Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vinvega

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

vinvega's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. do tego trzebaby zrobic stronke oparta na bazie danych. jezeli jest takie zapotrzebowanie to moge poswiecic pare nadchodzacych wolnych dni co o tym myslicie? moze ewentualnie jakies pomysly co do funkcjonalnosci takiej stronki?
  2. witam, chcialbym sie dowiedziec jakie korzysci plyna z posiadania legalettu w stosunku do podlogowki akumulacyjnej np z kabla? chodzi mi glownie o grzanie pradem, czyli jaka jest przewaga grzalek nad kablem. pomijam pola elektromagnetyczne i takie tam podobno niezdrowe bzdury prosze o porownanie kosztow i komfortu uzytkowania. jeden plus na korzysc legalettu to mozliwosc wpiecia kominka, co mi sie bardzo podoba, ale cena jest troszke chyba przesadzona. jaka jest roznica w kosztach pomiedzy: 1. lawy fundamentowe + podloga na gruncie + podlogowka z kabla 2. legalett (osoby majace legalett mialy na pewno wyceny obu wersji, no moze bez kabla) z gory dzieki
  3. policzylem mniej wiecej czy oplaca sie na podstawowy szalunek naklejac 20cm styropianu. wychodzi to mniej wiecej tak, ze roznica w cenie materialu na metr kwadratowy sciany miedzy szalunkami izodomu podstawowym (25cm) a kink blok (45cm) wynosi okolo 90zl. przyjmujac, ze za 20cm warstwe styropianu z dodatkami typu klej i siatka zaplacimy ca 50zl to roznica wychodzi 40 zl na korzysc przyklejania styro do podstawowego szalunku. jezeli prace zlecimy to zostaje 20zl oszczednosci na metrze sciany. czy styro bedzie naklejony poprawnie, bez mostkow itp to juz kwestia wykonawcy a z tym moze byc roznie. ja chyba bym sie zdecydowal na king blok bez kombinowania z docieplaniem.
  4. plus pare zlociszy za klej, styropian moze jakies kolki. mpoplaw ile masz tego styropianu i jaki jest wspolczynnik przenikania ciepla przez Twoja sciane np wg OZC? zastanawiam sie czy ma sens dodatkowa robota jezeli mozna zrobic to szybko i latwo. jaka ewentualnie oszczednosc wchodzi w gre przy naklejaniu styro na system szalunkowy.
  5. ja rowniez zaczynam myslec nad szalunkami traconymi. biore narazie pod uwage thermomur (mam przedstawiciela jakies 1-2km od dzialki) albo izodom. sporo sie oszczedza na robociznie wiec mozna dac grubsze sciany. to jest dodatkowa robota i material (do mocowania) czyli czas i pieniadze, a do tego chyba te klocki sa zrobione z tego drozszego styro (polistyren ekstrudowany a nie ekspandowany o k=0,035 W/m2K). jak ktos zbudowal to prosze o opinie jak wyszly koszty i jak sie mieszka w takim domku. PS. bez wzgledu na material z jakiego zrobie sciany, zaloze wentylacje mechaniczna z odzyskiem ciepla...
  6. trzeba polubic kredyty nawet dodatkowe 100 tys z kredytu to chyba niewiele jak na zamiane 40 metrow w bloku na 107 metrow wlasnego domku. zwlaszcza ze dzialka i projekt juz jest a przy zarobkach 5-6 tys taka rata to niewielkie obciazenie. zreszta skoro jest projekt to mozna zrobic kosztorys zeby sie zorientowac mniej wiecej ile to bedzie kosztowac (dodajac nawet jakis margines na nieprzewidziane koszta).
  7. ja bym zamienil proporcje tzn chudsza sciana i wiecej styro (np 24BK + 15-20cm styro) i przede wszystkim wentylacja mechaniczna z reku ale ja tu nowy jestem wiec malo wiem PS. sam planuje 24+15 i wentylacje mechaniczna z reku
  8. nikt ich nie ma ? sa niewiele drozsze (chyba) od innych piecow akumulacyjnych statycznych a maja modul promiennikowy wbudowany i wygladaja sympatyczniej. pomysl chyba ciekawy, tylko jak to sie sprawdza w rzeczywistosci ? piece z dynamicznym rozladowaniem to juz inna bajka, cenowo x2 lub x3 nawet w tej broszurce reklamowej jest conieco opisane: http://www.eneakomfort.pl/img/pliki_do_pobrania/katalog_duoheat_dimplex.pdf zastanawiam sie nad instalacja w sypialniach na poddaszu (na parter pojdzie raczej podlogowka akumulacyjna z kabla) dlatego interesuje mnie opinia na temat tych urzadzen.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...