Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gruszka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Gruszka

  1. W sytuacji, gdy po transakcji z udziałem pośrednika "okazuje się", że stan faktyczny jest inny niż zakładano, winne są obie strony. Dziwi mnie natomiast postawa klienta, który mówi: "pośrednik powiedział, że...i tu dowolny fakt". Dlaczego wierzycie na słowo? gdybym miała na działce niezidentyfikowane przyłącze, jak pisze aniaImariusz, to poprosiłabym o dokument potwierdzający, co to faktycznie jest - i problem rozwiązany. Pośrednik powinien dostarczyć wyrys z mapy zasadniczej dot. tej działki, na której zaznaczona jest infrastruktura podziemna. Ot i cała filozofia.
  2. Wydaje mi się, że nie chodzi tutaj o zasiedzenie, a wywłaszczenie na rzecz gminy w związku z celem publicznym, jakim jest droga.
  3. O - i to juz jest jakiś konkret. Obejrzę. Pięknie dziękuję Barbossa
  4. Dobry żart tynfa wart ale nie sądzę, żeby pytanie było aż tak śmieszne. Gdzieś czytałam o tym, jak poznać, czy płyta jest azbestowa czy nie (przecieranie czy coś, jakieś wyłażące włókna - no nie pamiętam). Jesli Barbossa nie wie, to nie znaczy, że nikt nie wie. Rozczajenie tematu będzie miało znaczenie, czy można ot tak, samemu zdjąc dach, czy trzeba ekipę "azbestową". Zbigmor, nie znam producenta mojej płyty. Chyba, że chodzi Ci o dowolnego producenta, który może miec na to sposoby. Spróbuję w ten sposób, dzięki.
  5. Prodecent ma tez w swojej ofercie niemalowane płyty w kolorze naturalnym, szarym cementowym -znaczy takie jak moje i jak płyty azbestowe więc wciąż nic nie wiem a są jakies metody zbadania tej płyty? organoleptycznie to mi, laikowi, będzie nieco trudno
  6. Wiem, że temat był już omawiany. Ja jednak z innej beczki. Znalazłam taka informację, że I tu pytanie - wg właściciela sprzedającego mi dom, pokrycie dachowe zostało wykonane 7 lat temu od nowa (czyli ok. 2000r.) - nie wie jednak, czy sa to płyty z azbestem, czy może te nowszego typu, bez tego składnika. Nie umiał powiedzieć, skąd je miał (ub nie chciał powiedzieć). Równie dobrze te płyty mogły przeleżeć w stodole z 30 lat i zostały po tem uzyte do pokrycia. Jak zatem sprawdzić, czy płyta na dachu to płyta nowego typu, czy płyta z azbestem?
  7. Super. Dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałam własnie jak to się nazywa, żeby wygooglać. A koszt? orientacyjnie chociaż - żeby miec porównanie do innych ogrodzeń.
  8. Widziałam kiedys przejazdem ogrodzenie, które wyglądało w ten sposób, że z siatki zbudowany był boks, takie "pudełko", a od góry do tego siatkowego boksu wrzucone były luzem kamienie. Czy ktoś spotkał się kiedyś s takim ogrodzeniem. Jakiekolwiek info byłoby przydatne. Jak to to się montuje - gdzie takie siatkowe bosky kupić/ zrobić, a co potem? wkopać do ziemi? jaki kamień? nie przyjrzałam się dokładnie, ale zdaje mi się, że nie było tam elelntów łączących w sensie słupków - tylko cała długość ogrodzenia z jednego boku - ale czy to technicznie wykonalne? I ile to w ogóle może kosztować?
  9. Kate01, myślisz, że 9 miesiąc ciązy i chęć remontowania domu jest wystarczającym argumentem, żeby ANR szybciej odpowiedziała w moim przypadku (zakup małego domu z 25 arami działki)?? Do kogo bezpośrednio trzeba zgłosić się w Opolu? chętnie się tam przejadę, jeśli to tylko przyspieszy ich odpowiedź...
  10. Jutro podpisuję u notariusza warunkową umowę sprzedaży domku z działką rolną (ok. 25 arów). Wiem, że teraz czeka mnie 30 dni czekania na odpowiedź Agencji NIeruchomości Rolnych w sprawie pierwokupu. Jestem jednak w wyjątkowej sytuacji - 9 miesiąc ciąży i chciałabym jak najszybciej otrzymać odpwiedź a tym samym rozpocząć remont domu, żebym miała gdzie wprowadzić się z nowym członkiem rodziny... Czy realne jest, pojechac osobiście do ANR do Opola i uzyskanie odpowiedzi na miejscu??? lub chociaż przyspieszenie tej odpowiedzi?? czy ktoś ma doświadczenie w tej materii?? Jestem gotowa tam jechać, tylko czy to coś da? czy ktoś z Was załatwiał takie przyspieszenie odpwiedzi Agencji??
  11. Dzieki za odpowiedzi ale skoro zostawić ścianę tak jak jest, to hmm - jak ją ocieplić? bo przeciez sam kamień będzie "zimny" (od zewnątrz ta ściana jest otynkowana, a z drugiej strony oszalowana deskami). Będę tam dzisiaj, więc cykne fotkę to zaprezentuję. Strop w tym pomieszczeniu to poprostu dechy, patyki, słoma i Bóg wie, co jeszcze trzeba będzie się temu przyglądnąć fachowym okiem. A co do okna - może byc i stylowe, ale koniecznie musi być większe, bo inaczej ten pokój będzie jak ciemna nora - okno jest takie "stajenne" małe. Może będzie łatwiej cos doradzić jak pokażę zdjęcia. Tak czy owak na razie dziekuję. Postaram się w pon. wkleić zdjęcia (bo przez week nie ma dostepu do netu) Pozdrawiam
  12. Witam jestem już prawie jedną nogą właścieielem starego drewnianego domu z bali, do którego dobudowane jest jedno pomieszczenie z kamienia. Kamień jest nieregularny i zapaćkany jakąś zaprawą. To pomieszczeie ma się stac drugim pokojem. Trzeba więc klepisko zmienić w podłogę, a ściany - no właśnie? co znimi? poprostu wykonac tynk wewnętrzny na ten kamień?? a co z oknem - jest jedno małe w tej kamiennej ścianie (na pewno nośna), a jak je powiększyć? mam wrażenie, że ruszenie choćby jednego kawałka tej ściany spowoduje jej zawalenie Przepraszam za naiwne pytania , ale wskazanie rozwiązania będzie dla mnie cenne, bo juz dalej sobie gdzieś poszukam i doczytam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...