Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wie2222

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

wie2222's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. 1.Bezwładości obiektu lepiej nie ruszać. Jest ustawiona na 1600 i nie ch tak zostanie. 2. Czopuch przymykamy pod kątem 45stopni. Przesłonę wentylatora w zależności od płomienia otwieramy tylko na 1-3cm. Poza tym kolego jak mocno zamieszałeś w ustawieniach to proponuję wyłączyć kocioł przyciskiem w prawym górnym rogu i ponownie włączyć sterownik tym samym przyciskiem. W lewym górnym rogu pojawia się przez ok 5sekund symbol kartki wciskamy wówczas przycisk w lewym górnym rogu i pojawia się komunikat czy czcesz przywrócić nastawy producenta wciskamy tak i po temacie. Co do czasu podawania węgla to jest on zależny od mocy kotła oraz wielkości budynku. W większości wystarcza 8-12s. przy kotle 25kW i ogrzewanej powierzchni ok 200mkw. Minimalna przerwa powinna być ustawiona na 30s.
  2. Proponuję ponownie uszczelnić talerz retorty a przy okazji od strony polielnika odkręcić pokrywkę z komory nadmuchu i wysypać z niej popiół. Kolejną czynnoscią jest odkręcenie wentylatora i wyczyszczenie gniazda do którego jest przykręcony jak również samego wentylatora. Ponadto polecam aby klapka na wentylatorze była otwarta max na 2cm. Napisz o swoich ustawieniach to w miarę możliwości pomogę Ci ustawić ten piec.
  3. Witam Po pierwsze to zmień przerwę z 95 sekund na 30s. Po drugie minimalne obroty dmuchawy 18% a maksymalne 70%. Powodem obrastania czarną sadzą jest zbyt mała ilość powietrza, którą nastawiłeś. Po drugie jak zmienisz nastawy w max. mocy kotła to pamiętaj, że należy zmienić czas w minimalnej mocy kotła na 150 sekund. Jest to czas po którym kocioł wchodzi w nadzór. Zmiana czasu podawania powoduje automatyczną zmianę minimalnej mocy kotła. Jak zastosujesz się do powyższych uwag to powinno być ok. Pozdrawiam
  4. Co do konstrukcji kotłów Elektrometu (Solei-wersja marketowa) a Galmetu to niestety nie zgdadzm się z twoją opinią. polecam przyjrzeć się budowie, obiegowi spalin oraz wadze kotłów. Galmet jak podają stosuje blachę kotłową.
  5. Tak należy go uszczelnić aby powietrze nie wydobywało się pod talerzem a do środka retorty. Aby go uszczelnić należy go wyjąć (pod talerzem są dwie lub cztery śruby centrujące - w zależności od rodzaju podajnika - należy je popuścić) wyjmujemy talerz i kładziemy go płaską powierzchnią na podłogę. Od strony zewnętrznej w załamaniu wyciskamy silikon żaroodporny pow 1200 st.C o grubości ok 1cm i wkładamy telerz retorty do podajnika. Po dociśnięciu talerza retorty silikon uszczelnia zewnętrzną powierzchnię talerza retorty a ścianką komory nadmuchu. Dzięki temu uszczelnieniu uzyskujemy lepsze dopalanie węgla.
  6. Witam zapoznaj się z moim forum o temacie Kotły z podajnikiem firmy GALMET - nastawy. W razie pytań i problemów proszę o pytania postaram się pomóc.
  7. Czytam od dłuższego czasu jakie macie problemy z nastawami kotła i postaram się udzielić kilka rad : Jestem również użytkownikiem kotła 25KW z podajnikiem na eko-groszek firmy GALMET jest to jeden z pierwszych wyprodukowanych sztuk przez tę firmę. Często problemem nadmiernego zużycia węgla jest skracanie czasu podawania przy równoczesnym wydłużaniu minimalnej przerwy pracy. Dla sterownika EXpert zalecam aby: 1. Wydłużyć czas podawania do 10-15s (kocioł o mocy 12kW 20-25s) Przy sterowniku Expert określane jest to jako max moc kotła w trybie instalatora) 2. Minimalne obroty dmuchawy 18 a max. 70%.(znajdziemy to w zakładce serwisowej) - dla sterownika Perfekt 20 i 70%. 3. Czas nadmuchu nadzoru 5s. (Nie mylić z mocą nadmuchu ta koniecznie0%) 4. Minimalną temp. zadaną ustawiamy na min. 50stopni W dostępnych nastawach bez użycia kodów instalatora i serwisu można zmieniać te parametry ustawiając kaloryczność opału na niską. W przypadku zbyt niskiej temperatury na kotle naciskamy kluczyk i wchodzimy w czujnik pogodowy naciskając odpowiednie przyciski dochodzimy do temperatury w pomieszczeniu: w tym momęcie aby zwiększyć temperaturę na kotle wpisujemy niższą temperaturę od podpowiadanej, lub aby zmiejszyć temperaturę na kotle wpisujemy wyższą temperaturę od podpowiadanej na sterowniku. Jednocześnie nie uzyskamy niższej temperatury od minimalnej temperatury zadanej w trybie serwisowym. Aby wejść w parametr serwisowy po włączeniu kotła naciskamy w prawym górnym rogu kluczyk i wpisujemy kod 000000 po wpisaniu tego kodu pojawi nam się tryb użytkownika, instalatora i serwisu. Co do spalania to od 01.10 do 20.10 spaliłem ok. 220kg eko-groszku grzejąc równocześnie ciepła wodę.
  8. Jeśli załączysz tryb ekonomiczny i będziesz miał na wyświetlaczu -6st to w tym trybie nie działa pompa do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. Co do mocy kotła to jeśli jest dobrze to jej nie zmieniaj. Ustaw tylko temp. c.w.u. i temperaturę na kotle. Możesz ustawić temp. na kotle taką samą jak temp. c.w.u. Kocioł będzie pracował w trybie automatycznym. (pod warunkiem, że masz oddzielną pompę do ładowania wymiennika oraz do c.o. to C <<< to jest skrót od sowa Celsjusza ale mówisz że ustawic najlepiej 55st. i na minusie 6-stke ?????????? będzie wtedy najlepiej ???? bo z tego co się oreintuje to ta temperatura to jest temp. ciepłej wody w boilerze ???? a w mocy kotła tez zmienic z 45% (wtrybie zimowym tak miałem) na około 20% ?????????? czy moze zostawić tak jak było 45% ???????
  9. Ciekawa opinia jednakże moi znajomi i ja mamy odmienne zdanie. Kotły działają rewelacyjnie i spalają niewiele Eko-Groszku a firma Galmet wprowadziła od niedawna podajnik z obrotowym retortem do spalania również miału. Ponadto Galmet jest największym w Polsce producentem ogrzewaczy i wymienników do wody. Sprecyzuj kolego swoje niezadowolenie z danego produktu a dopiero później wypowiadaj się na temat producenta, o którym jak widzę nie masz zielonego pojęcia.
  10. Ciekawa opinia jednakże moi znajomi i ja mamy odmienne zdanie. Kotły działają rewelacyjnie i spalają niewiele Eko-Groszku a firma Galmet wprowadziła od niedawna podajnik z obrotowym retortem do spalania również miału. Ponadto Galmet jest największym w Polsce producentem ogrzewaczy i wymienników do wody. Sprecyzuj kolego swoje niezadowolenie z danego produktu a dopiero później wypowiadaj się na temat producenta, o którym jak widzę nie masz zielonego pojęcia.
  11. W zależności jaka jest data produkcji tego wymiennika. Możesz sprawdzić czy masz w górnej części korek 5/4". Jeśli tak to będzie możliwość zamontowania anody na korku 5/4" od góry. W przeciwnym razie można spuścić wodę z wymiennika poprzez zakręcenie dopływu zimnej wody i spuszczenie wody zaworem bezpieczeństwa. Oczywiście należy odkręcić baterię przy umywalce na ciepłą wodę aby był dostęp powietrza do zbiornika.
  12. Witam Jeśli chcesz docelowo zamontować solary to proponuję Ci zakupić wymiennik biwalentny z dwiema wężownicami o pojemności 200 lub 300l np. firmy Galmet. Na dzień dzisiejszy możesz połączyć powrót wężownicy górnej z zasilaniem dolnej i będzie pracowało to jako jedna duża wężownica. W przypadku gdy zamontujesz solary rozpinasz podłączenia wężownic i montujesz tak jak powinno być czyli górną wężownicę do kotła a dolną do solarów. Jeśli będziesz zastanawiał się nad pojemnością 200 czy 300 Litrów to zwróć uwagę na moce wężownic. Wymiennik 300Litrów jest niewiele droższy a moc wężownic jeszt 0 100% wyższa.
  13. Witam Piotrek Klus Ja mam piec na eko groszek firmy Galmet. który pracuje w układzie otwartym a cała instalacja poprzez wymiennik płytowy pracuje w układzie zamkniętym. Ja mam wymiennik 30-to płytowy firmy Secespol. Przy doborze wymiennika płytowego należy kierować się mocą kotła oraz temperaturą czynnika grzewczego. (Często są dobierane zbyt małe wymienniki płytowe, które maja np 30kW ale przy temp czynnika 150st.C a przy twojej instalacji będzie max 70st.C). Jeśli będziesz miał za mały wymiennik płytowy to przy niskich temp. możesz mieć problemy z nagrzaniem budynku. Do takiego układu należy zamontować dwie pompy jedną ładującą wymiennik płytowy a drugą po stronie układu zamkniętego. Ewentualnie trzecią ładującą wymiennik C.W.U., który w tym przypadku należy zamontować po stronie układu otwartego.
  14. Kasilas przestaw następujące parametry: 6.ilośc powietrza - około z 40% na 28% 9.temp. załaczenia pompy CO - z 30st na 40st. 12.współczynnik pogodowy -70% 15.czas ruchu podajnika - z 5-6s na 7s 16.max przerwa - 225s 17.min przerwa - z 60s na 25 lub30s (przy 60sekundach sam spowodowałeś, że kocioł nie mógł uzyskać temperatury po uzyskaniu różnicy poniżej 10st. od temp. zadanej sterownik sam wydłuża przerwę między podawaniami ale nie można zbyt wydłużać minimalnej przerwy pracy) 18. przerwa nadzoru - z 18min na 15min 19.czas nadmuchu nadzoru - z 0 na 7do 10s 20.moc nadmuchu nadzoru - z 10% na 0% (przy 10% kocioł nie będzie wyłanczał wentylatora a co za tym idzie będzie podnosił temp.) 23.priorytet C-W.U - nieaktywny (ciewkawe co by się stało gdybym zmienił to na aktywny????) Jeśli załączysz priorytet c.w.u. będzie w pierwszej kolejności dogrzewał ciepłą wodę a później dopiero c.o. Zastosuj się do tych nastaw a będziesz zadowolony. w razie problemów wyślij e-mail z tel to pomogę ci telefonicznie. powierzchnia grzewcza to około 80m2 i dlatego piec jest ustawiony na 45% i na mieszaczu w pozycji miedzy 3-5 czyli jest nas 2-ch :P ja mam podobny prblem jak nie taki sam http://forum.muratordom.pl/piec-galmet-eko-gt-kwp-25-niewypalajacy-sie-wegiel,t118959.htm co do sterownika to na stronie Galmetu Poniżej można pobrać dokumentację, która zawiera wszystkie niezbędne informacje o obsłudze i eksploatacji naszego kotła typu EKO GT-KW dokumentacja Uruchomienie Kotła KWP GT Ustawienie parametrów sterownika Reset procesora Perfekt Opis regulatora Perfekt kiedyś tych 3 ostatnich linków nie było a teraz są i jest tam opisane torszke lepiej niż kiedyś na temat ustawień strownika itd... ma tez zrobiony upgrade softu (w postaci wymiany procesora z softem) w sterowniku na 1.25.3rG (kiedyś był 1.20.0rG) a co do ustawien to ja mam tak: (ustawienia stetownika w trybie instalatora) 1.korekcja nocna - 3st. 2. korekcja ekonomiczna - 6st. 3. 4 5.moc kotła - 45% 6.ilośc powietrza - 28% 7. 8.temperatura C.W.U. - 50st 9.temp. załaczenia pompy CO - 30st 10. zakres regulacji - 10st. 11.czas całkowania - 80s\ 12.współczynnik pogodowy - 70% (i chyba za duży bo dom jest dobrze ocieploy ale na razie nie będe go zmieniał) 13.min. obroty dmuchawy - 20% 14.max. obroty dmuchawy - 70% 15.czas ruchu podajnika - 5s 16.max przerwa - 225s 17.min przerwa - 30s 18. przerwa nadzoru - 15min 19.czas nadmuchu nadzoru - 7s (zmieniłem z fabrycznych 60s na moje ustawienie 7s i nie wiem czy czasem ta zmianą nie zrobiłem jakiejś gafy ) 20.moc nadmuchu nadzoru - 0% 21. min. temp zadana - 50st 22.czas wygaszania - 90min 23.priorytet C-W.U - nieaktywny (ciewkawe co by się stało gdybym zmienił to na aktywny????) 24.istereza c.w.u - 5st. Ja mam takie ustawienia: 1.korekcja nocna - 1st. 2. korekcja ekonomiczna -1st. 3. 4 5.moc kotła - 100% 6.ilośc powietrza - około 40% 7. 8.temperatura C.W.U. - 45st (czasem jak mam gości i jest nas więcej podwyższam o 5-10 stopni 9.temp. załaczenia pompy CO - 30st 10. zakres regulacji - 10st. 11.czas całkowania - 80s\ 12.współczynnik pogodowy -nie używam bo przy tych temperaturach mimo tego że miałem ustawiony priorytet CWU nie mógł mi podgrzać wody do żadanej temperatury 13.min. obroty dmuchawy - 20% 14.max. obroty dmuchawy - 70% 15.czas ruchu podajnika - 5-6s 16.max przerwa - 225s 17.min przerwa - 60s 18. przerwa nadzoru - 18min 19.czas nadmuchu nadzoru - 20.moc nadmuchu nadzoru - 10% 21. min. temp zadana - 50st 22.czas wygaszania - 90min 23.priorytet C-W.U - nieaktywny (ciewkawe co by się stało gdybym zmienił to na aktywny????) 24.istereza c.w.u - 5st. Odłączyłem czujnik zewnętrzny również z tego powodu, że moj instalator mówił że fachowcy twierdzą że sterownik z tym czujnikiem nie działa jak należy i nigdzie go nie montuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...