Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

yogo65

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

yogo65's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No to prawie wszystko wiem... Był serwisant z Ulricha, o którego się upominałem. Stwierdził m.in. co następuje: 1. Ciśnienie w układzie za wysokie. 2. Zbiornik wyrównawczy zamontowany za wysoko, co podobno dodatkowo wprowadza wyższe ciśnienie w układzie. 3. Prędkość przepływu za duża. 4. Układ zalany płynem innym niż "firmowy". 5. Izolacja termiczna (otulina) do uzupełnienia. I teraz hit!!! Bynajmniej nie dla mnie... Kolektor umiejscowiony na niewłaściwej połaci dachu! Mam dokument, zalecenia serwisu do przełożenia kolektora na właściwą połać dachu. I tu montażysta stwierdził, że nie ma pewności, że po przełożeniu "osiągi" zestawu będą lepsze. Ciąg dalszy napewno nastąpi...
  2. Immergas Victrix Plus 200 kondensat. Nie wiem czy nie współpracuje, czy instalator nie wie co czyni...
  3. No tak, tyle, że temp. na dole i górze zasobnika różni się od siebie w moim przypadku ledwie o 0,1 °C (wg wskazań na wyświetlaczu kolektora) Jak w takim wypadku ma spaść o te 10 °C, kiedy wcześniej uruchomi się kocioł?
  4. Adam, please trochę prościej do ciemnego ludu. Co to znaczy blokada powinna byc wyciągnięta, jaka temperatura panelu? I jaka zmierzchówka, mówisz o sondzie zewnętrznej?
  5. Jeszcze jedna rzecz. Być może pytanie laika ale... Wg informacji producenta górna wężownica w zasobniku (podłączona do kotła) ma za zadanie DOGRZANIE wody w zasobniku jeśli kolektor słoneczny nie radzi sobie z tym zadaniem. W jaki sposób kolektor może ogrzać wodę do temp. "zadanej" (powiedzmy 45 °C) jeśli automatyka kotła włącza się w każdej temperaturze poniżej w/w ? Z tego co wiem kolektor oddaje ciepło do zasobnika w sytuacji kiedy temperatura wody jest o ok. 10 °C niższa niż w zasobniku. Ale w tym samym czasie kocioł również "pilnuje", żeby woda nie była niższa niż te 45 °C. Podejrzewam, że kocioł włączy się wcześniej niż solar, który "czeka" na te 10 °C mniej niż w zasobniku. W jaki sposób w takim wypadku ma wyglądać to DOGRZEWANIE przez kocioł? Czy jest możliwe, że kocioł nie dopuści do zadziałania kolektora?
  6. Jeszcze jedno pytanie...Czy montaż rur w kolektorze bez wcześniejszego napełnienia płynem może w jakikolwiek sposób zaszkodzić któremukomlwiek elementowi instalacji? Myślę o instalacji rur i pozostawienie w tym stanie na czas dłuższy tzn tydzień, dwa. Pozdrawiam wszystkich Doradzaczy.
  7. Witam. Jak zwykle w takich przypadkach są różne szkoły. Skrol pisze, że nie powinno się używać pasty, Ulrich w zaleceniach do montżu pisze cyt. "Głównym aspektem montażu jest, aby zastosować pastę termoprzewodzącą (jest w komplecie z zestawem) oraz mieć pewność, że końcówka rurki ciepła została w pełni wsunięta w odpowiednie miejsce w rozdzielaczu." I bądź tu człeku mądry...
  8. Adam, co to znaczy, że są puste? Co jest nie tak? Rury po wyjęciu z pudla zostały zamontowane w kolektorze. Po jakimś czasie po moich zastrzeżeniach dot. kiepskiej pracy wyjęto je i "styki" przesmarowano jakąś pastą rzekomo poprawiającą przewodność cieplną. Jakie powinny być temperatury i jak to w ogóle powinno działać?
  9. Przepraszam, że tak mieszam w temacie ale chyba znalazłem typ tych kolektorów. 24 rury ma taki zestaw, znalazłem na Allegro. http://www.allegro.pl/item390706686_kolektory_prozniowe_zestaw_solary_heat_pipe.html Mam coś takiego (24 rury) oczywiście zasobnik jest inny bo piec mam Immergas'a.
  10. Policzyłem, rur jest 24 szt. Co do symbolu kolektora może sie pomyliłem ale dlatego, że po prostu taki sam albo podobny widziałem gdzieś w Internecie, stąd pomyślałem,że to jest własnie ten. Powierzchnię 3,8 m2 podałem za instalatorem, który taką pow. podał w kosztorysie. Coś mi tu zaczyna brzydko pachnieć...Nie wiem o jakiej pompie piszecie, jeśli o pompie w instalacji kolektora pompa działa.
  11. Na dachu mam zestaw kolektorów próżniowych Ulricha SG 1800/18. W kotłowni piec kondensacyjny z zasobnikiem 200 l. Kolektor napełniony parę dni temu. Niestety wg mnie nie działa to tak jak należy . Jeśli się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu. Prosiłbym jednak o wypowiedź kogoś kto faktycznie ma jakieś doświadczenie z kolektorami, nie interesują mnie wypowiedzi teoretyków. Otóż jaki jest mój problem. Kolektor przez cały dzień ledwo nagrzewa (w słoneczny dzień) wodę użytkową do 40 °C. Temperatura w zasobniku rośnie bardzo powoli od rana (godz. 08:00 jakieś 35,6°C do 40°C ok. godz. 15:00 - 16:00) Temperatura w kolektorze maksymalnie ok. 50 °C, w zasobniku tak jak wspomniałem do 40 °C. Potem późnym popołudniem znowu spada. Wieczorem woda ma ledwo 30-35 °C. Cały czas piszę o słonecznym dniu i usytuowaniu kolektora na dachu o kącie 35 ° od strony płd.-wsch. Jak się to ma do Waszych doświadczeń z kolektorem? Aaaa, jedna ważna rzecz. Instalator zasugerował mi, żeby na czas "próby" wyłączyć piec w ogóle. Tak też zrobiłem. Kolektor jednak prawie cały czas sygnalizuje potrzebę dogrzania wody przez kocioł. Wydaje mi się, że przy słonecznej pogodzie i bezchmurnym niebie solar powinien poradzić sobie z zapewnieniem ciepłej wody bez problemu zwłaszcza, że zużycie jest w tej chwili niewielkie (dosłownie umytych parę szklanek i może z 15 l do mycia podłogi) Nie mogę sobie wyobrazić takiego działania kolektorów kiedy potrzeby na c.w.u. będą dużo większe (deklarowane jest zapewnienie ciepłej wody dla 2-3 osób) Czy wszystko jest w porządku? Pozdrawiam
  12. Szpaku, nie sądzę, żeby to było mozliwe. Może jeśli rzeczywiście nie chcecie "ruszać" poddasza...Też kupiłem ten projekt, dalem do wyceny i teraz czekam. Ceny zwariowały, producenci stwarzają atmosferę nerwowości, nic się nie dzieje, a ludziska powariowali jak w latach 80-tych poprzedniego stulecia. Kolejki, zapisy itp.....Piasek podobno mas zdrożeć 100%...Dobre sobie...faktycznie, koszty wydobycia wzrosły niepomiernie...Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...