Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pawloo1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Pawloo1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zależy jak długi odcinek jest od domu do bramy. Jeżeli ma być ułożony w ziemi to musi to być kabel jeżeli chcesz mieć spokój na lata. Wszystko zależy od długości, ale myślę że to będzie coś koło YKY 3x2,5 do napędu bramy(1-f).
  2. No właśnie, ta nieszczęsna blachodachówka. Ja mam ten sam problem, bo bardzo znalęźć osprzęt do odgromówki tak przystosowany do blachy aby jej nie zniszczyć. Ja mimo tego nikt tak nie robi robię wszystkie zwody ponad blachodachówką. Norma mówi że na blachodachówkach od 0,5mm nie trzeba robić zwodów poziomych, a powłoka balchy nie stanowi izolatora. Jakoś mi się nie chce w to wierzyć. Jest taka firma w Krakowie co robi osprzęt odgromowy pod klienta, indywidualnie. Twój wybór.Norma normą, a życie jest życiem.
  3. Ostatnio jest wielka moda na schodzenie z kosztów, a później budynki się walą. Zazwyczaj w budownictwie mniejsza cena nie jest przypadkiem.
  4. Ja miałem kupić FAKORĘ albo CICHEWICZA, ale znalazłem firmę HKSLAZAR. Robią kotły żeliwne na groszek z żeliwnym wymiennikiem firmy VIADRUS. Rzekomo w dodtakowym ruszcie można palić nie tylko w trybie awaryjnym jak w większości przypadków, ale także w trybie ciągłym drewnem i węglem. Akurat wybrałem sobie grzejniki żeliwne z VIADRUSA (bardzo ładne nowoczesne grzejniki żeliwne - nazywają się STYL). 23kW kosztuje 8300zł netto. Co o tym sądzicie?
  5. Ze słupa zrobili Ci bednarkę, bo przy przejściu z linii napowietrznej na kablową instaluje się odgromniki w celu zabezpieczenia kabla, ale ta część jest po stronie zakładu energetycznego. To, że położyli Ci bednarkę aż na odcinku 80 m to dziwne, nawet wtedy gdy chcieli od razu połączyć się z uziemieniem Twojego złącza licznikowego. Uziemienie złącza licznikowego musisz mieć. Zazwyczaj kładzie się koło 20m bednarki ze słupa. Jeżeli nie będziesz instalował instalacji odgromowej to pewnie nie musisz już zmniejszać rezystancji uziomienia, które masz.
  6. Dostałem ofertę na Galeco. Podobno super i mają zielony kolor na którym mi zależy.
  7. Dokładnie, wszędzie dookoła nas jest pole elektromagnetyczne. Telefony są o wiele bardziej szkodliwe, suszarka do włosów, ogrzewanie podłogowe też ma "niezłe" wyniki. Także jakoś trzeba się przed tym bronić. Na pewno im mniej pola tym lepiej dla każdego organizmu. Kwestia odpowiedniego wyboru, bo inaczej każdy z nas by zwariował. Ale jeszcze raz. Pomijając pole elektromagnetyczne jeżeli chodzi o 110kV pozostają kwestie krajobrazu, hałasu i zachowania linii w podczas huraganów.
  8. Z tego co mi wiadomo od 110kV do krawędzi domu powinno być 14m, ale to tylko liczby. Moim zdaniem to zdecydowanie za blisko. Może natężenie pola w takiej odległości spełnia normy, chociaż trudno w to uwierzyć. Moja działka 1ha i też mam linię 110kV tylko, że z brzegu, miałem więc możliwość żeby się odsunąć. Od budynku mam do linii jakieś 80m. Musisz się zastanowić nad tematem hałasu, bo niewątpliwie słychać linię, no i co w przypadku huraganu jeżeli taka linia się wywróci, co nie jest niemożliwe, to co wtedy. Zastanów się dobrze. Jedyny plus to taki, że słup raczej osłoni Ci dom od piorunów. Dla mnie 20m to za blisko. Twój wybór.
  9. Też teraz kupuję rynny. Zdecydowanie Lindab.
  10. Jestem tuż przed zakupem pieca i raczej zdecyduję się na zakup HEF EKO UNIWERSALNY 25kW. Jak napisał andrzejj_ super kotły. Można w nim palić także drewnem, bo ma dwa paleniska.
  11. Co kupić najlepiej Krispol, Novoferm czy Wiśniewski? A może Normstahl jest bezkonkurencyjny? Brama musi mieć min. 40mm.
  12. Najlepiej wybrać wkłady kominowe ceramiczne z Bolesławca opdporne na 600 stopni o średnicy 200mm. Zaizolować je wełną do kominów i zalać betonem i obmurować cegłą, trochę szeroko wyjdzie , ale jest to jakieś rozwiązanie. Tak zrobiłem u siebie. Wełna izolując komin zapobiega powstawaniu skroplenia ponieważ obniża punkt punkt rosy.
  13. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to deskowanie papa (najlepiej podwójnie), łaty, kontrłaty i blacha. Wilgoć i wysoka temperatura to czynniki, które negatywnie wpłyawają na blachę, a więc blacha musi mieć dobrą wentylację od strony papy(folii) poprzez zapewnie odpowiedniej szczeliny zarówno do odprowadzania wody jak i wentylacji. Jeżeli wybierzesz papę to super rozwiązaniem jest malowanie wszystkich gwoździ i czapek izolbetem K.
  14. Do ściany zaleca się aby stosować wełnę skalną, a na poddasza wełnę szklaną. Węłnę skalną produkuje ROCKWOOL, a szklaną ISOVER. Ja u siebie zastosowałem wełnę ROCKWOOL ROCKTON, która doskonale nadaje się do ściany trójwarstwowej. Jest sztywna i na pewno nie osiądzie się na przestrzeni wielu lat. Wszyscy w sklepach polecali SUPEROCK, ale dopiero rozmowa z producentem upewniła mnie, że jest ona miękka do ściany trójwarstwowej. Na dach najlepsza jest wełna z ISOVER SUPERMATA.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...