Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TW

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

TW's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ja ciągnąłem rurę przez strop przy samej ścianie do góry i zakończyłem grzybkiem na dachu. Spowodowało to, że musiałem w sypialni nad kuchnią dodatkowo zabudować ściankę kolankową, żeby nie było widać rury. Tak to wygląda przed położeniem płyty g-k http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2b0bdadb9113f40a.html
  2. Fizycznie na dachu są 3 trójniki. Nie wiem nic o 6 trójnikach. Zresztą, gdzie one miałyby być założone. Przecież są tylko na rozwidleniach kalenic. Nasze Virgo w realu można zobaczyć pod tymi linkami: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/650817bb2dd68493.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70797f44fe4a9ad5.html
  3. T&W napisz proszę ile zapłaciłeś za robocizne: za budowlankę i wykonanie dachu? Za całość od fundamentów do przykrycia dachu ze schodami zewnętrznymi, tarasem i donicami - 75 tys. w 2008 r. Ma na myśli stan surowy otwarty.
  4. Nie mam koramica, ale ma miedziany roben w angobie. Zdjęcie pod tym linkiem: http://virgotiw.fotosik.pl/albumy/523958.html
  5. Witam, też buduję Virgo II z podwójnym garażem w Świnoujściu. Stan surowy zamknięty to ok. 40% wydatków na dom. Ja obecnie wydałem ponad 560 tys., a do końca pozostały podłogi, łazienki, schody, drzwi wewnętrzne, malowanie wewnątrz, czyli gdzieś ok. 100 tys. Za 400 tys. uważam, że można zrobić więcej niż stan surowy zamknięty, ale do zakończenia z wyposażeniem przekroczy 600 tys. na pewno.
  6. Widzę, że już tu prawie nikt nie wchodzi. Zapracowani? No ale może ktoś sobie przypomni o tym forum jeszcze. Mam pytanie do wszystkich, którzy mają już centralne ogrzewanie w domu. Czy stosowaliście regulatory temperaturowe we wszystkich pomieszczeniach, tak by indywidualnie ustawiać odpowiednią temperaturę? Jak to się sprawdza? Jak podniosło koszt wykonania c.o.? Jaki ma to wpływ na oszczędności w ogrzewaniu? Dziękuję z góry za każdą konstruktywną informację.
  7. To bardzo zależy od regionu Polski. Ja buduję się w Świnoujściu. Za samą więźbę dałem 15 tys. zł. W jej skład wchodziły również łaty i kontrłaty. Odeskowania nie robiłem, bo kryłem membraną wysokoparoprzepuszczalną i dachówką.
  8. Będzie rynna, a właściwie już jest, zamocowana pomiędzy dwoma oknami wykusza. Rzygacz byłby kłopotliwy, ponieważ wypłukiwałby ziemię.
  9. My zrobiliśmy pełne orynnowanie nad wykuszem, bo nie podobało nam się to boczne wykończenie z blachy. Musieliśmy zamówić kolanka o odpowiednim kącie, aby połączyć rynny ze sobą. Zdjęcie umieściłem na poprzedniej stronie. Efekt świetny
  10. Dokładnie - dodatkowy kominek wentylacyjny w dachówce. Co do otworu w stropie, to jest parę rozwiązań. Można go zrobić w trakcie zalewania stropu, tuż przy ścianie lub go wyciąć w odpowiednim miejscu po zalaniu stropu. Można też zrobić otwór w ścianie zewnętrznej pod stropem i wyprowadzić rurę spiro na zewnątrz do góry przy ścianie i pod dachem do grzybka. Pierwszy sposób ma jedną wadę - rura będzie szła w pokoju przy ścianie i jeżeli nie będziesz dobudowywał dodatkowych ścianek pod skosami ( ja tego nie robię, bo podniosłem ściankę kolankową o 30 cm i dało mi dużo większy pokój), to rurę trzeba będzie zabudować, co zabierze około 12 cm pokoju. Drugi też ni jest bez wad, gdyż w miejscu rury będzie znacznie cieńsze ocieplenie ze styropianu.
  11. Ja ściany nośne budowałem z betonu komórkowego 24 cm, bo i tak będę ocieplał styropianem. Kupiłem 1250 szt. o wymiarach dł/szer/wys 59/24/25 cm i wystarczyło na wszystkie ściany nośne, w tym część wyższa poddasza podniesiona o jeden pustak, a na części niższej wyrównane odpowiednio cegłą, bo beton komórkowy nie nadaje się pod murłatę. Poza tym zachowane są wszystkie wymiary.
  12. do Mario555 Ja też będę miał okap na tej samej ścianie. Dlatego zakupiłem dodatkowo jeden grzybek wentylacyjny na dach i zamierzam połączyć go rurą spiro lub plastykową od zewnątrz budynku, bo ściany wykonane z betonu komórkowego 24 cm będę ocieplał styropianem 14 cm, więc zamaskuję wentylację.
  13. Mam pytanie do doświadczonych użytkowników kominków z pw. Obecnie stoję przed wyborem systemu ogrzewania do domu o pow. ok. 180 m2. Zastanawiam się nad kupnem kominka z płaszczem wodnym plus piec gazowy kondensacyjny z zamknięta komorą spalania i solarami na dachu w układzie ogrzewania podłogowo-kaloryferowego. Pytania: jaka moc kominka i pieca dla domu? Jaki piec- jedno czy dwufunkcyjny?
  14. Mam pytanie do doświadczonych użytkowników kominków z pw. Obecnie stoję przed wyborem systemu ogrzewania do domu o pow. ok. 180 m2. Zastanawiam się nad kupnem kominka z płaszczem wodnym plus piec gazowy kondensacyjny z zamknięta komorą spalania i solarami na dachu w układzie ogrzewania podłogowo-kaloryferowego. Pytania: jaka moc kominka i pieca dla domu? Jaki piec- jedno czy dwufunkcyjny?
  15. Jak w każdym projekcie braki się znajdą. Nie wiem, czy już są one usunięte, ale w projekcie z lata ubiegłego roku w zestawieniu więźby nie było jętek, które potrzebne są do wykonania stropów na poddaszu. Nie było też deski podrynnowej, ani desek koszowych. Poza tym, w zależności od fachowców zbędne mogą być słupy nad garażem, miecze, wiązar, który można wykonać z krokwi (wówczas trzeba zamówić dłuższe murłaty M9). Można również zamontować krótsze płatwie przy lukarnach, żeby nie przechodziły przez pokoje aż do słupów, jak na zdjęciu. http://images47.fotosik.pl/39/090934bb32ee9936m.jpg' alt='090934bb32ee9936m.jpg'>
×
×
  • Dodaj nową pozycję...