Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mirbek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mirbek

  1. Tąńsze modele mają funkcje 1/2 wsadu droższe auto,przy wyborze najlepiej kierować się gwarancją im dłuższa tym lepiej czasami są promocje i daja na 5 lat , a w dobie globalizacji i oszczędzania na wszystkim każda może się popsuć bez względu na markę .Ja mam Elektroluxa, 3 rok i jeszcze działa .
  2. Do takich rozwiązań lepszym rozwiązaniem będzie styropapa czyli styropian z fabrycznie przyklejoną papą podkładową,patrząc na kolejnośc prac zastanawiam się jak przymocujesz obróbki blacharskie do styroduru
  3. Podciągam temat może jeszcze kogoś oprócz mnie zainteresuje.Wymyśliłem sobie zielony dach na altance.Praktycznie płaski dach,deski ,papa podkładowa i termozgrzewalna,folia kubełkowa,geowłóknina na to ziemia wymieszana z keramzytem i jakieś rośliny które nie lubią wody.Mam pytanie czy ktoś wie czym różni się keramzyt budowlany od ogrodniczego oprócz ceny oczywiście. Z wyglądu są identyczne tylko że budowlany jest o połowę tańszy
  4. Trzeba wprowadzić kod serwisowy
  5. Witam Może zawór 4drogowy odwrotnie podpięty? Jeżeli chodzi o Ling duo może pracować w trybie: ze sterownikiem siłownika 4 drogowego wtedy on reguluje temperaturę CO a pompa pracuje cały czas,wiąże się to z większym poborem prądu ale lepiej reaguje cały układ i nie następuje zjawisko "podciągania" grawitacyjnie przez pompe temp.do bliżej położonych grzejników, lub bez sterownika ,wtedy pompa CO steruje ogrzewaniem oczywiście po podłączeniu sterownika pokojowego.oba rozwiązania mają wady i zalety ale w sumie to fajnie to chodzi.
  6. Jak każdy termometr najlepiej w cieniu.U mnie wisi na ścianie od strony północnej na wys. ok.2 m,przy wejściu do kotłowni , tak było najprościej.
  7. Sterownika ogrodowego raczej nie podłączaj ,za to pokojowy i pogodowy to działa i to bardzo dobrze.Mam LingDuo 15 ,zawór 4d, sterownik Estyma,pokojowy Emos,pogodowy na zewnątrz podłączony wszystko śmiga super ,pale ekogroszkiem spalam ok 500 kg miesięcznie,120 m kw średnio w domu 23-22 st.Wszystkie podłączenia masz w instrukcji.W/g mnie to temp. na piecu masz za mała stąd taki spadek temp podczas włączenia pieca ustaw ok 70,choć przy opalaniu paliwem stałym zawsze temp na piecu będzie się zmieniać.Podane przez ciebie spalanie wydaje mi się bardzo duże nawet jak dla peletu tona w zimie , latem ok 400kg. -Ja latem miesięcznie spalałem ok. 140 kg węgla
  8. Ogrzewam 150 m kw tym piecem i uważam że jeszcze ma zapas mocy,ogólnie rewelacja.Do pełni szczęścia potrzeba dobrego ekogroszku, zaworu 4drogowego z siłownikiem i pogodówki i w domu mamy stałą temp.
  9. Ogrodowy opryskiwacz daje delikatną mgiełkę impregnacja trwała by wieki a tak wąskim strumieniem leje się aż miło oczywiście z dyszą trzeba po eksperymentować.
  10. Dokładnie tak jest połowa desek idzie z dymem.Ale jeżeli ktoś chce impregnować to środek w płynie bez związków soli najlepiej zielony -wygląda profesjonalnie- metoda zanurzeniowa oczywiście najlepsza ale trudna do wykonania w warunkach domowych polecam zainwestować 29,90 w opryskiwacz ogrodowy i rozwiercić dysze ,Jeżeli drzewo nie będzie bardzo mokre i operacje powtórzymy 2-3 razy to też będzie dobrze. :
  11. Jestem na etapie wyboru okien co wiąże się z wizytami przedstawicieli pomiarami itd. oczywiście szuka się w różnych firmach i co mnie zaciekawiło każdy ma inną wizję montażu jedni chcą wiercić ramy i dawać kotwy inni montować na blaszki czy jak to się nazywa.Ale co mi nie daje spokoju to profile transportowe u spodu okna jedni nie zalecają montażu okna z nimi drudzy wręcz uzależniają udzielenie gwarancji od ich zastosowania.Jakie jest wasze zdanie ?
  12. Ja kupiłem coś takiego na Allegro robią na każdy wymiar poszukaj firm robiących bramy garażowe, jeżeli oczywiście odpowiadają ci drzwi podobne do bramy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...