Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pawlik_3m

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Pawlik_3m's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. A ja się wybudowałem 30 metrów od teściów. I było fajnie aż do czasu jednej styczniowej nocy gdy jak szedłem po drzewo do kominka to z zza krzaków wyskoczył na mnie szanowny teść z siekierą chcąc mnie skrócić o głowę (hmm a może o rękę? ) . Puentując , nigdy więcej rodziny za sąsiadów. Bo niestety z rodziną to najlepiej tylko na zdjęciach.
  2. No to sprawę zrozumiałem . sSiwy12 - dzięki za merytoryczną odpowiedź.
  3. No ale ja również cytuję prawo budowlane "mniej więcej" aczkolwiek wydaję mi się że mylisz pojęcia ponieważ: pozwolenia na budowę nie wymaga budowa zgodnie z par. 29 pkt 1 24) obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy, ...; idąc dalej zgodnie „Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga: 1) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1-3, pkt 5-19 i pkt 21; 1a) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 20 - z zastrzeżeniem art. 29a; 2) wykonywanie robót budowlanych, o których mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1, 4-6 oraz 9-13; a więc par. 29 pkt 1 24) nie jest wymieniony w Art. 30. 1. czyli nie potrzeba zgłaszać i nie potrzeba pozwolenia na budowę (oczywiście pozwolenia dodatkowego na omawiany domek letniskowy) czyżby luka prawna , czy może czegoś nie doczytałem?
  4. Wszystko pięknie ładnie , ale w prawie budowlanym jest tylko zapis : Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy co więcej tak jak wyczytałem to nawet zgłoszenia nie potrzeba. Nadmieniam, że niebawem otrzymam pozwolenie na budowę docelowego domu. O ile ten proces jest dla mnie zupełnie oczywisty ,to nadal mam wątpliwości co do omawianego domku letniskowego, którego chętnie nazwałbym barakiem . Z definicji tymczasowy obiekt budowlany - należy przez to rozumieć obiekt budowlany przeznaczony do czasowego użytkowania w okresie krótszym od jego trwałości technicznej, przewidziany do przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki, a także obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem, jak: strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia namiotowe i powłoki pneumatyczne, urządzenia rozrywkowe, barakowozy, obiekty kontenerowe; uff czyli tymczasowy nie połączony trwale z gruntem. Myślę, że domek letniskowy najlepiej będzie pasował do określenia wg powyższej definicji - urządzenie rozrywkowe. Tylko jaka może być maksymalna powierzchnia tego domku ? Tego ustawodawca chyba już nie określił. podsumowując: Wydaje mi się że po uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz zgłoszeniu prac budowlanych domu jednorodzinnego (SUŁTAN) stawiam dodatkowo chatke drewniana na bloczkach fundamentowych o powierzchni np. 50 m2 i przez 3 lata mogę sobie dłubać swój dom. hmm?
  5. Witam! Niebawem rozpoczynam budowę swojego domu. Na razie jednak mam malutki problem (nie mam gdzie mieszkać). Pytanie moje brzmi : Czy istnieje jakieś prawne ograniczenie na wybudowanie obiektu przeznaczonego do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych? Tak sobie wymyśliłem, że zamiast baraku postawię domek drewniany (letniskowy) i akurat na czas budowy będę miał się gdzie podziać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...