Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tantar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

tantar's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. My również zrezygnowaliśmy z jednego okna dachowego i mogę stwierdzić, że różnica w oświetleniu jest dość znaczna. Pokój z oknem robi wrażenie jasnego, a bez jest dość ciemny, ale można się przyzwyczaić. Okna dachowe wypadają nam od strony południowo wschodniej.
  2. @STEFANY: dachówka to Brass podbitka drewniana malowana Altaxinem kolor pinia rynny to chyba rukki, ale specjalnego wyboru nie było Elewacja to tynk mineralny baranek tu paleta kolorów żółtych liczyła chyba 3 odcienie. Okna to typowe plastiki od zewnątrz brązowe wewnątrz białe.
  3. A może się jeszcze pochwalę, że mój groszek wygląda teraz tak http://lh3.ggpht.com/_rCLoNCxfnfs/SoBWlN2KOeI/AAAAAAAAAMQ/WA-AKeLEkEU/s400/d09%20001.jpg Więcej na mojej galerii.
  4. To prawda, co piszesz. Problem nie powinien jednak wystąpić, jeśli dom (i komin) będzie dobrze zaizolowany. A czy ktoś się orientuje ile więcej może kosztować budowa kominka właśnie przy zewnętrznej ścianie (chodzi mi o tą odpowiednią izolację komina) w porównaniu z postawieniem kominka na środkowej/ wewnętrznej ścianie domu? Wydaje mi się ze różnica jest żadna jeśli buduje się komin systemowy bo izolacja jest w komplecie. W innym przypadku to nie jest wielka kwota. Sam mieszkam od grudnia w Groszku 3 z wystającym tak jak w projekcie kominie, paliłem w kominku niezbyt regularnie, ale nie zauważyłem problemów z ciągiem. A latem może i problem występuje, ale kto latem pali w kominku przy słonecznym dniu.
  5. dorkaS - taras jest dość wysoko i może nie widać tego na zdjęciu, ale ziemia wokół niego trochę się wznosi, dlatego myślę, że trzeba będzie dolać jeszcze jeden stopień. Pierwotnie nie chciałem jeszcze zalewać tarasu, ale okazało się, że została mi tona cementu i trzeba było coś z nią zrobić.
  6. Zdjęcia można obejrzeć w albumie: http://picasaweb.google.pl/tantarek Trochę już stare bo ostatnie pochodzi z grudnia. Postaram się wrzucić trochę nowych gdy baterie się naładują.
  7. No już z 5 stron mnie tu nie było. Teraz jestem na etapie tworzenia sufitu na piętrze. Buduję Groszka 3 w zasadzie bez większych zmian. W maju zeszłego roku 1 m3 B-20 kosztował mnie 280 zł z dowozem 30 km. Na dachu mam dachówkę Brass i 260 m2 kosztowało 15 tys. zł
  8. No to na koniec roku pokażę jak wygląda teraz mój domek http://lh3.google.com/tantarek/R3jpzQ_lB7I/AAAAAAAAADI/uQJMTuqaaXo/s400/dom%20001m.jpg i od frontu http://lh4.google.com/tantarek/R3jpzg_lB8I/AAAAAAAAADQ/0cf3t3NHXeM/s400/dom%20002m.jpg Życzę wszystkim miłego budowania w Nowym Roku.
  9. Witam po długiej przerwie. U mnie (buduję Groszka 3) było dwa miesiące spokoju, ale teraz nagle jednocześnie pojawiły się dwie ekipy i mam już okna i drzwi oraz powoli pojawia się dachówka. Jak dekarze skończą spróbuję wrzucić parę zdjęć. Z oknami nie było kłopotu, (też podmurowałem je o 25 cm) zato z drzwiami balkonowymi są problemy bo są za krótkie lub za długie. Ktoś pokręcił miarę.
  10. A u mnie wreszcie po 4 miesiącach od rozpoczęcia zawisła wiecha. Z tej okazji parę zdjęć. http://lh4.google.pl/tantarek/RqIcD-Uyx1I/AAAAAAAAABg/gQOoJ9RvNg8/s400/konstr2.jpg http://lh5.google.pl/tantarek/RqIcROUyx2I/AAAAAAAAABo/N5e6RpZZd5Y/s400/konstr1.jpg http://lh3.google.pl/tantarek/RqJFwuUyx6I/AAAAAAAAACU/cIEud6ZZzoc/s400/konst.jpg
  11. U mnie się wreszcie ruszyło i domek zaczął nabierać kształtów. Teraz czekam na cieślę.
  12. Ja mieszkam w małym miasteczku to i ceny są relatywnie niskie. Ale też po tegorocznym skoku wedrują powoli do góry.
  13. Za robociznę zapłaciłem do tej pory 16 tys. W grudniu kupiłem 3000 porotermu po 4,80 sztuka. No i na spólkę z kolegą 10 ton stali w prętach 10 i 12. To wszystko. Żałuję, że nie kupiłem więcej, ale i tak poroterm musiałem trzy razy przenosić z miejsca na miejsce.
  14. @Małgolinka masz rację, zgubiłem jedno zero. Żona prowadzi kalkulację i jeśli sie nie mylę to wydałem do tej pory 90 tys. na wszystkie formalności, pozwolenia, materiał i robociznę. Teraz jeszcze poddasze i zadaszenie to da myślę około 30 tys. To razem będzie 120 tys.
  15. Dałem takie pręty, bo akurat takie miałem. Kupowałem je jeszcze w styczniu, gdy stal była po 250 zł/tonę. Teraz dokupiłem tylko trochę 6. Każdy pręt ma długość 12 m. Według przelicznika znalezionego w internecie 1 m 12 waży 0,888 kg, a 1 m 10 0,617. Jak liczyłem z gęstości stali wyszło praktycznie to samo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...