Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Docent_Gdańsk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Docent_Gdańsk

  1. Uff !!!!- Sylwio-a już miaem Ci pisać, po oglądnięciu ewentualnych zamienników za D 07 ( choć z pewnością są ladne), że z pewnością bylyby o wiele droższe w realizacji- tak na oko ok 30-40 %. Mam nowe fotki podjazdu - już z trawką i czystym daszkiem nad wejściem , w wolnej chwili podeślę Ci je mailem. Pozdrwiam.
  2. DAMROKA - no co Ty - ja nie z tych . Masz rację- na ganku jest już bardzo widoczny zielony nalot na dachówce- może dlatego, że jest to akurat strona pólnocna i nie dochodzi do niej tyle światla- pewnie tak, ale z drugiej strony - dlaczego tak szybko?- już po 4 latach - nawet nie wiem czy można zareklamować to u producenta. Kolega z osiedla tez ma Rupp Ceramikę i nic takiego u niego się nie dzieje- ale ma inne ulożenie dachu.
  3. NATA442- ja mam niestety krokwie takie jak w projekcie( największy bąd podczas budowy) i na nich dachówkę z RUPP CERAMIKI( chyba to tak się pisze) i jak dotąd nic się nie dzieje a waga dachówki cementowej i ceramicznej jest w zasadzie podobna. Myślę, że wystarczylyby krokwie 7 cm ale 8 cm to niewiele więcej a na pewno będziesz spokojniej spala. Sylwia - jak tam wczasy w Karwii- też mieliśmy jechać w lipcu, ale niestety pogoda popsula nam plany a urlop niestety się skończyl.
  4. Damroka- tak, niewatpliwie masz rację - ja tylko zastanawiałem sie po co kłaść kostkę pod domem jako opaskę - płacić za to nie małą kasę i w dodatku po niej nie chodzić. Każdy jednak robi tak jak uważa lub jak mu się podoba. U mnie na osiedlu większość domów ma opaskę z kamyczków. Mieszkam już w D 07 3 lata i wyobraź sobie , że tak na dobrą sprawę rury spustowe - wszystkie mam dopiero od tego roku- mam 4 rury -nie tak jak w projekcie 2 i od każdej mam poprowadzony drenaż na ok. 12 m. Zauwazyłem też , że w trakcie opadów deszczu niewiele wody dostaje się bezpośrednio pod dom - także nie robiłbym zagadnienia z nasiąkliwością fundamentów- ale powtarzam - to jest tylko moja opinia. Co do Twojej dachówki - to w obecnej chwili myśle, że nie jest to wygórowana cena- 3,5 roku temu było to dokładnie o połowę tańsze.
  5. Sorry Sylwia - to samo masz na priva. Damroka- odnośnie wody- chodniki są ze spadkiem- deszcze padaly-woda splywala na trawnik. Powiedz wykonawcy , żeby przeszed się po chodniczku- który ma 30 cm - i zycz mu powodzenia.
  6. Witajcie - spieszę już z odpowiedziami nt kostki. Moim zdaniem opaska dookoa domu powinna być w odlegości 50 cm od domu a to z tego względu, m. in. aby można byo po niej chodzić- jaki bylby cel poożenia kostki nigdy po niej nie chodząc? U mnie jest ona w odl. 50 cm od domu - teraz jest już zrobiony cokól oraz wysypane kamyczki w które wsiaka woda opadowa. Może na zdjęciach nie byo wszystko widoczne - widać na nich zamiast krawężników opaskę z betonu. W chwili obecnej tego już nie widać- jest już nawieziony czarnoziem i zasiana trawa- nawiasem mówiąc pogoda sprzyjaa i pięknie urosa. Postaram się przesać obecne zdjęcia Sylwi na maila i korzystając z jej uprzejmości może umieści je ona na forum. Chciabym to zrobić samodzielnie - jednak brak mi na razie czasu Sylwio - wielkie dzięki Pozdrawiam.
  7. Witajcie - przypomnijcie mi jak umieszcza się zdjęcia na forum. Parę fotek podjazdu wysłałem Agnieszce i Sylwi. Jak potraficie to umieście je na forum.
  8. WITAJCIE WSZYSCY ZNAJOMI I NIEZNAJOMI! U mnie już kosteczka położona - wyszło 102 m2 -koszty ok. 9 tys. z robocizną - zostało mi jeszcz 16 m kostki - ale myślę, że jakoś ją zagospodaruję przy tarasie i pod huśtawkę ale już samodzielnie, żeby obniżyć koszty. Mają rację CI, którzy mówią, że znacznie wzrosły koszty ( nawet nikt nie chce sprzedawać w cenach netto - 3 lata temu - nie do pomyślenia - wszyscy chcieli sprzedać jak najwięcej). Teraz mam urlop - cały miesiąc, wię biorę się do rozwożenia ziemi między kostką i niestety znów ciężka praca przy zakładaniu trawnika. Zdjęć, póki co nie posiadam, ale jak tylko będę miał to je umieszczę, bąź wyślę mailem zainteresowanym. Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości.
  9. Witajcie - a u mnie właśnie od dzisiaj kładzie się kostka i za dwa dni będzie koniec - ok. 110 m2 starobruku w trzech rozmiarach- za robociznę 30 zł/m2 - trochę drogo- ale jakoś to przełknę- jak będzie gotowa to prześlę zdjęcia. Sylwio - niestety, w tym roku tylko kostka - mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie ogrodzenie od przodu - mam na razie wylany tylko murek pod słupki klinkierowe, a maży mi się teraz płot kuty ( jakieś 12 tys. potrzebne). Pozdrawiam wszystkich i życzę miłych urlopów ( na budowie ).
  10. Sylwio- i tak zrobisz jak będziesz chciała- myślę, że naszym plusem jest to , że taras jest częściowo zadaszony. A jak tam u notariusza - jesteście już właścicielami cząstki planety . Pozdrawiam.
  11. Jesteśmy ( byliśmy ) już na 3 stronie- teraz będziemy u góry
  12. Postaram się przesłać- teraz tylko wylewam podmurówkę a w poł czerwca będzie kostka w trzech kolorach - grafit, czerwień i żółty.
  13. Agnieszko i Sylwio - stryszek mam - co prawda jest wysokości ok. 90 cm ale za to na całej długości domu - można tam składować graty które nie boją się zimna a ocieplenie stropu robiłem na jętkach- czyli na podłodze tego stryszku - właz zrobił mi znajomy stolarz, bo standardowe się nie mieściły - są za długie - mają 120 cm. - nie mam we włazie ocieplenia , więc na zimę przykrywam go od góry wełną która została mi po ociepleniu poddasza. Czasami zaglądam tu - teraz pracuję za koparkę i wylewam murek na ogrodzenie od frontu . Trzymajcie się. MARKOW- chyba chcesz zbudować dom pasywny - trochę przesadzasz - tak mi się wydaje z grubością ocieplenia - wszędzie gdzie czytałem max grubość to 12 cm styropianu - większa grubość nie ma uzasadnienia w stratach ciepła. Uwierz mi ten dom jest naprawdę bardzo ciepły- ja mam 10 cm a rachunki za gaz są ok 300 zł za 1 m-c w ciągu zimy - to chyba niezbyt wiele.
  14. Jest wewnątrz jedna ściana nośna ale krótka przy małej łazience. Reszta to ściany działowe, ale też robi się pod nie mały fundament - tak na gł. sztycha.
  15. Dziękuję Sylwio za słowa uznania- oczywiście jeszcze sporo przede mną wyzwań- tak jak mówiłem - w każdym kącie widzę do wydania tysiąc zł. Tak więc ujawniam się. Trzymajcie się wszyscy zwolennicy naszego projektu.
  16. Ja natomiast, żeby było wiarygodnie to liczę od września do września - to fakt zima była ok - takich nam trzeba ale z kolei dzieci były zawiedzione
  17. Aga- odpowietrzenie 2 kanalizy po prostu zapcham watą i tak zostawię- zobaczę co się będzie działo. Tak z ciekawości ile płacicie za gaz - jestem ciekaw jak to jest przy ścianie jednowarstwowej.
  18. Nata- dla mnie rewelacja- większość ujęłaś- zapomniałaś, żeby nie robić dodatkowego odpowietrzenia kanalizy w lewym rogu górnej łazienki, przenieść drzwi do garażu z pomieszczeń domowych do pom. gosp., proponuję zrobić cakowicie otwartą kuchnię i zmniejszyć nieco wiatrołap- zyska się wtwdy na pow. salonu, jest też problem ze schodami na strych - standardowe wyłazy nie pasują. Jak będziesz nadal taka skrupulatna - to budowa będzie prowadzona wzorowo Pamiętaj tylko żeby pilnować panów murarz i sprawdzać wymiary czy sa zgodne z projektem - jakbym ich nie sprawdzał to miałbym okienko w kuchni o jakieś 50 cm przesunięte w lewo. Powodzenia w lekturze. Aga- nie żeby od razu mi to przeszkadzało - tez mam kominek na specjalnym stojaku do którego wchodzi rura spiro, ale młodszą córeczkę w zimie przeganiam od kominka bo po nóżkach ciągnie. Próbowałem przesłać Ci parę fotek mailem, ale mój outlook tylko odbiera wiadomości i nie chce żadnych wysyłać, spróbuję bezpośrednio z o2.
  19. AgnesK-sorry, że tak rzadko zaglądam już tutaj, ale chyba sama rozumiesz,że budowa już za nami - pozostało do zrobienia tylko małe co nieco Podobnie jak u Ciebie mam doprowadzenie do kominka z zewnątrz budynku( i teraz zastanawiam się, czy było to rzeczywiście takie niezbędne - pod kominkiem i wokół jest zimno) taras już mam od zeszłej wiosny - wyszło tego ponad 15 m2 -jest wyłożony kafelkami w kolorze marmurkowych łatek- nie jest zbyt duzy , więc tego lata planuję go powiększyć o dodatki z kostki brukowej przy okazji robienia podjazdu i chodników; elewacja niestety będzie musiała poczekać na lepsze czasy bo po kredycie ani widu ani słuchu a kasy wiąż brak. Postaram się przesłać Ci jakieś zdjęcia ale na maila bo zapomniałem jak się je wkleja na forum. A co do wprwiania okien to myślę, że zostały wstawione zgodnie ze sztuką budowlaną, czyli w ścianie dwuwarstwowej są zlicowane z murem- może dlatego ,że sa 5-cio komorowe i bardzo szczelne to tak się u mnie dzieje. Niestety też męczy mnie jeden pokój na dole - jest pomysł, żeby z garażu późnie zrobić pokój i postawić wolno stojący garaż - bo jak sama wiesz ten nasz to jest na małe autko i nic więcej. A co do kasy wydanej na dom - u mnie jeszcze nie przekroczone 190 tys. to nie jest tak duzo jak się porówna to do zwariowanych cen w Trójmieście - teraz wystarczyło by mi to na ok. 45 m2. Tylko się cieszyć. Pozdrowienia dla górali od morskich wilków. Nata-na początku powiem Ci , że bardzo dobrze znam Gostyń - cała rodzina mojej żony pochodzi z Gostynia- co roku tam bywałem - pewnie mamy wspólnych znajomych. A co do projektu to radzę Ci dobrze przejrzeć ten wątek i wybrać najlepsze rozwiązanie po adaptacjach - ja już teraz zrobiłbym pewne zmiany- ale niestety już nie mogę. Domek jest naprawdę funkcjonalny , z zewnątrz nie wygląda okazale, ale w środku uwież mi nadaje się dla 4-5 osobowej rodziny w zupełności- nie jest drogi w budowie z uwagi na swą prostotę. Ogólnie polecam . Pozdrawiam.
  20. AgnesK- witaj Agnieszko- w sprawie wentylacji to nie do końca jest tak u mnie jak piszesz- jest ona moim zdaniem niewydolna na tyle, aby odprowadzić całą wilgoć z domu- lub dom jest zbyt ciepły, bo przy silnych mrozach pojawia mi się u dołu okien woda. Nie stwierdziłem natomiast u mnie tzw. cofki powietrza ( patrz nadmuchwanie do środka) może dlatego, że oba kominy wystają nieco poza kalenicę- a wiatry u mnie są powiedziałbym, że bardzo silne przez prawie cały rok. Mam także problem z wilgocią nad oknem dachowym w łazience ( nawiasem mówiac z najlepszym nawiewnikiem)- powstał grzyb z którym będę walczył latem - bo teraaz nie ma sensu. Po każdej kąpieli czy to pod prysznicem, czy nie daj boże w wannie po oknie po prostu ścieka woda i trzeba pamiętać o jej wycieraniu na bieżąco. Może dlatego płacę tak małe rachunki za gaz- bo jestem za szczelnie zamknięty w otulinie ze styropianu ( ogrzewanie , podgrzewanie wody i gotowanie - koszt ok 2000 zł za cały rok - gaz ziemny - kocioł Vaillant jednof. z zasobnikiem z otw. komorą- kominek palony tylko dla nastroju). A tak w ogóle to napisz jakie widzisz plusy i minusy po rocznym mieszkaniu- jestem ciekaw. Ktoś pytał o błędy konstrukcyjne- proponuję przeczytać uważnie cały wątek tam jest tego dosyć dużo- mądry Polak po budowie - po 2 latach mieszkania mam dużo zastrzeżeń i już bym coś zmieniał- dlatego przed budową trzeba dokładnie czytać doświadczenia ludzi budujących ten projekt. Ogólnie jest ok- mimo to jednak człowiek ma jakiś pewien niedosyt lub przekonanie, że można było coś zrobić inaczej. Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...