To jeszcze pytanie odnośnie prowadzenia przewodów po suficie, robić bruzdy? Strop jest monolityczny i bardzo równy. Jak położę przewody bezpośrednio na stropie to trzeba będzie dać min. 1cm tynku, ale robienie bruzd w takim monolicie jest troszkę ciężkie.
Do czego prowadzić połączenia wyrównawcze z GSW w domku jednorodzinnym? Na pewno będzie do instalacji gazowej. Instalacja wody, kanalizy i CO będzie wykonana z rurek nie przewodzących, także tu nie potrzeba. Do czego jeszcze? Pralka, zmywarka, może maszty anten tv i sat?
Witam Niedługo czeka mnie instalacja elektryczna i tu pojawia się kilka pytań: 1. przewody instalacji oświetlenia parteru puszczać pod stropem czy na stropie w peszlu i przewiercać się w miejscu lampy? Jakie są za i przeciw bo pewnie można tak i tak. Jeżeli dam pod stropem, a jest dosyć równy, to żeby przykryć przewód trzeba dać ok. 1cm tynku, za to dając w peszlu po stropie trzeba będzie rzeźbić w styropianie 2. przewody gniazd po ścianie w bruzdach czy po podłodze w peszlu?
Zastosować typowe zaprawy w miejscach gdzie zbiję tynk, czy użyć jakiś specjalnych o właściwościach elastycznych, które poddawały by się ewentualnym dalszym drobnym ruchom. I czy takie zaprawy są dostępne?
Witam wszystkich Mam pewien problem z pękcięciami na ścianach. Są to pęknięcia wynikłe z pracy budynku który jest posadowiony na nienajlepszym gruncie. Do tego wykonawca nie zastosował dylatacji miedzy klatkami. Ale mniejsza o to jak powstały te pęknięcia. Blok ma 4 lata i te pęknięcia jakby ustabilizowały się i już się nie powiększają. Chcę zrobić remont i nie bardzo wiem co najlepiej w tym przypadku zrobić. Czy zbijać tynki w miejscach tych pęknięć i zastosować jakiś materiał elastyczny który by pracował? Czy zastosować jakieś siatki czy może regipsy na to położyć? Jakie materiały zastosować? Z góry dziękuję za wszelką pomoc