Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Malobert

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    710
  • Rejestracja

Malobert's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. a ja nie sądzę żeby on miał nawet rocznie, za to chłopak ma "swój świat" i neostradę
  2. Ja dylatację wokoło chcę ułożyć z cienkiego styropianu. Mam dużą powierzchnię pomieszczenia i potrzebne są też dylatacje dzielące posadzkę na mniejsze płyty. Projekt ułożenia węży jest do tego dostosowany tzn w tym pomieszczeniu są 4 "ślimaki", dylatacją będzie więc krzyż przez środek. Wyrzucać kasy na systemową dylatację nie chcę. Zastanawiam się czy pomiędzy układane na płasko płyty styropianu nie wstawić na "sztorc" np. 2cm twardego styropianu jako dylatację ? Wszyscy mi znani wykonawcy mówią o robieniu dylatacji kielnią. Kierbud to samo, ma świadomość tego co piszą w Muratorze ale jak powiedział "tego nikt nie robi". Też zalecił wykonanie dylatacji kielnią, nawet zalecił żeby nie całkiem do spodu tą kielnią, bo w tym naprawdę chodzi tylko o to aby w tym miejscu płyta sama pękła - bo ona sobie sama ma wyszukać najsłabsze miejsca. Kolejna sprawa to grubość wylewki z miksokreta 5cm (i w tym jest podłogówka) + mikrowłókna jako zbrojenie. Kierbud powiedział, że to wystarczająca grubość jeśli chodzi o wytrzymałość. Natomiast jeśli chodzi o bezwładność to będzie mniejsza, ale w moim przypadku chcę żeby tak było, podłoga ma szybciej reagować bo to pomieszczenia komercyjne.
  3. Witam, po dłuższej przerwie biorę się za tynki. Na wiosnę wykonanie instalcji grzewczej i wylewki. Większość to podłogówka, na parterze grzejniki tylko asekuracyjnie przy wejściu, przy większych przeszkleniach. Na piętrze grzejniki tylko pod oknami dachowymi i w ścianach szczytowych pod dużymi oknami. Dysponuję ograniczonymi funduszami i napewno projekt to nie jest jakiś full-wypas, a raczej wersja ekonomiczna. Załączam schematy, oraz użyte materiały. Będę wdzięczny za ewentualne sugestie. Parter: http://iv.pl/images/90487836707379322950_thumb.jpg Poddasze: http://iv.pl/images/58778062715363323258_thumb.jpg Schemat: http://iv.pl/images/42699468561475864157_thumb.jpg Kotłownia: http://iv.pl/images/31217871149510362266_thumb.jpg Materiały: http://iv.pl/images/77293549248152697971_thumb.jpg
  4. W moim budynku mam niestandardowo dużą ilość powierzchni przeznaczonych pod kafelkowanie. Ściany proste. Na ścianach z gazobetonu położone już są instalacje elektryczne, jest ich też mnóstwo. Z forum dowiedziałem się, że wielu ludzi nie tynkuje łazienek przed położeniem kafelek. Pytanie: co z kablami ? czy one muszą być do położenia płytek wkute ? (moje niestety nie są) czy typowe płaskie kable trzyżyłowe mogą być umieszczone w warstwie kleju pod kaflami ? Poznałem różne opinie, część ludzi mówi tak, część tak, nie wiem na co się zdecydować. W moim przypadku to nie kilka dodatkowych m2 więc koszt istotny.
  5. Witam! a jak z tym kołkowaniem płyt klejonych na piankę ? Jakieś pół roku temu gdy się tym interesowałem to wyczytałem gdzieś, że przy tej metodzie niezbędne jest kołkowanie, czy od tego czasu coś się zmieniło ?
  6. Myślę, że w przypadku tego dachu nie należy wyciągać pochopnych wniosków. Fakt, że na termogramie jest różnica, ale jak wiadomo do kamery zaleznie od materiałów budowlanych wprowadza się odpowiedni współczynnik korygujący - emisyjność. Dla betonu coś około 0,95 do wypolerowanej stali 0,1 albo coś koło tego - to bardzo duża róznica, to jest jak niebo i ziemia, a tutaj na tym termogramie mamy wszystko, ocieplenie, okna, dach, a dla każdego z tych materiałów są inne wartości, dodatkowo połać jest nachylona pod kątem do obiektywu to też moze mieć jakiś wpływ. Kamera nadaje się idealnie do przeglądania jednolitych powierzchniowo materiałów - tam łatwo wiarygodnie wykazać ewentualne anomalie. Być może proste badanie punktowo pirometrem z osobna (lub kamerą z podaniem przecyzyjnie emisyjności dla obu materiałów) dałoby jednoznacznie odpowiedź na pytanie.
  7. Jeśli chodzi o widoczność fug to z doświadczenia mogę powiedzieć, że dużo zależy od grubości styropianu. Miałem okazję robić zdjęcia ścianom pokrytym różnymi grubościami. Przy cienkim styropianie wszystko widać - takim z początków ery ocieplania 4-5cm. Zdjęcia robione z dokładnością <0,05 C. Przy jakichkolwiek testach należy brać pod uwagę to, że ściana-fugi działają na ocieplenie bardzo długo, zresztą same badania kamerą zaleca się robić w dni pochmurne bez słońca lub wiele godzin po fakcie kiedy słońce zagościło na niebie, czas ma znaczenie.
  8. Marek na razie nie obiecuję, mam trochę spraw do dokończenia. P.S. Kamera w samochodzie:
  9. brak światła nie przeszkadza w badaniach a często pomaga lub jest to konieczne. Fajny efekt: w kamerze po wyłączeniu światła, ciągle widać, że lampy świecą. Najfajniesze jest to, że w kamerze przy wyłączonych światłach samochodowych widać drogę i obiekty na niej chyba z 10 razy dalej niż przy włączonych bez kamery (kamerę trzeba wystawić za okno) - ale, nie polecam tego powtarzać "w domu" - chyba, że ktoś chce się poczuć jak pilot śmigłowca w czasie lotu bojowego Przepraszam jeszcze raz osoby, których nie zdążyłem odwiedzić, w sumie było zaplanowanych 10 wizyt. W pewnym zakresie nastąpiło też napewno zmęczenie materiału. W przyszłą sobotę będę najprawdopodobniej w okolicach Gdańska.
  10. Witam, odnalazłem w dostępnej mi literaturze trochę materiałów, które mogą pomóc w interpretacji niektórych sytuacji. Termogramy proponuję oglądać za pomocą programu, można wtedy dostroić interesujące nas fragmenty, wykonać inne analizy, precyzyjnie odczytać temperatury interesujących nas miejsc za pomocą kursora. http://img41.imageshack.us/img41/6693/46334566.jpg http://img707.imageshack.us/img707/1655/74080090.jpg http://img708.imageshack.us/img708/4526/72411073.jpg http://img693.imageshack.us/img693/9320/79573633.jpg http://img249.imageshack.us/img249/6070/67819289.jpg Niestety nie znalazłem w literaturze termogramów na regipsach z komentarzem lub chociażby bez, jedynie schemat konstrukcyjny z opisem. http://img62.imageshack.us/img62/9449/20420238.jpg a tutaj bardzo ważna uwaga, zanim ktoś planuje poczynić jakieś inwestycje finansowe: http://img59.imageshack.us/img59/3534/21120552.jpg Generalnie ta sobota była trochę szalona, w sumie 7 wizyt, gdzie fotografowanie zazwyczaj trwało średnio godzinkę, mam nadzieję, że jakość aż tak bardzo nie przeszła w ilość.
  11. Najprawdopodobniej jak wszystko pójdzie dobrze to 20-02-2010 (sobota) będę przejazdem w Warszawie, potwierdzę jeszcze w ciągu 3 dni co i jak na 100%. Sprzęt niestety ma dotrzeć do mnie z opóźnieniem, jest ostatnio często używany.
  12. Stolica prowadzi a to pech że przenieśli ją z Krakowa
  13. kurcze tyle osób, spora odpowiedzialność, ale jak już jechać to do oporu, chyba wezmę kolegę - zmiennika za kółko, albo przeznaczę jakiś weekend, ewentualnie trzeba rozbić na jakieś dwie odrębne trasy w innych kierunkach, w każdym razie jak widzę im dalej na południe tym więcej się ludzie budują
  14. ładnie ładnie, na razie czekam na sprzęt to musiałyby być szybkie wizyty + dobry GPS do poruszania się autem w zaspach, więc o wspominaniu starych karabinów nie będzie mowy, a tym bardziej na zostawanie na śniadanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...