Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kkasper

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

kkasper's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czyli mogę bez szkieletu, dzięki bo to obniży koszty i to znacznie
  2. A ja nabyłem niedawno niewielki domek szkieletowy. Dom od środka wykończony jest całkowicie drewnem tzn. ściany z desek na pióro-wpust (wyglądają jak boazeria lub podbitka) a pod nimi paroizolacja, wełna i folia paroprzepuszczalna. Ściany chciałbym wykończyć płytami g-k. Ściany są równe i nie wiem czy mogę płyty g-k przykręcać bezpośrednio na te deski czy też robić szkielet co znacznie utrudni mi pracę i podniesie koszty. Co radzicie? Jak da się bezpośrednio to czy dawać jeszcze folie na drewno pod płytę?
  3. Dookoła szyby to czarne to nic innego jak silikon. Na ramce jest butyl który skleja szybę z ramką. Zakłady kupują ramkę bez butylu, a nakłada go maszyna po uprzednim wygięciu ramki. Wtedy właśnie naniesiony jest on na CAŁOŚĆ ramki. Drugą wersję ramki można kupić już z butylem (wystarczy tylko wtedy zdjąć folię ochronną) Jak potnie się ramkę i połączy plastikowym kątownikiem to w tym miejscu nie ma kleju butylowego, wówczas jak niedokładnie silikon wypełni to miejsce to może powstać nieszczelność.
  4. kkasper

    Strop

    A jak wełna do środka, może być taka sama jak między krokwie do ocieplania poddasza?
  5. kkasper

    Strop

    W sumie racja, po co OSB od spodu. Na górę OSB 22mm a na dół do belek wieszaki, profile i płyty g-k a do środka oczywiście wełna.
  6. Gdy szyba zespolona zaparuje od środka to już pozamiatane - jedyne to kupić nową. Szyba zespolona posiada aluminiową ramkę do której nasypuje sie sorbent pochłaniający wilgoć. najczęściej przyczyną zaparowania jest już wiek szyby (pochłaniacz już sie zużył) lub po prostu zbyt mała ilość sorbentu - wielu amatorów produkcji ręcznej szyb zespolonych oszczędza na pochłaniaczu i nasypuje go tylko do jednej ramki . Zawsze przy zakupie okien zawsze marto dokładnie oglądnąć szybę. Szyba powinna posiadać nadruk na profilu aluminiowym zawierający nazwę producenta, znak bezpieczeństwa, date produkcji itp. Ponadto warto zwrócić uwagę na róg profilu aluminiowego, jeżeli widać że gięty maszynowo to jest OK, jak cięty to juz podejrzenie że szyba robiona chałpniczo (ręcznie) Profil gięty jest bardziej szczelny gdyż dookoła posiada klej (butyl), jak ręcznie to szklarz tnie profil i łączy go plastikowymi kątownikami a na nim już nie ma kleju i wilgoć łatwiej dotrze do środka - silikon dookoła szyby (taki czarny) wtedy już nie wystarcza. Jak rzemieślnik jest dokładny to ręcznie dodaje na łącznik nieco butylu i wtedy jest OK, ale tego niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić, tak samo jak ilość sorbentu I jeszcze coś na temat argonu - nie da sie go wdmuchać metodami domowymi, więc jeżeli jakiś "fachowiec" co robi szyby zespolone w domu mówi, że wewnątrz szyby jest argon to po prostu ciśnie kit. Szyba z argonem ma na profilu aluminiowym takie wywiercone i zapełnione otworki przez które M A S Z Y N O W O wdmuchany został argon. Argon wpływa tylko na właściwości termiczne i dźwiękoszczelne szyby a nie na pochłanianie wilgoci!
  7. Mam położone belki stropowe 12x15 co 60cm, na górę planuje dać OSB o grubości 22m. Moje pytanie dotyczy czy od spodu również mogę przykręcić OSB 8 lub 10mm czy jednak to zbędny wydatek??? Na OSB od spodu pójdą płyty gk
  8. a od zewnątrz jak zrobić najlepiej aby zakryć deski ??
  9. ale ja myślałem wykonać w ten sposób, że wycinam strą folię tak że jeszcze owinę nia krokwie, a później od środka nowa folia. Gdybym zdecydował się na szczelinę to jak powinna być ona duża ? I jeszcze jedno pytanie: w tym pomieszczeniu znajduje się ściana szczytowa z desek, nie ma tam możliwości wystawienia ściany murowanej, dodatkowo chcę umieścić tam okno. Jak najlepiej ocieplić tę ścianę i czego użyć? Ściana ta musi być chyba ocieplona od wewnątrz i zewnątrz.
  10. Chciałbym ocieplić poddasze. Dach pokryty jest dachówką ceramiczną a pod nią znajduje się folia niskoparaprzepuszczalna. Z racji że jest to niewielka powierzchnia to chciałbym położyć folię wysokoparaprzepuszczalną od środka tak aby pod wełnę nie trzeba było wykonywać dodatkowej szczeliny. Sek w tym że nie wiem czy wycinać tą starą folię czy też ją pozostawić? Proszę o poradę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...