Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

martwist

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez martwist

  1. Fakt, że kocimiętka działa pobudzająco na koty ale są również rośliny, które koty odstraszają swoim zapachem. Było na ten temat w jednym z ostatnich numerów "Twojego pięknego ogrodu". Piszę z pracy i nie mam go przy sobie, znalazłem tylko link ( poniżej ). http://www.burda.pl/?sub=czytelnicy/nowosci/wiecej&ID=15
  2. Dzięki, dobry pomysł. Sam mam ten problem chociaż ściętej trawy niewiele.
  3. Mieszkm w Sadze od miesiąca. Kolor elewacji jasnozielony z ciemnozielonymi boniami wokół otworów zewnętrznych, dach oczywiście czerwony. Dom okazał się po drobnych przeróbkach ( czytaj wyżej ) bardzo "user friendly". Ogólnie jesteśmy b. zadowoleni z wyboru projektu, chociaż wysunięty z bryły budynku garaż spowodował, że na dość małej działce ( 700m2 ) zostało trochę mało miejsca z tyłu domu.
  4. Może na papierze, ale w rzeczywistości jest OK, przy następnej wizycie na budowie zmierzę dokładnie.
  5. Nie wiem czy kogoœ to jeszcze interesuje, ale ja buduję Sagę w Szczecinie. Jestem na etapie wykończeniówki i elewacji. Zrobiłem sporo przeróbek w rozkładzie wewnętrznym. Zainteresowanym służę radš. Marcin
  6. Jak większość budujących się mam kłopot z wyborem pieca. Potrzebuję urządzenie jednofunkcyjne, z zasobnikiem ( dom 180m2, 2 łazienki, 2 prysznice, 1 wanna, ok. 55m2 podłogówki ). Już byłem zdecydowany na Vitopenda 100, kiedy człowiek do którego zwróciłem się o niezależną od mojego instalatora radę, zdecydowanie odradził ten piec. Powiedział, że w tej cenie tj. mogę kupić piec deDietricha Eliade DTG 1205V żeliwny, z zasobnikiem 110l. Wiszący a żeliwny to już różnica klas. Naczytałem się w postach wiele złego ( ale i dobrego o jednym i o drugim ) i nadal jestem głupi. DeDietrich ma nowoczesną automatykę, Vitopend po podobno nieudane dziecko dobrej firmy Viessman. Poza tym, czy ktoś z już użytkujących piece mógłby mi poza tym doradzić, czy zasobnik 110l jest wystarczający dla 4 osobowej rodziny ( w tym 3 kobiety ? Pozdrowienia dla forumowiczów.
  7. Saga jest OK. Zamiast wolego oka dałem zwykłe okno połaciowe, dodatkowo zlikwidowałem wschodnią lukarnę, na górze duże zmiany w ścianach działowych, na dole jedynie powiększenie pomieszczenia gospodarczego kosztem łazienki. Do tej pory wydałem 21.2k ( okna drewniane, dachówka ceramiczna, okna połaciowe Fakro, instalacje elektryczne, komputerowe, telefoniczne i alarmowe, tynki wewnętrzne, instalacja odkurzacza centralnego, ocieplenie dachu wełną, instalacja grzewczo-kanalizacyjno-wodna - bez pieca ). Ścianę stawiałem jednowarstwową Porotherm 25 + 12cm styropian. Wyrzucenie wolego okna moim zdaniem wyszło bryle budynku na dobre. Poza tym pozwala zaoszczędzić na konstrukcji okna no i na dachówce - nie musisz kłaść karpiówki. Pozdrawiam
  8. Widzę, że przybyło zainteresowanych Sagą. Kiedy zaczynałem zbierać informacje nt. projektu ok. rok temu nie było niestety żadnych komentarzy na ten temat. Od 4 miesięcy buduję Sagę w Szczecinie. Jestem na etapie instalacji grzewczych. Z wolego oka zrezygnowałem, w dachu zmieniłem sporo ( np. rezygnacja ze wschodniej lukarny ) a jeszcze więcej na poddaszu ( zupełnie przerobiłem pod wlasne potrzeby ). W związku ze zmianą koncepcji dachu przykryłem go dachówką ceramiczną ( Koramic dawniej Wiekor ) - i wygląda super. Jeszcze nie wiem jak się do sprawdzi ale na razie wszystko idzie OK. Gorzej jest z forsą, ale myślałem, że będzie zupełny disaster. Pozdrawiam. Marcin
  9. Pozdrawiam całą grupę szczecińską, której od dawna kibicuję. Sam buduję w Mierzynie i dzięki forum uniknąłem wielu błędów. Ta "grupa wsparcia" to wspaniała sprawa. A teraz do rzeczy Stoję przed problemem wyboru pieca gazowego jednofunkcyjnego z zasobnikiem najchętniej Wiessmann lub Buderus. Macie jakieś info nt. ewentualnych upustów, jakieś alternatywne firmy ? Uwolnijcie swe myśli od problemów budowlanych w "śledzika" Dobrej zabawy, następna impreza już we własnym domu !!
  10. martwist

    Grupa Szczecińska

    Pozdrawiam całą grupę szczecińską, której od dawna kibicuję. Sam buduję w Mierzynie i dzięki forum uniknąłem wielu błędów. Ta "grupa wsparcia" to wspaniała sprawa. A teraz do rzeczy Stoję przed problemem wyboru pieca gazowego jednofunkcyjnego z zasobnikiem najchętniej Wiessmann lub Buderus. Macie jakieś info nt. ewentualnych upustów, jakieś alternatywne firmy ? Uwolnijcie swe myśli od problemów budowlanych w "śledzika" Dobrej zabawy, następna impreza już we własnym domu !!
  11. Przeglądam wszyskie wypowiedzi dotyczące wyboru dachówki i zdrowo mi namieszaliście. Już byłem zdecydowany na Robena ale jest taki wątek na forum gdzie przeklinają tą dachówkę okrutnie i chyba sobie odpuszczę. Sporo dobrego ( mimo wszystko ) przeczytałem na temat cementu np. Euronitu i nie wykluczam takiego rozwiązania. Tymbardziej, że muszę się spieszyć, po 6 tygodniach budowy mam wyalny strop i zaczynają stawiać ściany kolankowe. To już chyba najwyższy czas na wybór dachówki. Niech wszyscy mądrzy udzielą rady - cement czy ceramika. Wydaje mi się, że doskonale sprawdza się jedno i drugie a ocenianie domu ( i jego wlaścicieli ) po dachu to lekka przesada. Pozdrowienia dla forumowiczów ze Szczecina
  12. Ja zacząłem 6.10 i jutro, dokładnie po 6 tygodniach zalewają strop ceramiczny. Ze 3 tygodnie i będę miał dach nad swoim domkiem !!! Jak na razie jesień nam wszystkim, zmartwionym problemem mrozów sprzyja. Poza tym, słuchajcie ! Na Syberii czy Alasce też się budują i nie czekają na wiosnę. Trzymajmy się wszyscy ciepło a dotrwamy... do końca budowy.
  13. Witam wszystkich budujących ze Szczecina i okolic. Miło mi było śledzić wszystkie głosy przez kilka miesięcy, aż w końcu sam zacząłem ( Mierzyn ). Miałem ostre przeboje ze starostwem w Policach. Na pozwolenie czekałem od 1.07 do 10.09. Rzadkie przykłady urzędniczego "olewactwa". Pewnie nie jestem jedyny. Ale w końcu budowa zaczęła się 6.10 i już kończą stawiać ścianki fudnamentowe. Idą jak "burza", aż miło patrzeć. A ja się tak bałem, że już za późno na zaczynanie budowy.
  14. Te się nad tym problemem zastanawiałem ( gaz czy olej ) ale jeśli od kilku mam na działce gaz ( żona już się ucieszyła kiedy się dowiedziała, że już wiem gdzie jest punkt G ) to chyba problem się rozwiązał.
  15. Ja też dopiero startuję ( 170m użytkowych, garaż 2 stanowiska ). Buduję z Porotermu 24 +12cm styropianu. Jak zacznę w sierpniu ( pozwolenie !!! ) to mam nadzieję wprowadzić się w kwietniu. Myślę, że nawiększe opóźnienia mogą wystąpić na etapie wykańczania. Wiele materiałów jest na zamówienie, no i trzeba zgrać ekipy. Ale najważniejsze w budowei domu są 3 rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze pieniądze. Ja na razie o tym nie myślę. Mam mniej więcej 15% całości, a reszta jakoś się znajdzie. Bez kredytu się nie obejdzie.
  16. Czytam i nadal mam mętlik, montować centralny czy nie ? Przeciwnicy takiego rozwiązania piszą o kosztach, że taniej jest kupić zwykły odkurzacz. To prawda, ale pamiętajcie, że taki odkurzacz ma z reguły krótszy czas eksploatacji i trzeba go wymienić. Chyba wszystko zależy od kosztów. Jeśli znajdę gdzieś firmę, która to zrobi za mniej niż 2.5 tyś to w to wchodzę i nie będę dziadował.
  17. W projekcie domu, który wybrałem do realizacji ( SAGA ) nie ma zaprojektowanego tarasu lecz jedynie wyjście na niego z salonu. Czy macie jakie uwagi dot. np. umiejscowienia, kształtu czy materiału do wykonania i pokrycia tarasu. Marzył mi się taras częściowo zakryty konstrukcją "wyciągniętego" dachu ale niestety zaburzy to bryłę domu a koszty są niebagatelne. Jak się sprawdzają markizy mocowane na ścianie domu ? Proszę o rady i wymianę doświadczeń forumowiczó.
  18. Większość wypowiedzi jest b. optymistycznych.Tak bardzo, że aż nie chce mi się wierzyć żeby można było zbudować dom w okolicy 1000 zł za m2. Ja dopiero mam zamiar zacząć i jestem pełen obaw, że w trakcie budowy się okaże ile mi naprawdę kasy brakuje. Jak widzę wiele osób buduje samodzielnie a ja po prostu tego nie potrafię i chyba nie mam zamiaru uczyć się zawodu budowlańca. Poza tym uważa, że warto trochę dołożyć do sprawdzonej ekipy, która dodatkowo daje gwarancje, że wszelkie usterki do 3 lat usuwa na swój koszt. Wolę mieć do nich pretensje niż do swojej bodowlanej amatorszczyzny. A poza tym uważam, że lekarze powinni leczyć, naczyciele uczyć, pisarze pisać a robotnicy... stawiać im domy. Moim założeniem jest, że budowa mojego domu nie może mnie zbytnio zaangażować czasowo bo muszę mieć czas i energię żeby na niego zarobić. Moja wypowiedź może się okazać kontrowersyjna bo chyba jestem w gronie fachowców. Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości.
  19. Dzięki za cenną informację. Ja miałem szacunkową wycenę z biura projektowego i tam wyliczyli 317 000 bez instalacji. Dzisiaj dałem do wyceny do firmy budowlanej, z której usług prawdopodobnie będę korzystał. Ciekaw jestem ile zaśpiewają. Projekt jest OK tzn. odpowiada naszym potrzebom. Duży salon i gabinet ew. biblioteka na dole, garaż na dwa samochody, na górze 3 sypialnie w tym jedna z własną łazienką ( małżeńska ) i oddzielna łazienka dla pokoi dziecięcych ( wszystkie sypialnie z własnymi garderobami ). No i dość duże pomieszczenie ( 8m2) na górze na dodatkowe potrzeby. I całość na niecałych 180 metrach. Czy ktoś zauważył jakieś braki lub błędy w projekcie? Na co warto zwrócić uwagę w trakcie budowy? Trochę mnie przeraża dość skomplikowany dach ( lukarny + bawole oczko ). Podobno to wymusza zastosowanie droższego pokrycia tzn. łuski. Czy to prawda ?
  20. Dzięki za cenną informację. Ja miałem szacunkową wycenę z biura projektowego i tam wyliczyli 317 000 bez instalacji. Dzisiaj dałem do wyceny do firmy budowlanej, z której usług prawdopodobnie będę korzystał. Ciekaw jestem ile zaśpiewają. Projekt jest OK tzn. odpowiada naszym potrzebom. Duży salon i gabinet ew. biblioteka na dole, garaż na dwa samochody, na górze 3 sypialnie w tym jedna z własną łazienką ( małżeńska ) i oddzielna łazienka dla pokoi dziecięcych ( wszystkie sypialnie z własnymi garderobami ). No i dość duże pomieszczenie ( 8m2) na górze na dodatkowe potrzeby. I całość na niecałych 180 metrach. Czy ktoś zauważył jakieś braki lub błędy w projekcie? Na co warto zwrócić uwagę w trakcie budowy? Trochę mnie przeraża dość skomplikowany dach ( lukarny + bawole oczko ). Podobno to wymusza zastosowanie droższego pokrycia tzn. łuski. Czy to prawda ?
  21. martwist

    kosztorys

    Ja też poproszę i to w miarę pilnie. Będę b. wdzięczny. [email protected]
  22. Też jestem zainteresowany tym projektem i chyba już zdecydowany jego zakupem. Czy ktoś może powiedzieć jaki może być orientacyjny koszt budowy ? Pozdrowienia dla wszystkich budujących się.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...