Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mr_Negative

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Mr_Negative

  1. Namiar wykorzystany. Polecam - daszek nad śmietnikiem prawie zrobiony. Szybko, z pomysłem. Cena - np do Dachluxu - konkurencyjna (inna sprawa, że Dachluxowe ceny trochę z kosmosu się porobiły...) Daszek prawie zrobiony - bo zabrakło mi gąsiorów. Może komuś zostały ? Model dachówki nie ważny - chodzi o kolor najbliższy do czerwieni winnej. PS mam kilka cegieł Ytonga do oddania....
  2. macie kogoś do polecenia na niedużą robotę dekarską - daszek nad śmietnikiem ?
  3. A fajnie, że się sprawdził - ogólnie najlepsze moje ekipy to górale (surowy, dekarz, schody...jestem na etapie testowania drzwi wewnętrznych z góralskiej stolarni )....Hydraulik jest innym typem człowieka. Może mniej "zabawowy" ale robi ok. A jak coś ewentualnie trzeba poprawić to jest o każdej porze dnia i nocy. Jakby ktoś miał brukarzy z polecenia to bardzo proszę. Termin - 1 lipca musze mieć kostkę przed domem. Miejsce akcji - Stare Babice i okolice. Najlepiej ekipa od A do Z czyli z materiałami Mario, u mnie właśnie robi ekipa brukarzy. Może niezbyt liczna (3) ale na razie nie narzekam.. fachowo doradzą, robią niebyt szybko ale chyba porządnie. Szefowa również bardzo konkretna. Możesz podejść zobaczyć na Świerkowej Nefer, błagam o namiar na Vadiola. Mam problem z ekipami do półokrągłego tarasu. Albo uciekają po obejrzeniu albo chcą kosmos pieniędzy...
  4. Studnia jak najbardziej, ale rura drenarska jest giętka i łatwo ją położyć, połączyć, możesz ewentualnie nie stosować żwiru itp. Chyba że są rury pełne giętkie, ale nie trafiłem na takowe, może dlatego, że nie szukałem ) Dwie studnie na dom - czy "orurowanie" domu wokół nie wychodzi drogo ? Czy możecie polecić człowieka, który będzie potrafił położyć terakotę na półokrągłych schodach zewnętrznych i tarasie ? Dwie ekipy, które zobaczyły taras po prostu uciekły a trzeci zaśpiewał taką sumę, że chciałbym tyle zarobić w kwartał... Mam też pytanko, czy ktoś z Was podłączył się ostatnio do nowowybudowanej kanalizacji ? Chyba trzeba to teraz zinwentaryzować... może się jakoś zorganizujemy, to może w grupie będzie taniej ?
  5. Witam ponownie. czy ktoś z Was układał już kostkę i ma doświadczenie z systemem odprowadzenia wody z rynien ? Co macie zastosowane - decydowaliście się na studnię chłonną / odwodnienie liniowe / inne ? Co radzicie ?
  6. Planuję w końcu zabrać się za teren wokół domu - prosty trawnik (z systemem podlewania) + drzewka wokół ogrodzenia. Korzystaliscie z usług firmy którą możecie polecić czy sami walczyliście ?
  7. Mam pytanie o materiał rausolid z firmy Rehau - jest tańszy np od coriana. Czy z użytkowego punktu widzenia czymś się materiały różnią ?
  8. Witam, mam małą wątpliwość, właściwie to dwie Mam zainstalowany kominek z płaszczem wodnym Aqua Funke spięty w system z ogrzewaniem podłogowym, ogrzewanie gazowe (kocioł Buderus), wymiennik ciepła. Na etapie budowy ścian zostawiłem rurę, którą chciałem wpiąć do kominka tak, żeby nie zużywać tlenu z salonu. Ekipa która montuje kominek twierdzi, że układ powinien być otwarty (tj bez wpiętej na sztywno rury z powietrzem z zewnątrz), bo minusowe temp. na zewnątrz mogą bardzo wychładzać kominek a w ogóle to do kominków z płaszczem wodnym nie stosuje się wpięcia na sztywno, bo w ekstremalnych przypadkach woda może zamarznąć zimą ... Prawda czy Fałsz ? Przy samym kominku mam tylko założone rury miedziane, bez żadnych czujników, pomiaru temp., siłowników - mam za to ułożone rury pod kątem na ścianie (wrrr) tak, by ewentualny przelew nastąpił na zasadzie grawitacji. Czy to dobre rozwiązanie ? (denerwują mnie rury przy ścianie, podejrzewam że kominkarze "zapomnieli" ułożyć rury np. przed tynkowaniem / posadzkami i teraz twierdzą że to jedyne możliwe rozwiązanie) i skąd układ będzie wiedział że temp. w płaszczu jest odpowiednia żeby dopuścić ją do układu ? (mogę przesłać zdjęcia układu).
  9. ja chciałem wrócić do tematu tynków zewnętrznych - gdzie je kupowaliście ? Mocno reklamuje się Jack-bud - cz ktoś ma sprawdzone ceny ?
  10. Witam wszystkich ! Budujemy APISa3. Jesteśmy na etapie ... ocieplania poddasza, wieszania pieca gazowego i uruchamiania podlogówki . Ze zmian jakie dokonaliśmy - wydłużyliśmy dom o ok. 1,5 metra (podobno nie można więcej bo długość elementów konstrukcyjnych na to nie pozwala...), podnieśliśmy ściankę kolankową o 1 ytong (budujemy z ytonga), zmieniliśmy skośny dach od strony garażu na prostą ścianę - zniknął problem słupka podtrzymujacego ożebrowanie dachu i zrobiła się super duża powierzchnia, którą częściowo zagospodarowaliśmy ... powiększajac górną łazienkę. Aha, troszkę przesunęliśmy ścianę w górnym pokoju z oknem łukowym tak, żeby w łazience wygospodarować miejsce na kabinę prysznicową (między ścianą a kominem). Za chwilę położymy elewację, więc dom będzie jeszcze piękniejszy
  11. Ja w temacie - położyłem przed zimą klej + siatkę + klej (musiałem zabezpieczyć ytong). Teraz szukam firmy która położy na to tynk. Czy orientujecie się ile obecnie kosztuje taka usługa ? Może ktoś zna aktualne ceny (robocizna) wykonania ogrodzenia siatkowego na podmurówce ?
  12. Polecam: http://www.galeriaparkietu.pl/ Najlepiej prosić właściciela - Maćka. Dobrze robią, dobre ceny, sprzedają też drewno na allegro - same wzorowe komentarze.
  13. jakiś czas temu polecany na forum Eidmund - właśnie mi skończył lać (a raczej sypać ). Jak nie znajdziesz telefonu w historycznych postach - daj znać. Uwaga, robię porządki i mam do sprzedania: RB-tkę jednosezonową (drugie wezwanie ) - na prawdę nie warto wywalać pieniędzy na nową ! ocieplenie wieńca (dla budujących Ytongiem) - kilkanaście sztuk ale zawsze stemple - czas do namysłu - do piątku, w sobotę potnę na kawałki Wszytko po atrakcyjnych cenach, w razie zainteresowania proszę o kontakt !
  14. Było już sporo na forum porad o kolejności prac wewnętrznych. Ja dla odmiany chciałbym zapytać o kolejność prac ... zewnętrznych. Czy ktoś to może ułożyć w prawidłowej kolejności ? ogrodzenie (wpisuję ten punkt, bo mam do zrobienia jeden bok z sąsiadem który również sie buduje i dla wygody ogrodzenia docelowego nie zrobiliśmy) + ogrodzenie od strony drogi (klinkier) + śmietnik zebranie zewn. warstwy gleby + śmieci po-budowlanych nawiezienie czarnej ziemi do ogrodu rozprowadzenie systemu do nawadniania ogrodu uzupełnienie pozostałej części ziemi, podwyższenie poziomu działki (muszę względem drogi i sąsiadów) kostka + studnie chłonne tynki zewn. (kolor) uff, jeśli o czymś zapomniałem - dodajcie proszę.
  15. Sam już nie wiem co robić - ostatnie wiadomości jaki miałem z Eko-Babic, to że "zapewne" do końca roku zrobią kanalizację (firma która wygra przetarg będzie miała co prawda 8 m-cy na jej wykonanie, ale będzie chciała zdążyć przed zimą, żemy na nowo nie rozstawiać sprzętu...) Tymczasem z tego co wiem, przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty - mam nadzieję że chociaż został rozpisany ... No i tu zagadka - robić szambo czy czekać na kanalizę ... z tempa moich prac liczę, że będe gotowy do wprowadzenia się ok września, ale nic mnie nie goni z przeprowadzką. Na co Wy się decydujecie ? Jaki jest szacunkowy koszt takiego "tymczasowego" szamba ?
  16. witam, robię porządki - mam do sprzedania jednosezonową RB-tkę, odbiór w Kwirynowie. Jeśli ktoś zainteresowany i buduje z YTONGA - mam również do odstąpienia ok 80 szt ocieplenia wieńca Również stemple - lojalnie uprzedzam że nie są genialnie grube, ale zapraszam do obejrzenia ...
  17. Margaret Ponawiam prośbę: Margaret, dasz namiary na firmę ? Generalnie muszę się skonsultować jeszcze co do warstw jakie powinienem położyć na płycie balkonu żeby dobrze go zaizolować i tego, kiedy daje się "kołnierze" wokół balkonu. Gdzie i z czego je robiłaś do półokrągłego balkonu - profilowałaś z blachy czy plastik ? Co do p. Kalinowskego z Eko-Babic - robi jako E-B, są tańsi niż inne firmy ale słyszałem ostatnio że mają b. dużo prac ...
  18. mam łazienkę ze skosami. Co powinienem zrobić najpierw - ocieplanie (wełna + płyta k-g) czy glazura ?
  19. Margaret, dasz namiary na firmę ? Generalnie muszę się skonsultować jeszcze co do warstw jakie powinienem położyć na płycie balkonu żeby dobrze go zaizolować i tego, kiedy daje się "kołnierze" wokół balkonu. Gdzie i z czego je robiłaś do półokrągłego balkonu - profilowałaś z blachy czy plastik ?
  20. a potrafili by dobrze zrobić balkon? poprawić znaczy, wiec odkuć wylewkę i pewnie kawałek elewacji, zrobić dobrze izolację i odbudowac wylewkę i elewację. kurcze, szukam kogoś, kto mi to zrobi. dobrze zrobi, wiedząc co robi i po co dla fachowca to pewnie niedługa robota. Gildor, bywalcy forum - co do balkonu - kiedy trzeba kotwy założyć do barierek ? Nie wiem jeszcze czy będę miał w drewnie czy w metalu (wszystko zależy od stanu finansów i ogrodzenia od frontu budynku) - czy są kotwy "uniwersalne", które mogę wpuścić przy zalewaniu balkonu (mam taki nietypowy balkon w literkę U - muszę wyrównać styropianem, potem chyba izolacja i szlicha) a potem zadecydować o tym jaką barierkę mieć będę ?
  21. Nie znalazłem nigdzie na forum rekomendacji do kominka Funke Aqua firmy Buderus. Mam piec gazowy kondens Buderusa i zastanawiam się czy nie lepiej, gdy będzie chodziło "w komplecie". Co do zabezpieczeń o których było kilka ostatnich postów - wystarczy UPS, który podtrzyma napięcie na czas spalenia sie wkładu w kominku. Napiszcie proszę co to "bufor ciepła" ?
  22. Nie znalazłem nigdzie na forum rekomendacji do kominka Funke Aqua firmy Buderus. Mam piec gazowy kondens Buderusa i zastanawiam się czy nie lepiej, gdy będzie chodziło "w komplecie". Co do zabezpieczeń o których było kilka ostatnich postów - wystarczy UPS, który podtrzyma napięcie na czas spalenia sie wkładu w kominku. Napiszcie proszę co to "bufor ciepła" ?
  23. No jak kolega chce naraz dwie satelity oglądać to faktycznie 9 potrzeba. Ludzie, ale po co aż tyle ? Wracając do systemu ocieplania - czy zamiast folii można zastosować folię metalizowaną (coś podobnego, jak kiedyś stosowało się za grzejniki), żeby "odbijała" ciepło z wewnątrz ?
  24. W trakcie rozmów z różnymi ekipami od ocieplenia poddasza, zostałem odrobinę zaskoczony - myślałem że zawsze stosuje się technikę "sznurkowania" dla podtrzymania wełny. Tymczasem jeden z potencjalnych wykonawców twierdzi, że wystarczy położyć ją na płycie k-g (o ile dobrze zrozumiałem - wsunąć między zawieszoną już płytę na stelażu). Czy ktoś słyszał o takiej technice ?
  25. Jeśli ktoś szuka ekipy do tynków wewnętrznych gipsowych (wiem że robią również wylewki), to z czystym sercem mogę polecić: p. Piotr 509 992 596. Świetna ekipa, bardzo sprawna, dokładna, odpowiedzialna. I do tego mają przyzwoite ceny. Jedna z nailepszych ekip z którymi budowałem do tej pory... Przy okazji - mogę prosić o namiar na sprawdzoną firmę od kominków ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...