Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GosiaIAdam

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    934
  • Rejestracja

GosiaIAdam's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Cześć ! Nie wiem czy to coś pomoże, ale odnośnie banku i cesji powiem jak to było u nas - w "miarę" na bieżąco, bo za kilka dni mija rok od czasu gdy doszczętnie spaliła nam się kotłownia (na szczęście ja jeszcze nie spałem, chociaż żona usypiała już dzieci, w tym najmłodsze 2m-ce) A więc krótko - kredyt też w CHF brany w 2008roku (a więc obecnie do spłaty jakieś 40% więcej), w BZWBK, ubezpieczenie z cesją w Allianz. Przed fizyczną wypłatą ubezpieczyciel sam zgłosił się do Banku, w efekcie czego decyzja była taka że kasa idzie dla nas na remont. Chyba nawet dostaliśmy odnośnie tego pismo z Banku, nie pamiętam już... Tak więc ja uważam że jeśli ubezpieczyciel wypłaci już kasę, to na pewno zgodnie z cesją musiał to wcześniej skonsultować z Bankiem... A.
  2. Hej, na stronie 93 w komentarzach polecałaś firmę mietex do kostki granitowej - napisz proszę jak było z jakością kostki? Zamawiałaś w big-bagach czy luzem? Było dużo odpadów albo kostek o złym wymiarze? Szukam dobrego dostawcy kostki, całe auto 26 ton, i na forum brukarskim przestrzegają przed najtańszymi i ktoś polecał właśnie też mietex - ale w necie nie znajduje jakoś opinii... Pozdrawiam, Adam
  3. Sorry za odkopywanie tematu z 23 grudnia odnośnie ETHM-1, ale dopiero go znalazłem... Jestem na 99% pewien, że używają szyfrowania AES, czyli dosyć mocnego. Na stronie z MobileKPD jest napisane, że używany jest klucz 192 bitowy. Po ściągnięciu tej aplikacji wystarczy wejść w jakiegokolwiek jar'a (toż to normalny ZIP), i widać tam pliki w katalogu ethm-1 o nazwach Rijndael.class i Rijndael_Algorithm.class - a Rijndael to właśnie AES (wikipedia). Tylko że 192 bitów to 24 znaki. Klucze komunikacyjne wpisywane w dloadx i guardx mają mniej, więc pewnie je jakoś rozszerzają, albo obliczając jakąś sumę kontrolną albo może doklejają jakiś stały klucz... Z drugiej strony - przez www mamy dostępny applet, a przez komórkę - aplikację. Jak ktoś jest dobry w Javie, to na pewno dałoby się wykorzystać jakoś kod Satela do komunikacji. Aczkolwiek możliwe że byłoby to na zasadzie software'owego manipulatora, czyli logowanie się użytkownikiem i chodzenie po menu w celu odczytania stanu wejść, wyjść, rejestru itp. Gdyby był otwarty protokół, to na pewno dałoby się te informacje odczytać bardziej bezpośrednio, tak jak w INT-RS.
  4. Ale ta wyższa łata w instrukcji nie jest przecież po to aby wygiąć blachę. Zauważ że zawsze piszą, że między 1 a 2 łatą odległość jest mniejsza niż między kolejnymi parami łat. A to dlatego, że od łaty 2 wzwyż do łaty przykręcasz "dół" schodka w blachodachówce, a na pierwszej łacie - "górę" tego schodka (wtedy schodek jest tuż za pierwszą łatą i trochę ją przykrywa)
  5. GosiaIAdam

    Zwrot VAT

    Belladonna, wielkie dzięki za odpowiedź. Taras pierwotnie był w projekcie, potem go wyrzuciliśmy, a potem jednak był robiony (oczywiście nic bez zgody kierownika budowy). A tralki to elementy składowe balustrady kutej na balkon PS. Nazwę mamy podobną - dom w oleandrach
  6. GosiaIAdam

    Zwrot VAT

    Cześć ! w kwietniu formalnie zakończyłem budowę, ale jak to życie jeszcze trochę rzeczy zostało. Czy będę mógł odliczyć (z tego co doczytałem, to już w kolumnie związanej z remontem, mimo że to nadal budowa...) rzeczy związane z budową i dokończeniem tarasu i balkonu, takie jak: 1) płyty tarasowe (takie gotowe, betonowe z kamyczkami) 2) tralki kute i inne elementy metalowe na balkon 3) płytki(kafelki) na balkon 4) cała pozostała chemia - kleje, folie w płynie, cement (materiał na posadzki) itd 5) stal na fundament tarasu Jak skończę spisywać faktury, to jeszcze pewnie dopytam o szczegóły, na razie tak ogólnie, bo nie wiem czy w ramach remontu można robić dokładnie to samo, co podczas budowy.
  7. Aga nr 1 - ten Wasz traktorek to jaki producent/model i w jakiej cenie ? Pług za 399 to całkiem znośna cena
  8. I oczywiście to przypadek, że artykuł na tej stronie ma datę 2010-04-01
  9. Dzięki Zbigniew, więc jednak mimo belek poprzecznych (stropowych) radzisz dać też murłatę na wieniec na bocznych ścianach... Czy jest wg Ciebie sens zatapiania w wieńcu prętów gwintowanych do mocowania murłaty? W końcu jaki ten wieniec będzie - 10, no może 15cm... Chociaż z drugiej strony pewnie będzie to solidniejsze aniżeli przykręcenie kątownikami do wieńca. A krokwie dałbyś tak jak pisałem, 5x10 ?
  10. Dzięki, beton. Też coraz bardziej się ku temu rozwiązaniu skłaniamy. A akurat ścian sam stawiał nie będę, to mi zrobi murarz, bo mimo że bacznie obserwowałem budowę domu, to wolę nie podejmować się rzeczy na których się totalnie nie znam. Co do kurnika - no cóż... po co mi wyżej w garażu? A podatek od nieruchomości będzie 50%...
  11. Witam, planuję budowę budynku gospodarczego/garażu o wymiarach 5,5 x 4,5m, o wysokości 2,2m. Konstrukcja dachu - krokwiowa, belki będą opierały się na przeciwległych ścianach, więc będą je jakoby "spinać", tak jak na poniższym rysunku (a nawet bez murłaty widocznej na rysunku pod belką z lewej i prawej strony). Będą one od razu pełniły funkcję stropu. Na górze blachodachówka, więc niż ciężkiego. http://www.budujemydom.pl/images/stories/stan_surowy/wiezba3_215.jpg Budynek będzie wolnostojący, na zgłoszenie. Generalnie chcę aby był jak najtańszy I teraz rozważam 1) pustaki żużlobetonowe 18cm - rozwiązanie zdecydowanie najtańsze 2) bloczki silikatowe 12cm lub 18cm 3) ew. gazobeton - najdroższe, ale i najcieplejsze Docelowo całość chcę zaizolować 10cm warstwą styropianu. Budynek nieogrzewany, więc wiem że teoretycznie niewiele to da, ale mimo wszystko w zimę będzie trochę cieplej niż na zewnątrz... a styropian został mi z budowy domu, więc się wykorzysta I moje pytania: 1) czy 12cm dla silikatu wystarczy na taką konstrukcję? Z tego co czytałem, to z 18cm robi się konstrukcję domów, a tutaj mam tylko mały, niski budyneczek.... 2) czy w przypadku budowy z silikatów wystarczy, gdy belki poprzeczne przykręcę kątownikami bezpośrednio do ściany nośnej, czy należy jednak zrobić jakiś mały wieniec? 3) czy krokwie 5x10 wystarczą na taką konstrukcję? 4) belki poprzeczne... myślałem o 10x10, ale może dać prostokątne, np 7x14 ?
  12. Dzięki za odpowiedź Planuję wysokość 220cm, a 17cm dlatego że jest tańszy od 24 Brak miejsca nie jest problemem, a w środku nie będzie żadnych ścianek działowych. Konstrukcja dachu - krokwiowa (będzie to jednocześnie czymś w rodzaju stropu) Dodatkowo będą naświetlenia z luskfer (po 3 na lewą i prawą, każde ok 50x100cm), a z przodu otwór na bramę 2500x2100.
  13. Odkopię po raz kolejny staruśki temat... będę budował budynek gospodarczy na zgłoszenie, 4.5x5.5m. A więc projekt sobie sam robię Wpierw myślałem o gazobetonie 18cm, ale ponieważ to tylko buda, to ze względu na cenę myślę o pustaku żużlobetonowym. Jak jest z jego wytrzymałością, czy taki o grubości 17cm będzie wystarczający? Budynek będzie miał dach dwuspadowy z blachodachówką, więc obciążenie nie będzie zbyt wielkie.
  14. GosiaIAdam

    Grupa Wrocławska

    pierwek, u nas podobnie. Z tym że na szczęście nie całość... Geodeta wyznaczył linię prostą ileś tam metrów za domem i wyszedł obszar 529m2. Też mieliśmy pozwolenie na 500m2. I tak oto w geodezji mamy oznaczone 529m2 jako B, reszta jako R. Z tym że u nas podatek jest maksymalną dozwoloną stawką - 39gr/m2... Teraz dojdzie budynek 65gr/m2, a jeśli zbudujemy sobie budynek gospodarczy legalnie, to ... 6,88zł/m2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...