
irekdk
Użytkownicy-
Liczba zawartości
9 -
Rejestracja
irekdk's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
Czy podłączenie/rura naczynia przeponowego CWU powinna być odpowietrzona ?
irekdk odpowiedział irekdk → na topic → Woda i ścieki
To super. A jeśli chodzi o ciśnienie to w naczyniu fabrycznie wstępne jest 3 bary. Moja instalacja jest hydroforowa (studnia) ustawiona i działa w przedziale 2-4 barów. Zawór bezp. 6 bar. Czy tak będzie ok ?- 3 odpowiedzi
-
Założyłem nową instalację i podłączyłem naczynie przeponowe na CWU rurą PEX20. Układ napełniłem wodą ale mam wątpliwość. Cały układ się odpowietrzył, bo były odkręcone wszystkie krany w momencie napełniania układu wodą ale przecież w rurce i w naczyniu przeponowym zostało pewnie powietrze. Czy tak może być ? Czy dla naczynia, żeby rekompensować różnice ciśnień podczas nagrzewania wody w zasobniku, jest obojętne czy w rurce doprowadzającej i w samym naczyniu jest powietrze czy woda ?
- 3 odpowiedzi
-
Pompy ciepła Panasonic seria J na 2019 rok modele All In One od 3kW do 9kW na gaz R32
irekdk odpowiedział NC_PC → na topic → Pompy ciepła
Dzisiaj instalator przywiózł mi all in one serie j. Zabieram się za podłączanie. Szczegółami podzielę się wkrótce ... -
grzejniki które mam przy poszczególnych temp: - 40/30/22 1,97kW - 45/35/22 3,11kW - 50/40/22 4,33kW - 55/45/22 5,62 kW więc o to jestem spokojny, tym bardziej że do tej pory przy zasilaniu z pieca temperaturą 45st nigdy nie było zimno nawet w największe mrozy wg cieplowlasciwe wyszło mi zapotrzebowanie 9200kWh/rok Wstępną wizję układu już mam. Bufor wpięty szeregowo na powrocie, pojemność 50-100l w zależności którą pompę wybiorę 7 lub 9kW, żeby zapewnić odpowiednią ilość wody w układzie + zawór nadmiarowo-upustowy przed rozdzielaczem. Tylko którą moc ? 7 czy 9kW...
-
Zimna woda jest już wyprowadzona pexem 20 na strych i tam byłaby rozdzielona na zimną cwu i ciepłą cwu(czyli do zasobnika). I stąd moje pytanie czy ta średnica wystarczy ? Bo jeśli nie to będę musiał ciągnąć nową rurę z samego dołu a to nie będzie łatwe. Z tego co mi się wydaje to do jednostki wewnętrznej i do ewentualnego bufora wodę do obiegu napuszczamy raz i to wszystko bo jest to obieg zamknięty ale proszę mnie poprawić jeśli się mylę. No właśnie też myślę że jednostkę zew lepiej na dole tylko czy nie będzie spadku mocy pompy ? No i czy puszczenie czynnika 10m na zewnątrz, po elewacji to duża strata ciepła ? W tej chwili w układzie czyli grzejniki + rury jest około 52L Wiem że pompa 7 kW przy -15 C i 45 C na grzejnikach ma 4,6 kW. Tylko czy nie lepiej wtedy na te kilka dni ewentualnie uruchomić grzałkę ? Jednak większość sezonu temp jest w okolicy 0st i wtedy moc nie byłaby tak dużo większa jak przy pompie 9kw.
-
Nie mam innej wolnej przestrzeni do wykorzystania. Temperatury nie spadają tam poniżej zera. Podejrzewam że temperatura taka jak w wielu nieogrzewanych piwnicach/kotłowniach.
-
Witam Chcę założyć pompę ciepła Panasonic Aquarea HP. Proszę o podpowiedź czy 7kW czy 9kW będzie lepsza do mojego mieszkania ? Wynik na cieplowlasciwe to 4,3kW + c.w.u. (2os+1) Link do wyniku: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4oq9 Link do edycji: http://cieplowlasciwie.pl/lokalizacja/4oq9 Mieszkanie jest na poddaszu i ma 115m2. Nad mieszkaniem jest jeszcze nieocieplony strych, który mam zamiar ocieplić i tam chciałbym umieścić pompę. Metraż wpisałem 100 m2 gdyż są skosy a to odpowiada mojej kubaturze przy 115 m2 ze skosami. W tej chwili jest piec na węgiel 24kw który zasila trzy mieszkania. Parter ok. 60 m2 (nieocieplony), piętro ok.80 m2 (nieocieplone) oraz moje poddasze (ocieplone). Ocieplenie to 25 cm wełny (15+10 cm). Zużycie roczne węgla orzech (najbardziej kalorycznego) na co i cwu 4,5-5 ton razem. Bardzo liczę na sugestie i doświadczenie czy 7kw czy 9kw ? Na czarną godzinę w mieszkaniu mam jeszcze kominek. W mieszkaniu są grzejniki tradycyjne z głowicami termostatycznymi, nie podłogówka ale chyba nieźle przewymiarowane, bo nawet w największe mrozy na piecu nigdy nie trzeba było temperatury większej niż 45st a na głowicach termostatycznych nie więcej niż na 4 stopień. W punkcie centralnym mieszkania jest rozdzielacz z którego jest osobny obwód (pexem 16) do każdego z siedmiu grzejników. Woda zimna doprowadzona do mojego mieszkania z dołu jest pexem 20. Czy to nie za mała średnica żeby to rozdzielić na dwa obiegi cwu tj.zimny i ciepły ? W tej chwili mam ciepły pexem 16 i zimny też pexem 16 i jest ok. Czy instalowanie pompy ciepła, zasobnika cwu i ewentualnego bufora na strychu to dobry pomysł ? Czy są jakieś przeszkody ku temu ? Gdzie zamontować jednostkę zewnętrzną ? Na elewacji, na wysokości strychu gdzie wystarczyłoby około 5 metrów rurek czy na ziemi gdzie byłoby około 10m rurek ? Martwi mnie czy drgania i hałas jednostki zewnętrznej nie wykluczają tej pierwszej opcji ? W załączeniu zdjęcie budynku z zewnątrz i wewnątrz. Przy drugiej opcji wiem że będzie spadek mocy pompy, ale pytanie o ile dokładnie w przypadku 7kW i 9kW ? No i czy puszczenie 10m na zewnątrz, po elewacji to duża strata ciepła ? Która opcja będzie lepsza ?
-
Jeżeli dobrze patrzę to WCO jest określeniem zestawu a SDC samej jednostki wewnętrznej tego zestawu, więc jest to to samo. Wysokotemperaturowe zestawy mają oznaczenie WHF
- 20 536 odpowiedzi
-
- aquarea
- czujnik pokojowy panasonic
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Zastanawiam się pomiędzy Panasonic AQUAREA H 9kW (KIT-WC09H3E8 ) a LG Therma V (HU091) 9 kW. Jak zacząłem porównywać parametry, zauważyłem dziwną rzecz i wydaje mi się, że jest to błąd ale proszę o wypowiedzenie się bardziej doświadczonych kolegów. We wszystkich katalogach i informacjach na swojej stronie Panasonic podaje COP i wydajność grzewczą tak jak byłby to T-CAP 9kW a jest to przecież zwykła Aquarea HP. Pomyłka we wszystkich źródłach w tak ważnej kwestii ???
- 20 536 odpowiedzi
-
- aquarea
- czujnik pokojowy panasonic
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: