Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Peter1-szydom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Peter1-szydom

  1. A tak wygląda szczelina w ścianie z bloczków ta 2mm od góry. http://lowrider83.fotosik.pl/albumy/207235.html http://lowrider83.fotosik.pl/albumy/207235.html#e I to tyle dla zinteresowanych, położymy na to pręty zbrojeniowe po 2 w narożniki. Aha, wejście wody położyli nam na ławie zamiast połowy bloczka zaraz przy najniższym bloczku w trzecim rogu budynku - masakra... W owym rogu budynku złącze będzie wchodzić gdzieśna 60 cm poniżej gruntu gdzie zamarzanie w moim obszaże jest na 80 cm super...
  2. Witam. Ściana fundamentowa z bloczków betonowych (80cm wysokości) 5 warstw. W pon. ułożyli na zaprawe wolnoschnącą, w pt. przywieżli i ubijali piasek. Po ubiciu patrzem a tu: na dwuch dłuższych ścianach budynku (równoległych) przy tej samej ściancezewnętrznej (na samym rogu) jakby pęknięcie zaprawy. Wygląda to na moje oko jakby im się 1 ściana (krótsza) odeszła minimalnie górą. Z jednej strony od góry 5mm szczelina - i tak na 2 warstwy bloczków (minimalnie się wysuneły te 2 warstwy) a na reszcze 3 warstw widać ino jakby ryse na spoinie aż do ławy. Ława cała. Z drógiej zaś od góry 2-3 mm szczelina widziana od góry natomiast niżej widać jużtylko ryse. Kierownik budowy oglądał i powiedział że takie coś się zdarza przy ubijaniu. Inwestor (mama) naciskała wykonawców na dobrze ubity piasek (po tym jak pokazali w wiadomościach jak posadzka siada 5cm w nowym domu). Ja mam mieszane uczucia co do takich rys (poszło po zaprawie a więc jak ściana przyciśnie to powinno trzymać w końcu bloczki na zakładke). B15 zalana na płycie. Co Wy o tym myślicie, o Kierowniku budowy, który nie kazał tego poprawiać? Z tej strony gdzie wysunięcie bloczków na 5 mm to muraże zdjeli 3szt. bloczków - alurat 2 warstwy narożnika i założyli od nowa - już nie szczególnie coś widać. Pozatym wymyślili że położą 2 pręty zbrojeniowe w zaprawe pomiędzy ścianki fundamentów a ścianki domów. Pozdrawiam i serdeczne dziękuje za wszelkie wypowiedzi.
  3. Witam. Ściana fundamentowa z bloczków betonowych (80cm wysokości) 5 warstw. W pon. ułożyli na zaprawe wolnoschnącą, w pt. przywieżli i ubijali piasek. Po ubiciu patrzem a tu: na dwuch dłuższych ścianach budynku (równoległych) przy tej samej ściancezewnętrznej (na samym rogu) jakby pęknięcie zaprawy. Wygląda to na moje oko jakby im się 1 ściana (krótsza) odeszła minimalnie górą. Z jednej strony od góry 5mm szczelina - i tak na 2 warstwy bloczków (minimalnie się wysuneły te 2 warstwy) a na reszcze 3 warstw widać ino jakby ryse na spoinie aż do ławy. Ława cała. Z drógiej zaś od góry 2-3 mm szczelina widziana od góry natomiast niżej widać jużtylko ryse. Kierownik budowy oglądał i powiedział że takie coś się zdarza przy ubijaniu. Matka szczególnie naciskała wykonawców na dobrze ubity piasek (po tym jak pokazali w wiadomościach jak posadzka siada 5cm w nowym domu). Ja mam mieszane uczucia co do takich rys (poszło po zaprawie a więc jak ściana przyciśnie to powinno trzymać w końcu bloczki na zakładke). B15 zalana na płycie. Co Wy o tym myślicie, o Kierowniku budowy, który nie kazał tego poprawiać? Z tej strony gdzie wysunięcie bloczków na 5 mm to muraże zdjeli 3szt. bloczków - alurat 2 warstwy narożnika i założyli od nowa - już nie szczególnie coś widać. Pozatym wymyślili że położą 2 pręty zbrojeniowe w zaprawe pomiędzy ścianki fundamentów a ścianki domów. Pozdrawiam i serdeczne dziękuje za wszelkie wypowiedzi.
  4. I tu właśnie nie ma zbrojenia jedynie co w fundamentach to pod wjazdem do garażu ale to normalne. Zapytam kieszcze kir. bud. jak maja isc bloczki ale pewnie wedle projektu Swoją drogą wyde mi się że Muratur ma tu więcej racji.
  5. Nr. specjalny Muratora (1/2005 "Ściany i Stropy" w artykule pt. "UWAGA NA WYPADKI") porusza o dopuszczalnym wymiarze wystawania BK poza fundament = 7cm. Teraz pytanie jak robi się w praktyce? Dokładnie to brzmi tak: "nadwieszenie ściany jednowarstwowej z betonu komórkowego lub ceramiki poryzowanej grubości 36-42 cm nie może przekraczać 7 cm" A dróga strona (czyli pracownia projektowa Horyzont projekt "Słoneczko") przewiduje ściane fundamentową grubości 24 cm i ściane z BK lub POROTHERM grubości 36cm Wówczas ściana nośna wystaje poza fundament 12.5 cm z jednej strony. Co mam o tym myśleć? Jak się robi w praktyce? Co o tym myślicie? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi! Aha. Wykorzystam okazje i... WITAM wszystkich forumowiczów mam nadzieje więcej problemów rozwiązać dzięki forum. Pozdrawiam.
  6. Wybraliśmy "Słoneczko" wersja B, lustrzane odbicie z pracowni HORYZONT (około 119 m2). Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...