Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szaruś

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 519
  • Rejestracja

Szaruś's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Mam zaintsalowane na oknach czujki Impaq Plus. Czy można je jakoś "zmusić" aby przy uzbrojonym alarmie jakoś śweiciły, migały, albo co? Parę razy zdarzyło się owtorzyć okno, a tak gdyby toto migało, to może domownicy nie otwierraliby okna.
  2. Czy ktoś widział tulejki wentylacyjne do drzwii zamykane (aby można była czasami je zamknąć, aby wygłuszyć dźwięki z innego pomieszczenie przechodzące przez takpowe tylejki)? Czy może jakieś inne rozwiązanie na trymczasowe lepsze wygłuszenie drzwii z otworeami/szczeliną wentylacyjną?
  3. Nie ma takiej opcji Coś musi być. Bo centralki Integra sprzedawane na Węgrzech "gadają" po węgiersku. Może trzeba wymienić jakiegoś flasha, albo co?
  4. Swego czasu kupiłem sobie w Polsce centralkę Integra (bo jeszcze była nie osiągalna na Węgrzech). Wszystko działa OK, ale centralka (poprzez maniupulator) "gada" do mnie po polsku. Teraz się okazało, że nie wszyscy użytkownicy mojej centralki są zadowoleni z języka. Przewertowałem dokumentację, ale nie znalazłem, jak można zmienić język komunikatów wyświetlanych przez manipulator?
  5. Sorki, swojego robiłem, a Twojego nie . Pośpieszyłem się trochę (a u siebie rekuperator mam).
  6. Krzysiek, a w czym problem? Za 2500 zł kupisz około 20 m3 styropianu. To starczy ci na dodatkowe 10 cm grubości na 200 m2. Za robociznę nie płaciśz więcej (u mnie brali tyle samo za ocieplenie, bez względu na jego grubość). Czyli mniej więcej tyle ile ci potrzeba na ściany i dach. I już powinieneś się mniej więcej zmieścić w 40 kWh/m2/rok
  7. Nie, Thermogolv nie montował mojego zestawu. Odnośnie łączenia kolektora na budowie nie za bardzo rozumiem. Inne firmy dają już rurki połączone? A tak poza tym, co to za problem połączyć rurki? Pompę mam w piwnicy. Za zastaw Climacomfort lub Ochsner zapłaciłbym m niej więcej dwa razy więcej, więc co z tego, że mają podgrzewacza?
  8. Termogolv sprzedał mi pompę, rury do kolektora ziemnego oraz złączki do połączenia tych rur. Od Termogolv nie brałem ani zasobnika ani układu sterującego. Nie było z zakupem żadnych problemów. Thermogolv może zrobić również większy zasobnik na zamówienie. JA u nich nie zamówiłem, bo miałbym klopoty z transportem (popmę można wrzucić do bagażnika, a ze zbiornikiem to już kłopot). Wziąłem większy zbiornik, aby móc praktycznie cały czas korzystać tylko z taryfy nocnej. Wszystko złożyl do kupy człowiek znaleziony przeze mnie.
  9. Pisałem, że całość złożył do kupy jeden człowiek, a nie ktoś z innej parafii. Gwarance na całość mam od instalatora. Gwarancje na poszczególne elementy od producentów poszczególnych elementów. Jeżeli np. zasobnik będzie ciekł, to wina producenta zasobnika (tak już miałem - przyjechał 200 km bez zmrużenia oka naprawić). Odnośnie o sprawność na razie nie mogę się wypowiedzieć, bo jeszcze nic nie mierzyłem. Natomiast biorąc tabelki, to nadwyżka jaką musiałbym wydać na Climacomfort nigdy by mi się nie zwróciła.
  10. Ja mam zasobnik 1000 l z całą masą wymienników w środku (do podłączenia solarów, kominka z płaszczem wodnbym, itp.). ClimaKomfort takiego nie ma. A podłogówka kosztowała mnie tyle samo, jak przy innym źródle ciepła - teraz nie mam przy sobie kwitów, to dokładnie nie pamiętam. Innych kosztów poza wymienionymi nie ma.
  11. Dopiero co zacząłem, więc na jakiekolwiek wrażenia jeszcze za wcześnie. Napiszę za rok. Jak na razie po prostu działa (jeszcze musimy trochę podregulować system).
  12. Ja mam też pompę z Jasła. Za pompę plus rury miedziane na kolektor (7 kW) dałem coś 11 tys brutto. Zasobnik zrobiłem w firmie na miejscu (jakieś 7 tys). Sterownik kupiłem w firmie Compit za coś trochę ponad 300 PLN, do tego jeszcze parę dupereli elektrycznych (bezpieczniki, styczniki, moduł silnika, itp), gdzieś za 400 PLN. Na zakopanie kolektorów poszło coś ze 2000 PLN, za podłączenie całego ustrojstwa i napełnienie czynnikiem miejscowy gość od klimatyzacji wziął jakieś 3000 PLN. Razem: 24 000 brutto z robocizną. Więc ceny rzędu 40, czy 50 kPLN to są chyba z kosmosu.
  13. Przy wentylatorze się nie zmieści, bo już nie mam miejsca. Natomiast mógłbym zrobić tłumik w wyrzutnik zakopanej w ziemi (idzie z piwnicy, 1 m pod poziomem 0). Polecono mi włożyć do rury taką gąbkę: http://www.dunakanyar.net/~kszarkowicz/Murator/profiliuotas_porolonas.jpg Kto wie, gdzie taką można kupić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...