Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

James Bond

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    66
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez James Bond

  1. Ja kupiłam od Pana Marka z Lublina w/w maszynę. Zrobilam na razie kilka testów z szyciem i wszystko jest w porządku. Maszyna ma wiele sciegów, dużo stopek w wyposazeniu. Sama transakcja i dostawa poszła idealnie i szybko. Pan E. Marek potrafi dobrze doradzić. Polecam innym, którzy chca kupic dobrą maszynę.
  2. Mam pytanie dot zwrotu Vat. Zakonczylismy budowe w czerwcu 2005. Rozliczymy sie jak na pozwolenie na budowe. A czy jesli musze wyremontowac kilka rzeczy w tym roku 2006 to czy bedzie mozna rozliczyc zakup materialów w roku 2006? I wtedy kiedy skladac taki wniosek. Bo za materialy kupione do 06.2005 musze zlozyc wniosek najpozniej do 6.2006.
  3. James Bond

    Zwrot VAT

    Mam pytanie dot zwrotu Vat. Zakonczylismy budowe w czerwcu 2005. Rozliczymy sie jak na pozwolenie na budowe. A czy jesli musze wyremontowac kilka rzeczy w tym roku 2006 to czy bedzie mozna rozliczyc zakup materialów w roku 2006? I wtedy kiedy skladac taki wniosek. Bo za materialy kupione do 06.2005 musze zlozyc wniosek najpozniej do 6.2006.
  4. A gdzie w Plocku bedziesz budowal Sloneczko z Horyzontu? Daj znac to chetnie zobaczymy, nam tez sie podoba.
  5. właśnie wczoraj złożyliśmy wszystkie dokumenty, zgłosiliśmy dom do odbioru. Oprócz wypełnionego druku zgłoszenie załączylismy: -oryginał dziennika budowy -oświadczenie kierownika budowy - inwentaryzację geodezyjną powykonawczą (mapa) - protokoły badań i sprawozdań (komin i szczelność instalacji gazowej). Tyle ile wymagali. Pani, która przyjmowała dokumenty powiedziała, żeby zgłosić za tydzień (!) i wtedy oni dadzą wcześniejszą decyzję. Trzymajcie kciuki może się uda załatwić to bardzo szybko. A potem już tylko meldunek i legalne mieszkanie.
  6. Cypek, jestes z Plocka, jak to bylo u ciebie z odbiorem, piszesz, ze juz od lutego jestes na swoim, wiec pewnie masz to za soba.
  7. dzięki za rady. Co do mapy to mam już poprowadzone wszystkie media i przyłącza, w taki razie chyba moge zlecić wykonanie inwetaryzacji geodezyjnej powykonawczej. Co do wymogów naszego PINB i zakresu dokumentów, to co na początku zostało wymienione to tego żądają. Dla nas największym kłopotem wydawało się to, że nie mamy docelowego ogrodzenia i podjazdów.
  8. Mamy zamiar zgłosić budynek do użytkowania. Dowiedzieliśmy się w PINB jakie dokumenty należy załączyć, tzn - oryginał dziennika budowy - oświadczenie kierownika budowy - inwentaryzację geodezyjną powykonawczą - protokoły badań i sprawozdań (komin i szczelność instalacji gazowej). Czy można zgłosić budynek, który nie ma jeszcze wykonanych wszystkich podjazdów (nie ma ułożonej kostki, będzie wykonane w ciągu miesiąca). czy można zgłosić budynek , który nie ma wykonanego docelowego ogrodzenia frontowego. Jeszcze jest tymczasowe budowlane, ale tez w ciągu miesiąca będzie wykonane docelowe. Zalezy nam na czasie aby jak najszybciej zgłosic budynek do PINB, ale nie wiemy czy można? Czy brak podjazdów nie ma wpływu na wykonaie mapy (inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej). Napiszcie jak to było u was?
  9. Odnośnie tego Knaufa Uniflota ile za niego płaciliście? Ja mogę kupić za 118, czy to dużo. Cz nadaje się on do wierzchniej warstwy spoiny, czy nie za szybko wiąże, czy stosowaliscie jakieś tasmy i jakie. A może jest coś tańszego.
  10. chodzi o to, że przy poddaszu z płyt k-g jest problem ze szpachlowaniem połączeń ze ścianami ( w tym też kolankowymi), a to z tego powodu, że cały stelaż jest przymocowany do więźby, która wykonuje ruchy względem budynków. I tearz w pzrypadku zaszpachlowania na sztywnomoże popekać (nawet z taśmą) na tym połączeniu (w ekstremalnych warunkach nawet porobią się takie falbanki). I jedną z metad zpobigającej temu jest połączenie ślizgowe, które według mnie powinno być wykonane w ten sposób, ż taśmę pośligową (np pakową) daje się na ścianach wzdł€ż płyt, na płytach stycznie do taśmy poślizgowej kładzie się taśmę paierową (lub inną, ale by trzeba położyć takaby taśma nie nachodziła na poślizgową , jedynie by mogła krawędzią dotykaćdo niej. Efekt by mgł buć taki,żebu powstała rysa na samej rkrawędzi połączeniai dlatego byłaby nie widoczna. A w muratorze napisali, aby papierową dać na ścianie a poślizgową zagipsować na płyciie i to takim językiem jest napisane, że jedynie badacze Tory są w stanie to zrozumieć , z dołączonych szkiców nic nie wynika. A gazetę kupiłem jedynie po to aby sobie poczytać o płytowniu poodasza. Poczytać poczytałem, a ile wiedziałem tyle wiem. Drugim sposabem jest stosowanie akrylu, którym wypełnia sie pozostawioną szcelinę wzdłuż poddasza.
  11. chyba te połączenia ślizgowe to zbyt duży problem. Moje majstry nie słyszeli o czumś takim, a spoiny przy scianach chcą dac akrylem. Według mnie to by mogło i tak być , tylko jaką szczeline pozostawić do wypełnienia, czy 3 mm wystarczy?
  12. No właśnie , bo w muratorze jest tak metnie napisane , żeby chyba tego nie można było zrozumieć, albo pisała to osoba , która nie wiedziała co pisze. Droga Redakcjo to my zwykli śmiertelnicy, którzy nie nadążamy za tokiem myslenia Waszych Super Redaktorów, którzy jednocześnie są super Fachowcami. o dzieki Wam Niebiosa, że zostaliśmy obdorwani tak dokonałym radami porzez Wasz głos jakim jest Murator. Proszę mi tylko wyjaśnić, jak zrobić te połączenia ślizgowe, chciałem jednocześnie nadmienić ,że za gazetę uiściłem opłatę w wysokości sugerowanej przez wydawcę (paragon do wglądu) to chyba moe oczekiwać , że zostanie mi wytłumaczona tak prosta rzecz jak połączenia ślizgowe, bo nie jestem w satnie zrozumieć ja samoprzylepną tasmę pakową można nakleić na mokrą szpachlę na płycie k-g. Chyba się komuś coś poje...ło. Jeśli mi to chciałem powiedzieć że nikt nie musi mi płacić za przeczytanie tego co napisałem.
  13. czy popęka to zależy od zastosowanych materiałów na rury. A nie może być więcej niż 55 stopni, bo by parzyła posadzka w stopy. jedynie by mogla popękać posadzka.
  14. My robimy z pytek parapetowych klinierowych. Beda w kolorze komina i plytek na podmurówce. Koszt plytek 230 zl (na ponad 10 mb parapetow) do tego klej i fuga antracyt.
  15. W hurtowni elektrycznej - drut od instalacji odgromowej
  16. Chetnie sie pochwale, tylko jak wkleic zdjecie aby przy otwieraniu postu bylo od razu widoczne?
  17. Jak masz ścianę 3W ze styropianem po środku to dobrze jest zrobić w taki sposób: - malujesz lepikiem tylko ścianę nośna i zewnętrzną (nie po styropianie) - kładziesz na to pas papy (wystarczająco przyklei się do pasków lepiku) - malujesz znowu lepikiem na pierwszej warstwie papy - kładziesz drugą warstwę papy i masz wykonane 2 warstwy papy na lepiku
  18. U nas było na etapie robienia fundamentów. Już jak budowane były ściany fundamentowe z bloczków, to zostawialiśmy przepusty w ścianach na rury kanalizacyjne (oczywiście z odpowiednim spadkiem), żeby później nie kuć ścian i ułatwić sobie prace. Potem gdy ściany były gotowe to zasypanie piachem, ułożenie kanalizacji, zrobienie studzienki rewizyjnej i jednoczesne podłączenie do istniejącej sieci kanalizcyjnej. Na rozłożoną kanalizcję i zasypane fundamenty poszedł chudziak.
  19. Ja też zamówiłem okna z OKNOPLASTU. Mam mieć w drugiej połowie sierpnia. Pozostało tylko czekać. Nie ma jak znany dobry producent (jeszcze raz dowód na to, że gwarancja jest tylko na papierze). A tacy takich żuczków jak my to wciągną nosem w sądzie (chociaż oni wiedzą, że i tak nikt tam nie pójdzie z braku czasu i chęci oraz braku pewności wygrania). Nie chce Cię martwić ale chyba nie masz szans. Oni odrzucą racjonalny argument odnośnie nie zamontownych okien, wymyślą, że były niefachowo składowane albo coś w tym stylu (też przecież nie miały podłożonych klocków dystansowych i poprzykręcanych kotew). Powodzenia. Zibibik, jak będziesz widział tych z OKNOPLASTU to powiedz im aby w sierpniu przyłożyli się do roboty.
  20. Dzięki wam za radę. no i jak tu zrobić. A z murem trójwarstwowym same problemy i jeszcze te koszty bez sensu. Jaka bednarka wytrzyma masę okna i jak gęsto trzeba dawać tę bednarkę . Jeszcze chyba bardziej skomplikowane jest mocowanie drzwi balkonowych (ze względu na warstwę ocieplenia posadzki i brak możliwości wykonania otworów w progu ze względu na poziomą izolację ściany fundamentowej). Jareko nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu w wątku "szukam dobrych okien". Pozdrowienia.
  21. Mam pytanie do Pchelka i Jareko. Nie gniewajcie się że pozwalam was prosić o pomoc, ale nie mogę znależć zadnych materiałów (łacznie z instrukcjami udostępnionymi przez Pchelka przez internet) Mam w swoim domu mur trójwarstowy. Szukam informacji ina temet sposobu montażu w murze i nie chodzi mi o umieszczenie profilu względem warstwy ocieplenia, bo to waiadomo. Mam tylko pytanie odnośnie podparcia tych okien (szczegółnie tych powyżej 1,5 m), tak aby to okno nie wisiało nad styropianem, a jednocześnie nie było mostków cieplnych. Nie wiem czy montaż na same kotwy wystarczająco usztywni nam okno. Myślałem aby dać kilka profili stalowych (a może drewnianych impregnowanych) prostopadle do profilu okiennego, tak aby z jednej strony były podparte na ścianie zewnętrznej a zdrugiej strony na ścianie nośnej, ale tak powstaje nam mostek cieplny. A może są gotowe rozwiązania. Pisałeś coś na temat kątowników do proflili VEKA (ja takie będę miał). Jeżeli jest to coś w tym temacie to bym prosił o przesłanie materiałów e -maielm lub faxem (wolłbym e-mailem, aby nie stwarzać wam kosztów)
  22. Podbijam i dalej szukam. Czy jest jeszcze ktos kto chce lub juz buduje Sloneczko! Odezwijcie sie!
  23. A jak sprawa zawiasów w drzwiach otwieranych na zewnątrz. Zawiasy zawsze wypadają po tej stronie na którą się otwierają drzwi. Czyli w drzwiach otwieranych do środka - od strony mieszkania, a w drzwiach otwieranych na zewnątrz od strony dworu ( Krakowie od strony pola). I teraz czy w drzwiach otwieranych na zewnątrz nie ma możliwości odcięcia skrzydła od zawiasów, (lub co lepsze poporostu zdjęcia łomem z zawiasów), a może do tego typu drzwi zawiasy mają specjalną konstrukcję, a jeśli tak to poczym je można odróżnić od normalnych zawiasów. Jeżeli ktoś zna odpowiedzi na moje wątpliwości bym prosił o szybką odpowiedź.
  24. ARi. podziel się wiadomościami, w jaki sposób wykonałeś sufit podwieszany na poddaszu użytkowym, jak przykręcałeś skosy, a szczególnie jak obrabiałeś okna dachowe. Chcemy zrobic to sami, dlatego szukamy dokładnych wskazówek (szczególnie praktycznych).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...