Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nail

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Nail

  1. Kupiłem i zamontowałem 12 lat temu na swoim dachu okna z roletami Velux, które miały być mechaniczne, a okazało się podczas montażu że są elektryczne na 24v. Okna są na stronę północną więc nie było konieczności opuszczania rolet, natomiast zmiana aranżacji jednego z pokoi wymusza uruchomienie tych rolet. W trakcie montażu doprowadziłem do puszki przewód rolety i przewód od zasilacza 24V, myślałem, że dwu-klawiszowy przełącznik rolet wystarczy. Jednak konieczne będzie jakieś sterowanie przekaźnikami. Byłbym wdzięczny za pomoc w doborze prostego rozwiązania przy zmianie biegunów i jeszcze gdyby dało się to upakować w podtynkowej puszcze elektrycznej. Z góry dziękuję za pomoc.
  2. Okolice Poznania. Ma ktoś tutaj sprawdzoną firmę oferującą fotowoltaikę? Skontaktowałem się właśnie z firmą SunErgo i też sugerują panele 5,5 kWp przy moim zapotrzebowaniu. Nie mam jeszcze od nich wyceny.
  3. Czyli 14 paneli x 320 wp = 4,480 kWp będzie z lekką nadwyżką dla zużycia rocznego 4,9mWh. Jaki byłby rozsądny koszt takiej instalacji?
  4. Proszę o pomoc i opinie dotyczące proponowanej instalacji dla mojego domu. Z racji tego,że jestem laikiem i każdy sprzedawca może składać swoje propozycje wiedząc, że i tak nie znam prawdy o tym co proponują. Dlatego muszę posiłkować się Waszym doświadczeniem i pomocą, za którą z góry dziękuję. Proponowana instalacja przy zużyciu rocznym 4900kWh: Szacowana produkcja 5500 kWh 17 paneli Kensol 320, moc 5,4kWp Inwerter Huawei SUN2000L-5KTL Dach 45° wystawa południowa z lekkim obrotem ok. 20° na wschód. Koszt instalacji 27 750 zł Pozdrawiam.
  5. Przepraszam za powielenie postu, ale coś przytkało się przy wysyłce i ponowiłem próbę wysłania, a teraz nie daje się to usunąć i efekt jak na mojej podłodze .
  6. Weż dłuższą poziomicę 2mb i połóż na posadzce tak aby ewentualne wgłębienia znajdowału się między dwoma punktami podparcia. Posadzka to nie szyba-które również potrafią być nierówne - lecz część pomieszczenia po którei się chodzi. Prześwity dopuszczalne to 2mm/m; 3mm/2m i 5mm na całej długości i szerokości pomieszczenia - patrz Instytut Techniki Budowlanej zeszyt 423/2006 Warunki techniczne Wykonania I Odbioru robót Budowlanych. Problem u ciebie to różne stopnie połysku od matu do wysokiego połysku. Dzięki za odpowiedź. łata 2m pokazała jedynie,że co 40-50 cm jest górka i dołek. Cały proces polerowania 20m2 nie trwał dłużej niż 15 min, a przy ścianach polerowali podłogę szmatą i tu jest matowa. Na podłodze widać ślady po polerce. Moim zdaniem robota jest do poprawki. Podłoga powinna być jednolicie satynowa czyli wg. mnie coś pośredniego między matem a pół- matem. Jak długo powinna być polerowana podłoga oraż ilu i jakich padów powinni użyć "fachowcy", żeby uzyskać pożadany efekt? Pozdrawiam Andrzej.
  7. Witam! Właśnie fachowcy zaolejowali i wypolerowali mój parkiet. Użyty olej to kunos firmy livos i powiem, że całość wygląda fatalnie. Olej jest od wysokiego połysku po mat. Dzisiaj rano wszedłem na podłogę żeby sprawdzić w czym jest problem i okazuje się że podłoga jest pofalowana. Krótka poziomica 40 cm kiwa sie ma górkach, zagłebienia sa tak na oko 1-1,5mm. Nie wiem jaka jest norma na nierówności po szlifowaniu? Wydaje mi się że podłoga powinna wyglądać jak stół. Proszę Was o pomoc, bo muszę użyć argumentów w rozmowie z fachowcami. Pozdrawiam Andrzej.
  8. Dzieki za pomoc Przegrzewać nie będe, mam dobrze izolowany budynek oraz czujniki temeratury w posadzce, ale z wilgotnościa będzie problem zewzględu na rekuperator. Moi parkieciarze leją na podłogi kunos - co o tym oleju myślicie, a o bonie nie chcą słyszeć. Pozdrawiam.
  9. Witam! Mam pytanie dotyczące lakierowania parkietu merbaowego na podłogówce. Fachowcy od parkietu mówią, że mogą powstać rysy (pęknięcia lakieru) wzdłuż klepek poczas użytkowania ogrzewania i proponują olej. Wolałbym lakier, ale jak ma coś się z tym dziać i fatalnie wyglądać to bedzie olej. A jakie jest wasze doświadczenie i czy podzielacie obawy fachowców? Pozdrawiam Andrzej.
  10. Witam Celcie!!! Widzę, że roboty ruszają. Kiedyś pytałeś o nick KKM-ow, tam jestem AndrzejG, a raczej byłem bo czasu brakuje na sledzenie tego wszystkiego. Stawiamy chałupę w Gruszczynie i to mnie wykańcza mam nadzieję,że Twój kierownik bedzie coś robił na budowie. Naszego widziałem ostatni raz jak był strop zalewany (2 lata) i sam to pałatajstwo muszę rozpędzać. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w osiagnięciu celu.
  11. Poszukuję wykonawcy instalacji ogrzewania podłogowego Z góry dziękuję
  12. Zupełnie tego nie rozumiem!!!??? Wydajesz pieniądze na solary, montujesz tyle, żeby ogrzewać się zimą + nadmiar na ogrzewanie GWC. Postawiłeś wszystko na głowie. Wydaje mi się, że trzeba odpowiedzieć na pytanie co chcesz osiągnąć? 1. chcesz być ekologiczny? 2. chcesz być oszczędny? 3. chcesz się pochwalić przed sąsiadami, rodziną solarami? 4. ...? 5. ...? Z solar zimą uzyskasz 10-20% jego możliwości, a latem musisz oddać ciepło - może sąsiedzi tano kupią? A przepraszam, można basen ogrzewać i w tym miejscu ma to sens. Ogrzewanie GWC - to po co GWC? Pozdrawiam
  13. Skąd wziąć te 15 minut? Pozdrawiam
  14. Nie mówcie mi, że nikt tego nie potrafi zrobić. Pozdrawiam
  15. Zlecę wykonanie obliczeń na zapotrzebowanie w ciepło mojego domu. Również projekt ogrzewania podłogowego chetnie wezmę. Pozdrawiam ag.net@wp.pl
  16. A możesz nagrzać cały bufor do 60 st.C? Pozdrawiam
  17. W Castoramie widziałem rurkę do ogrzewania podłogowego nazywało sie to to mixal taki węzyk z 2 warstw tworzywa a pomiedzy nimi rurka aluminiowa. Fi zewnętrzne 16 mm, Zastanawiam sie jak to się ma do jakości wymiany ciepła w porównaniu do rurki pe fi32mm. Wszystko z myślą o GWC wodnym nr 1. Cena obu bardzo podobna.
  18. Może wyciągniesz rachunki od znajomego za zużycie energi. Bo czasami jest tak, ze ktoś mówi, iż ma tanio bo wstyd się przyznać. Jeszcze mam pytanko do Twojego znajomego, chodzi o temperaturę obudowy tych grzejników akumulacyjnych podczas pełnego naładowania. To ma znaczenie przy wahnięciach temperatury 0 -noc 16- dzień i słoneczko. Przy wysokich temperaturach obudowy, może być za ciepło i cały zysk diabli wezmą, co jest wadą równiez ogrzewania akumulacyjnego podłogówki. A tak w ogóle, to strach przed żoną nie pozwala Ci podjąć decyzji, a tą bedziesz musiał podjąć sam i pewnie gaz będzie. Pozdrawiam
  19. Witam muszę zadać kilka pytań, gdyż też zamierzam ogrzewać nasz nowo budowany dom pradem, a mam gaz w granicy. Koszty, które podajesz są dość optymistyczne. W tej chwili w mieszkaniu 50 m2 za CO (tem. 22st.) płacimy 1960zł/rok. Jak duży dom? Jak zaizolowany? Jakie temperatury? Jaka wentylacja? Jaki kominek? Jak ogrzewane CWU? (przepływowe, zbiornik. może solary) Jakich grzejników używacie? Pozdrawiam
  20. Już to czynię. GWC miało być rurowe takie szczątkowe ok. 30 m, a będzie wodne nr 1 - wody gruntowe na 0,8-1,1m. Dzięki temu wątkowi i oczywiście Adamowi. A co do szamotu chętnie poczytam każde przemuślenia, więc może cos dodasz od siebie. Ja jestem umówiony ze zdunem po Świętach i jak coś ciekawego usłyszę to dam znać w wątku tego dotyczącym. Dokładniej interesuje mnie taki sarkofag na wkładzie od jakiego Adam zaczął. Pozdrawiam
  21. OK. Odwiedzam różne fora od ok. 1 miesiąca i moja obecność na tym forum w porównaniu do Ciebie to jak niemowlak do conajmniej gimnazjalisty. Czas biegnie, a ja muszę podejmować decyzje, które powinny być trafione. Z gąszcza informacji trzeba wyselekcjonować te najlepsze, któe nie zawsze są praktycznie potwierdzone. Pojawiają sie hasła (szamotowy), które działają jak nowe zabawki przyniesione przez inne dziecko do piaskownicy. To tak na wytłumaczenie się. Ciekawi mnie jak będzie wyglądał Twój bufor szamotowy, może gdzies o nim pisałeś? Przepraszam za zaśmiecanie wątku. Pozdrawiam[/url]
  22. Jeżeli chodzi o bufory ciepła co powiecie na temat elektrycznych piecy akumulacyjnych z dynamicznym wyładowaniem. Czy takie rozwiazanie się sprawdza? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...