Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aralkaa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

aralkaa's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Z gory przepraszam jesli dubluje temat, znalazlam na forum kilka zblizonych watkow ale bylabym wdzieczna gdyby ktos zechcial rzucic okiem na moje plany. Debatujemy nad ogrzewaniem do naszego, w zalozeniu, niewielkiego i dobrze ocieplonego domu. Zamierzamy postawic dom z poddaszem , powierzchnia uzytkowa 112m2, zabudowy 87m2. Bryla na planie prostokatu, dach dwuspadowy, zadnych wykuszy, lukarn, itp. Bez garazu. Chcielibysmy zrezygnowac z kominow na rzecz wentylacji mechanicznej z rekuperacja, okna w wiekszosci fixy, dom stalby na plycie fundamentowej. Czy przy takiej wielkosci domu i parametrach ogrzewanie elektryczne ma finansowy sens? Jesli tak, to na jakie ocieplenie powinnismy sie szykowac? Czy standardowe 20cm styropianu przy silikacie 24 cm bedzie wystarczajace? O ile sie dobrze orientuje kociol gazowy, instalacje i grzejniki to koszt okolo 15.000- 20.000 (takie srednie koszty podaja kalkulatory budowlane)- ile dla porownania wynioslby koszt zainstalowania ogrzewania elektrycznego? Dodam, ze dom bedzie stawiany w dosc chlodnym rejonie Polski (lubelszczyzna) i na 4 czlonkow rodziny 1 pracowalby z domu.
  2. Bowess, przyznam szczerze ze Twoja budowa byla dla mnie inspiracja. Fanatastyczny dom, no i ten budzet... Mnie troche ograniczaja dwie lewe rece i dzialka z wjazdem od poludnia, bo inaczej bralabym sie za Kokosza.
  3. Dzieki wielkie za uwagi. Wedlug projektu po adaptacji na poddaszu mialabym 34m2- akurat na 2 sypialnie i lazienke. Docelowo bylaby to powierzchnia wylacznie dla dzieci, wiec wydaje sie wystarczajaca, ale zawsze mozna rozwazyc niewysoka scianke kolankowa.
  4. Dobrze, wiec moze troche bardziej konkretnie- czy ten projekt http://projekty.muratordom.pl/projekt_piekny,2848,0,0.htm?c=105&mirror=yes po dodaniu okien dachowych ale bez adaptacji poddasza nadal mialby szanse sie domknac w 200tys?
  5. Witam! Chcialabym zapytac jaki metraz moglabym brac pod uwage majac powyzszy budzet? Zalozenia sa nastepujace: dzialka juz jest, projekt bylby maksymalnie prosty ('stodola'), dach dwuspadowy, bez garazu i podpiwniczenia, niewielki wklad pracy wlasniej (glownie wykonczeniowka- brak nam umiejetnosci by brac sie za cos powazniejszego) a sama budowa mialaby miejsce na lubelszczyznie- wiec ciut nizsze koszty robocizny. Nie chce wliczac w to kosztow stricte wykonczeniowych, zalezy mi na stanie deweloperskim. Najchetniej parterowy z mozliwoscia adaptacji poddasza.
  6. Witam! Dopiero planujemy budowę domu, jesteśmy na etapie wyboru TEGO projektu. Problem polega na tym, ze jak do tej pory znaleźliśmy tylko 1, który nam się podoba. To projekt z USA. W związku z tym mam pytanie- jak mozna coś takiego zbudowac w Polsce? Nie ma chyba sensu zamawiać projektu w USA, bo normy budowlane itd, za bardzo sie różnia. Czy mozna więc rozrysować coś takiego polskiemu architektowi, zeby on przygotował na podstawie rysunku 'projekt indywidualny', czy byłoby to naruszenie praw autorskich? I przy okazji pytanie do znawców tematu- jakie problemy (poza projektem) przychodza Wam na myśl, jeśli chodzi o budowę takiego domu? http://www.dreamhomesource.com/Plan.asp?planid=1196&HouseStyleID=438&SortBy=POP&Record1=1&RecordN=9
×
×
  • Dodaj nową pozycję...