
wirek
Użytkownicy-
Liczba zawartości
17 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez wirek
-
Gratuluję. Ocierasz się już o dom 3 litrowy. Ile w tym zasług tegorocznej zimy ,a ile rekuperacji dowiemy się pewnie za rok ? Pozdrawiam.
- 44 089 odpowiedzi
-
- ciepło
- elektrycznością
- (i 6 więcej)
-
W pełni zgadzam się ze zdaniem Jeziera. Jeżeli chcemy oszczędzać energię, a w przypadku energi elektrycznej jest to po prostu przymus ekonomiczny, to powinniśmy zrezygnować z wentylacji grawitacyjnej na korzyść wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dobrze, że tę zależność zaczynają dostrzegać również architekci, a nie tylko inwestorzy. Rekuperacja jest ok ! ale ma swoje wady , tak jak DPG z turbiną w stosunku do grawitacyjnego.Sądzę że uzyskam dobre powietrze przy minimalnej wymianie i stratach energii jeśli: podam świeże powietrze z GWC i ukierunkuje jego przepływ, sufity będą paroprzepuszczalne a wentylacja wymuszona i regulowana turbo wentylatorm na kominie. Moje wyliczenia to 2500 kWh strat na wymianie powietrza w sezonie ale to tylko 2m3 drewna spalonego w dobrej kozie i bez rekuperacij mam tą możliwość.Pozdrawiam.
- 44 089 odpowiedzi
-
- ciepło
- elektrycznością
- (i 6 więcej)
-
Obserwuje Twoje doświadczenia i innych i zamierzam je wdrożyć w małym domu parterowym.\netto 100m2\ Działka bez gazu tańsza ok 20tys ,przyłącze ok10tys ,instalacja grzewcza tańsza ok10tys \gazowa-elektryczna akumulacyjna\Razem oszczędności to ok.40tys . Wydatki ekstra to lepsza izolacja , stolarka ,GWC z rur betonowych w obrysie budynku podający powietrze do sypialni , wentylacja mechaniczna o regulowanej wydajności. Sufit podwieszony 30cm pod dolnym pasem wiązara i izolacja z ekofibru bez foli. Akumulacyjne ogrzewanie kablami w 10-cio cm wylewce i awaryjne,oszczędnościowo kominek z grawitacyjnym DPG obejmującym 2\3 domu. Planuję 1 krotną wymianę powietrza w sypialniach które uznaję za zdatne w pozostałych częścich domu ,co dawałoby 0,5 wymiany w całym domu \średnio\.Chciałbym uniknąć rekuperacji z powodu kosztów w tak małym domu. Czy to zadziła i będę miał niskie zużycie energii ,dobre powietrze we wnętrzu i bezawaryjne działanie przez lata? Pozdrawiam.
- 44 089 odpowiedzi
-
- ciepło
- elektrycznością
- (i 6 więcej)
-
Inna wersja podłogi na gruncie ,którą sprawdziłem u siebie dostosowując "piwnicę" do zamieszkania. Rozbiórka do chudziaka. I kolejno: folia, warstwa 5-7 cm żwiru płukanego wypoziomowana bardzo starannie, styropian najlepiej w dużych płatach ,płyta OSB 18mm klejona na pióro i wpust i dylatowana od ścian, panele podłogowe\bez foli i pianki\ ,listwy. Płyty OSB po położeniu będą się mocno uginały ale po paru dniach położą się na styropianie i można układać panele. Pozdrawiam.
-
Sezon był nietypowy i temperaturowo wspaniały.\u mnie 80% zużycia średniego energii\ .Z niecierpliwością czekam na dane i wnioski z działania rekuperacji u Jeziera Pozdrawiam.
- 44 089 odpowiedzi
-
- ciepło
- elektrycznością
- (i 6 więcej)
-
Ja zrobiłem to tak.Rozebrałem podłogę na legarach.Pod spodem była glina wyschnięta na kamień\ nie do skucia \Wysypałem 5 -7 cm żwiru płukanego ,który wysechł i został wypoziomowany. Na to poszedł styropian 120x200x10 i legary z uszkodzonych przy rozbiórce desek \co 40 cm\ Do legarów bite stare deski. W czasie cyklinowania wszystko osiadło ok.5mm póżniej lakier i listwy .Świadomie nie dawałem izolacji przeciw wilgociowej i po 2 ch latach z podłogi jestem zadowolony choć i tak się rozeschła \1mm\ mimo że deski miały 25 lat.Pozdrawiam.
-
Ten sezon jest najlepszy od 6 -ciu lat \tak długo notuję zużycie GZ50\ . Całkowite zużycie to 2000m3 w tym 420m3 CWU i kuchnia \2m3 dziennie na 5 osób\ . Samo ogrzewanie to 1600m3 \w poprzednich sezonach ok. 2000m3 \ Zniżka zużycia zrekonpensowała podwyżkę ceny. \teraz1,45\ .To cieszy. \ Dom 180m2.\ Wszystkim i sobie życzę tylko takich sezonów grzewczych. Pozdrawiam.
-
betoniarkę 150 l sprawną oddam budującym za cenę złomu. 609 400 302 odbiór w Sopocie
- 20 952 odpowiedzi
-
- chwaszczyna
- dobrzewin
- (i 12 więcej)
-
Grupa trójmiasto i okolice
wirek odpowiedział Ivo → na topic → GRUPA TRÓJMIASTO I OKOLICE GRUPA TRÓJMIASTO I OKOLICE Topics
betoniarkę 150 l sprawną oddam budującym za cenę złomu. 609 400 302 odbiór w Sopocie -
Słupki okuć i fundamentować każdy niezależnie. Podmurówkę wykonać można z gotowych krawężników po wewnętrznej stronie, lub" zawiesić" na wykonanych stopach robiąc zbrojoną belkę \nie ma potrzeby fudametowania całości a tylko punktowo\\Pod belkę przed wylaniem podłuż kawałki styropianu aby nie opierała się o grunt..
-
na jaką głębokość się kopie pod fundament?
wirek odpowiedział pawelurb → na topic → Fundamenty i piwnice
Styropian ma nie dopuścić do przemarzania stopy fundamentowej i znajduje się pod póżniejszą opaską. Styrobloki to styropian np. 80mm z wyprawą gr.10mm \klejową\ gotowe do montowania o wymiarach 30x60 cm Przyłożyć , obsypać ,położyć izolację poziomą, zabez pieczyć folią przed uszkodzeniem.Po robotach elewacyjnych uszkodzone styrobloki wymienić. Cokół ze styrobloków można też robić na końcu, jednocześnie z opaską -
Sprzedałem dom budowany przez pradziadka.Parterowy, na poddaszu dwa pokoje. Kupił go przedsiębiorca budowlany i remontuje. Oto kilka obserwacji: Fundamet to ubity piasek i wymurowana stopa szer. 65cm z dobrze wypalonej cegły ,podstawa stopy na głębokości 60cm .\budnek nie popękany\.Izolacja pozioma papa i lepik do wymiany bo nie dzała. Belki stropu bardzo dobre \między nimi polepa gliniana\Wyjątek to belki nad kuchnią.\Krokwie w dość dobrym stanie ale murłaty do wymiany. Dachówki do cołkowitej wymiany. Budynek nie ma stali i betonu \ani w fundamentach, ani w nadprożach ,brak wieńca\ ,Jedyna stal to gwożdzie a czasami to rdzawe ślady po nich.\krokwie nie rozjechały się tylko dzięki odpowiednim zaciosom\ Zastanawiam się ile i jak przeżyją" nasze " domy i nie jestem pewien czy lepiej i dłużej. Pozdrawiam
-
na jaką głębokość się kopie pod fundament?
wirek odpowiedział pawelurb → na topic → Fundamenty i piwnice
Mam normalne warunki na działce\ glina z piaskiem\ Usuwam glebę 30cm,w obrysie budynku +1m ,z każdej strony, kopię ręcznie ławy szer.40 x wys.20, wykładam beton ,ubijam.Scina fundamentu z bloczków betonowych, izolacja pozioma w dwóch kolejnych fugach i mury gr.18 -20 cm .Przed obsypaniem fundamentów od zewnątrz kładę styropian poziomo o szerokości 1m na obwodzie całego budynku, \może być pozagatunkowy\ i wykonuje cokół ze styrobloków \bez klejenia do ściany fundamentowej\.Dla budynku parterowego z drewnanymi wiązarami jest to najlepszy fundament i zgodny z przepisami ;min50cm , ponizej strefy przemarzania.Wiadomo, że we wnętrzu też będzie styropian. Pozdrawiam. -
Domek dosyć duży 11x11 ale w robocie kłopotliwy. Uzytkowanie poddasza mocno wątpliwe \brak okien normalnych ,tylko skosy, kąt dachu 30* to porażka . Pozdrawiam.
-
zbrojenie fundamentu pod ogrodzenie ?
wirek odpowiedział Radek-10 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Beton,zbrojenie,fundamenty,klinkiery ,stalowe przęsła, automatyczne bramy,alarmy,piloty ..... a przy nich małe domki,wszystko na łące pod lasem stojących w równych szeregach przy nie istniejącej drodze. LUDZIE : według stawu grobla!!! -
Mostki termiczne na styku ściana-fundament
wirek odpowiedział szyper 2 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Barbossa.Jest dział Psycholog dyżurny.Odstaw butelkę,przeproś przyjaciela,a wszystko się Wam ułoży. -
Mostki termiczne na styku ściana-fundament
wirek odpowiedział szyper 2 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Problem jest.Zimą to tylko troszke większe rachunki za energię.Latem to problem wykraplania pary na zimnej, dolnej części ścian.Im większe upały,im więcej wietrzenia,tym gorzej.Jesienią można poczuć stęchliznę.