Gdy szyba zespolona zaparuje od środka to już pozamiatane - jedyne to kupić nową. Szyba zespolona posiada aluminiową ramkę do której nasypuje sie sorbent pochłaniający wilgoć. najczęściej przyczyną zaparowania jest już wiek szyby (pochłaniacz już sie zużył) lub po prostu zbyt mała ilość sorbentu - wielu amatorów produkcji ręcznej szyb zespolonych oszczędza na pochłaniaczu i nasypuje go tylko do jednej ramki .
Zawsze przy zakupie okien zawsze marto dokładnie oglądnąć szybę. Szyba powinna posiadać nadruk na profilu aluminiowym zawierający nazwę producenta, znak bezpieczeństwa, date produkcji itp. Ponadto warto zwrócić uwagę na róg profilu aluminiowego, jeżeli widać że gięty maszynowo to jest OK, jak cięty to juz podejrzenie że szyba robiona chałpniczo (ręcznie) Profil gięty jest bardziej szczelny gdyż dookoła posiada klej (butyl), jak ręcznie to szklarz tnie profil i łączy go plastikowymi kątownikami a na nim już nie ma kleju i wilgoć łatwiej dotrze do środka - silikon dookoła szyby (taki czarny) wtedy już nie wystarcza. Jak rzemieślnik jest dokładny to ręcznie dodaje na łącznik nieco butylu i wtedy jest OK, ale tego niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić, tak samo jak ilość sorbentu
I jeszcze coś na temat argonu - nie da sie go wdmuchać metodami domowymi, więc jeżeli jakiś "fachowiec" co robi szyby zespolone w domu mówi, że wewnątrz szyby jest argon to po prostu ciśnie kit. Szyba z argonem ma na profilu aluminiowym takie wywiercone i zapełnione otworki przez które M A S Z Y N O W O wdmuchany został argon. Argon wpływa tylko na właściwości termiczne i dźwiękoszczelne szyby a nie na pochłanianie wilgoci!