Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czandra

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 514
  • Rejestracja

czandra's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Witaj, poszukaj w sieci na stronie producentów systemów nawadniania jest wiele informacji i programy dp projektowania (np. Gardena itp.)
  2. No cóż dziewczyny, chcieliśmy wesprzeć lokalną firmę, efekt - na załączonym obrazku. Podziwiam wasz profesjonalizm i wiedzę w temacie. Temat odłożymy do wiosny, żeby faktycznie nie robić czegoś co zaraz będziemy musieli zmieniać.
  3. Dzięki Magnolia, ale z tym projektantem nie chcę się już kontaktować. Nadajemy na innych falach i nie sądzę aby wniósł coś twórczego do tego projektu. Może faktycznie poszukam innego projektanta, choć tu w okolicy będzie ciężko. Dzięki za uwagi i pozdrawiam Czandra
  4. Witaj magnolia, projekt robił miejscowy projektant zieleni, wiem szału nie ma. Cała prawa działka jest w tej chwili goła i nie ma żadnych nasadzeń oprócz tych pod siatką, dlatego jeszcze można coś zmienić, placyk nie musi być w tym konkretnym miejscu. Generalnie chodziło nam o to żeby to nie było to miejsce zupełnie niewykorzystane z wielkim trawnikiem, dlatego zasugerowaliśmy dodatkowy tarasik. Od węższej strony działki jest ulica, zanim żywopłot nie urośnie to miejsce placyku jest nie osłonięte od ulicy. Co do zadaszenia to jeszcze nie zdecydowaliśmy. Bardziej podobają nam się nowoczesne proste formy, więc być może 4 drewniane słupy w narożnikach i od góry ażurowe deskowanie, jak tutaj: http://i43.tinypic.com/2u3w0sw.jpg Rury są pociągnięte po całej tej działce na głębokości 1,8m.
  5. Witam, wklejam powiększenia, http://i42.tinypic.com/3agqs.jpg ten księżyc to krzewy derenia białego. http://i43.tinypic.com/wssi82.jpg Placyk jest zaplanowany z drewna, ale będziemy go robić z granitu i raczej kwadratowy lub pięciokątny. Krzewy wokół placyku to jaśminowce. Nieformowany żywopłot jest z pęcherznic żółtych i czerwonych, trochę iglaków, dalej derenie, rokitnik.
  6. Witam, proszę o rady w sprawie załączonego projektu. Chodzi o prawą część działki, ma ok 700 m2, projekt przewiduje mały taras i trochę krzewów. Wydaje nam się to trochę ubogo, chcielibyśmy zwiększyć ilość rabat kosztem trawnika, ale nie mamy na to pomysłu. Na działce nie można sadzić drzew, bo mamy zakopane rury od pompy ciepła. Pod siatką po prawej stronie rośnie rząd roślin na nieformowany żywopłot, od frontu będzie żywopłot z grabu. Akurat pracują u nas brukarze, więc musimy im dać wytyczne co do tego tarasu i ścieżek, dlatego będę wdzięczna za wszelkie porady. Załączam projekt i zdjęcie z aktualnego stanu prac. Pozdrawiam http://i39.tinypic.com/j8k6f8.jpg http://i43.tinypic.com/24pxy4g.jpg
  7. Elfir, planuję posadzić żywopłot z modrzewia. Mogę teraz kupić sadzonki w dniczkach wys 1,1 m ale nierozgałęzione, nie były cięte. Czy jak je przytnę np o połowę to się zagęszczą, czy lepiej poczekać do jesieni i kupić małe sadzonki z gołym korzeniem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  8. A ja mam pytanie jak przezimować młode sadzonki pęcherznicy. Latem zrobiłam trochę sadzonek w doniczkach, ale nie mam ich gdzie na razie wysadzić. Jak najlepiej je przezimować - zostawić na podwórku, przenieść do garażu? Czandra
  9. Witaj Elfir, proszę o radę - chcielibyśmy oddzielić naszą posesję od drogi szpalerem drzew o pokroju kolumnowym, wąskim zamiast niskiego żywopłotu. Od budynku do ogrodzenia jest 4 m. Jest to strona zachodnia, silne słońce, gleba raczej słaba gliniasta. Czy w tych warunkach sprawdziłby się buk dawyck purple (czy na dłuższym odcinku czerwony kolor będzie dobrze wyglądał?) czy może lepiej odmiana z żółtymi liśćmi i czy to w ogóle dobry pomysł. Dzięki Czandra
  10. Szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałam. W tamtym roku posadziłam głóg i to obok gruszy. Elfir u mnie też końcówki młodych listków zaczęły brązowieć, ale pryskalam na mszyce, bo zaatakowały drzewko. Czy to może być od mszyc, czy to raczej zaraza. No i czy to można leczyć? (pryskać, wycinać?) Dzięki
  11. Zainstaluj tam, gdzie będzie łatwy dostęp do rekuperatora i dostateczna ilość miejsca. Nie jest to małe urządzenie i połaczone jest z rurami, które potrzebują sporo przestrzeni. Pomieszczenie powinno być ocieplone, żeby temperatura w nim była dodatnia. Rekuperator jest dosyć głośny jeżeli chodzi na wyższych obrotach, zatem potrzebne jest dobre wygłuszenie. U mnie jest to ocieplona część poddasza bez ogrzewania, z dobrze zaizolowaną ścianą od strony użytkowej i jest ok.
  12. U mnie na BK 24 cm położone są płyty lamelowe fasrock L rockwoola o grubości 14 cm. Tych płyt nie trzeba kołkować. Minus to oczywiście cena.
  13. Witam, mamy plastikowy kompostownik, taki jak na zdjęciu wyżej i faktycznie klapa się szybko połamała. wybieranie od dołu jest niewygodne, więc żeby przemieszać kompost na jesieni po prostu zdjęłam go od góry a kompost przerzuciłam w odwrotnej kolejności. (przy okazji wybrałam sporo larw chrząszcza majowego, które się w kompoście ukryły). Teraz na wiosnę mam nadzieję już korzystać z dojrzalego kompostu.
  14. To może coś takiego? Dużo zaokrągleń: http://www.bogatti.pl/index.php?lang=default&ct=1&mod=ShowMenu&a=select&id=14 Ciekawy, włoski styl, okleina naturalna i drewno, ciepły kolor.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...