaniu podłogowym. Pomijając kwestje strat, to łatwo sobie wyobrazić te piękne szczeliny w parkiecie i kojące dźwięki skrzypiącego drewnwa w czasie chodzenia po parkiecie . A teraz obiecane zdjęcia z dołu: http://images31.fotosik.pl/128/507ec4cfda6d120amed.jpg korytarz i kuchnia od strony pokoju i wc http://images29.fotosik.pl/150/403af328ca6518a9med.jpg korytarz od pokoju http://images26.fotosik.pl/151/78cd6721b6113f4amed.jpg Korytarz od schodów http://images33.fotosik.pl/128/7f6e62c704ab9cc0med.jpg korytarz z salonu http://images33.fotosik.pl/128/79e78f8ce1f35b15med.jpg korytarz z salonu 2 http://images29.fotosik.pl/150/6f8f1da39c1a6fa9med.jpg pokój na dole wzabudowanym kanale jestrura doprowadzajaca ciepłe powietrze od kominka na górę http://images31.fotosik.pl/128/e1c5ec82501f4c3dmed.jpg Salon i korytarz z kuchni http://images27.fotosik.pl/150/530565f3da7f3bdfmed.jpg Salon i korytarz z kuchni http://images26.fotosik.pl/151/6b3719eb8b00d85emed.jpg wiatrołap z korytarza http://images34.fotosik.pl/128/48495685930671admed.jpg Wiatrołap z korytarza http://images24.fotosik.pl/151/7fc360f96f47cb3emed.jpg Witrołap z garażu Schody jeszcze tymczasowe bo stałe "jeszcze się robią"
  8. Witam w gronie "wykańczających się" Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe to zdziwiło mnie trochę zacytowane stwierdzenie "nawet pod parkietem". Owszem pod parkietem będzie się sprawować, ale chodzi o to by nad parkietem się sprawowało. Drewno skutecznie izoluje ciepło, więc będą wielkie straty na grzanie posadzki a nie mieszkania. A po drugie drewno kiedy dostanie ciepła kurczy się nawet te egzotyczne gatunki jak np. "merbał". Ponoć są jakieś panele które przepuszczają ciepło, ale ja nie szukałem i dałem ogrzewanie podłogowe tam gdzie mam płytki. Czyli: kuchnia, korytarz dolny, wiatrołap i łazienki (góra i dół). Na dole zrobiłem niezależnie więc w dowolnej chwili mogę włączyć i wyłączyć wybrany obieg. Na górze w łazience ogrzewanie podłogowe podłączyłem na "powrocie" z dwóch grzejników które się tam znajdują (w czasie kąpieli lubię jak jest ciepło ) Oriset koszty ogrzewania podłogowego są wysokie, ale można wtedy zastosować oszczędny kondensacyjny piec gazowy. Jeżeli myślicie o piecu na paliwo stałe typu węgiel lub ekogroszek to lepiej się zastanowić czy w domu tylko grzać podłogą dla której temperatura w instalacji nie powinna przekraczać 40 st.C bo wted podłoga jest wyraźnie ciepła w dotyku, ale w pomieszczeniu jest gorąco i duszno. Warto jednak przemyśleć rodzaj zastosowanego systemu ogrzewania oraz pieca który chcecie zastosować
  9. Sądzę że nie kupowałem superdrogich ale trochę tego jest i dotego dwa są niskie pod oknami dachowymi (na tadnemie jest na całej długości okien). Chydraulik nie radził dobierać grzejników pod względem ich mocy tylko przeliczał chyba jedno kolanko na metr powierzchni pomieszczenia. Do tego jeszcze zawory, szafki, koreczki, odpowietrzniki podkładeczki itd, itp... i prawie siódemka się zebrała. Trudno mi teraz sobie przypomnieć ale wydaje mi się że o podłogówce chydraulicy mówili około 150pln/m2 ale mogę się mylić (musiałbym poszukać w papierach). Ja w łazience na poddaszu zrobiłem również grzaną podłogę ale podłączoną na "powrocie" z grzejników (oszczędziłem na szafce i zaworach ). Stwierdziłem że w łazience powinno być ciepło więc może wszystko chodzić razem a jak ustawię głowicę na grzejnikach (kolanka pod oknem dachowym i drabinka przy wyjściu do pralni-suszarni) na niską temperaturę to podłoga prawie przestaje grzać. Ogrzewanie podłogowe jest ok. tylko porządna instalacja trochę kosztuje zwłaszcza jeśli myślisz o możliwości regulacji temperatury. Pamiętaj także, że nie każda podłoga (pokrycie) nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Ja zrobiłem wszędzie tam gdzie jest glazura. Cały dół zrobiłem niezależny, więc każdą nitkę mogę włączyć i wyłączyć. Muszę jeszcze kupić sterownik do pompy żeby ją czasowo włączał i wyłączał.
  10. Jeśli chodzi o "grzybki" to naprawdę nie wiem o co chodzi. Natomiast zmiany w projekcie trzeba nanosić jeżeli zmienia się ściany konstrukcyjne. Ja poszerzałem garaż więc ta zmiana pociągnęła za sobą zmianę dachu i to musiało być uwzględnione na projekcie. Natomiast przesuwanie ścian działowych nie wymaga poprawek w projekcie.
  11. Piec kupiłem za 6tys. plus około 5tys. pozostałe akcesoria do kotłowni około 7tys grzejniki i zawory o instalacji podłogowej nie wspomnę. Niestety ciepełko kosztuje . Kotłownia gazowa z moich przeliczeń wychodzi tanie, ale więcej trzeba wydać na gaz. Chociaż ceny groszku teraz poszły bardzo w górę więc proponuję dobrze wszystko przeliczyć.
  12. Pokoje z balkonem są jeszcze w stanie surowym więc za bardzo niema się czym chwalić (dopiero jak skończę łazienkę to będę je robił). Pozostałe zdjęcia oczywiście tak. Parapety w środku mam z płyty w kolorze złotego dębu, ale jak zwykle trochę się różnią od okien.
  13. Jeśli chodzi o piec to trzeba go dobierać adekwatnie do powierzchni którą ma ogrzać. Ja wyliczyłem że do ogrzania (łącznie z garażem i pomieszczeniem nad nim) jest około 200m2 i takie dane podałem w sklepie. przyjechali wymierzyli kotłownię wlot do komina i przywieźli piecyk "szyty na miarę" . Ma chyba 24kV. W okolicach Pleszewa jest wiele firm produkujących kotły. Mój jest z okolic Gizałek (powiat Pleszew ). Tylko pamiętać trzeba że piec na ekogroszek będzie uciążliwy jeżeli kotłownia jest zrobiona z godnie z planem Galaktyki. Nawet w opcji którą ja zrobiłem trochę go słychać w domu gdy załącza podajnik . Teraz żałuję że nie odizolowałem ściany kotłowni. Kilka centymetrów styropianu powinni załatwić sprawę.
  14. Witam Obiecane zdjęcia są już w galeriach(Wszyskie zdjęcia). Na stronach forum może w przyszłym tygodniu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...