-
Liczba zawartości
231 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Zawód
IT
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Bielsko-Biała
-
Kod pocztowy
43-300
lobo0's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
Jaki prace trzeba wykonać przy schodach betonowych aż do położenia płytek
lobo0 odpowiedział lobo0 → na topic → Podłogi, schody, taras
Dzięki za informacje, płytki już mam przetestowane na balkonach i są dla mnie optymalne pod kątem cena/wygląd/antypoślizgowość (Gres Paradyż Idaho Klif R10). Ciężko powiedzieć jaki to beton bo wylewany był 20 lat temu, zdjęcie zrobię jak będę w domu. Ubytki są związane z korozją przez warunki atmosferyczne (odpryski, wypłukany beton) - jak wstawię zdjęcie będzie to lepiej widoczne. Barierkę chcę dokręcić z boku schodów ale dołożyć jeszcze styropian na ten bok i dopiero wtedy objechać to izolacją. Na tą chwilę to widzę tak: - Wypełnienie ubytków - jakaś masa wyrównująca - przykręcenie barierki z boku schodów - dołożenie od boku styropianu - Hydroizolacja - wybrałbym MAPELASTIC 1 warstwa + siatka + druga warstwa - płytki na jakimś kleju elastycznym -
Witam, Mam 20-letnie schody zbrojone betonowe na zewnątrz budynku nieosłonięte od deszczu przez co teraz są bardzo zniszczone. Z jednej strony są przyklejone do domu, pod schodami jest pomieszczenie gospodarcze nieogrzewane. Chcę je wykończyć łącznie z położeniem płytek i zrobieniem balustrady. Zastanawiam się jakimi materiałami/technologią to wykonać aby to było wykonane poprawnie i przetrzymało parę lat bez problemów. W tym momencie schody są wyczyszczone z luźnych kawałków betonu, usunięty mech i pył i przygotowane do dalszych działań. Ja to widzę tak: - naprawa ubytków - czym? - montaż balustrady - hydroizolacja - czym? - klej i płytki Czy możecie wspomóc doświadczeniem, technologiami w takim przypadku?
-
Bardzo fajna stacja, trzeba ją dopisać do listy życzeń
-
Możesz podać model?
-
Tak jak wcześniej napisałem, jeżeli planowałbym rozbudowany system monitoringu to może widziałbym sens wydania na niego większej ilości pieniędzy patrząc pod kątem możliwej rozbudowy. Nie wiem czy widziałeś to o czym mówię czyli t5720 - 6 USB, 1 x LPT, 1 x RS232, na PCI też można 1 kartę podłączyć. Co do USB to ja lubię z nim zadzierać, być może dlatego że nigdy nie miałem z nim żadnego problemu. Nawet mam na nim domowe archiwum multimedialne które jest niejako backupem głównego zbioru na normalnym PC. Pod tym podpisuję się obiema rękami PS. Nie uważam że to totalny offtopic bo mówimy o wyborze platformy i mam nadzieję że jacyś czytający wyciągną z tego odpowiednie wnioski, co przełoży się na zwiększenie populacji ludzi "opomiarowujących"
-
Jak wcześniej wspomniałem ja tych ograniczeń nie widzę bo moje wymagania spełnia w 100% co nie znaczy że ich nie ma. Każdy musi dobrać sprzęt pod siebie, jednak uważam że mój terminal również ma wszystko co pełnoprawny komputer, backupy i torrenty też obsługuje. Można również postawic na nim praktycznie dowolną dystrybucję linuxa.Windowsa nie biorę pod uwagę. Niewątpliwą zaletą atoma jest możliwość dowolnej praktycznie rozbudowy co mnie właściwie nie interesuje ale główną wadą cena. Podaj cenę całego kompletu bez dysku - czyli obudowa, płyta z procesorem, pamięć oraz zasilacz. Mój kosztował cały niecałe 200zł z przesyłką
-
Nie wiem dlaczego, ale cały czas w myślach miałem obrazek typowego PC który ma potężną obudowę, zwykły zasilacz i prądożerny procesor, ale jak mówimy o atomie to zmienia postać rzeczy - ale to dla mnie nie jest "typowy" pecet. Wtedy różnica w poborze energii między naszymi maszynami jest pomijajna. Szczerze powiedziawszy ja również zastanawiałem się nad atomem jednak cena skutecznie mnie odrzuciła. Ja również na swoim cieńkim kliencie robię różne rzeczy, do tego w zupełności mi wystarcza i również nie wykorzystuję pełnej mocy. Co do architektury innej niż x86 to już mam doświadczenia i generalnie jednak wolę to co mam teraz.
-
No o tym właśnie mówię, jako system pomiarowy ok, a ja na swoim nawet torrenty ściągam Odnośnie sterowników pompy ciepła czy kominka czy czegokolwiek to jeżeli na rynku nie ma odpowiedniego rozwiązania to rzeczywiście zgodze się z ravbc że lepiej zrobić to na dedykowanym sprzęcie który wykonuje tylko niezbędne do danej operacji funkcje np. AVR
-
Raspberry Pi jak na dedykowane urzadzenie do konkretnej pracy to bardzo fajna rzecz, jednak do zastosowań uniwersalnych nie przemaiwia do mnie ta architektura.
-
@ravbc masz może jakiś miernik energii żeby zobaczyć ile taki Twój PC bierze prądu, bo coś mi się nie chce wierzyć że będzie to mniej niż 50W. Ja potwierdzam słowa kolorado, od dłuższego czasu sprzęt pracuje na tanim interfejsie USB, do niego jest wpięty jakiś Samsung SATA 250GB który razem z interfejsem pobiera ok. 1 W przy spoczynku w porywach do 3W przy zapisie i odczycie więc nie wiem ile można zaoszczędzić na montażu dysku SSD. Co do szarpania z USB to się nie zgodzę bo akurat te terminale obsługują je bez żadnego problemu, ale zgodzę się z tym że jeżeli miałbym wolnego PC'ta pod ręką i nie zależało by mi na poborze prądu to czemu nie.
-
Możemy wyliczać wady i zalety każdego rozwiązania. Jednak dysk IDE 2,5" czy SATA 2,5" na USB jest wg mnie w 100% wystarczający w domowym centrum opomiarowania, monitoringu czy sterowania patrząc na koszty inwestycyjne vs pobór prądu. PC to jest dokładnie ten sam sprzęt tylko dodatkowo ma ewentualnie SATA ale wg mnie jedną istotną wadę - pobór prądu. Mój koszt roczny używania terminala z dyskiem to ok 115zł a taki PC zakładając że bierze ok 80W to jest prawie 400zł - jak dla mnie za duża różnica
-
@Daga&Adam właśnie chciałem to napisać że normalny dysk w t5720 pracuje bez problemu a nawet na USB nie ma z nim żadnego problemu. SSD nie jest potrzebny do składowania danych a wręcz częste zapisy nie są wskazane.
-
Ale my właśnie o "w miarę normalnym" pececie mówimy. Przecież t5720 ma wszystko co PC, jest zgodny z architekturą i686 a na dodatek bierze mało prądu (tak jak wcześniej pisałem średnio 24W) i jest praktycznie bezgłośny Podłączasz do tego monitor, klawiaturę, myszę i "w miarę normalny pecet".
-
No ja też walczyłem z instalacją jakiegoś sensownego linuxa na wbudowanej karcie ale w końcu podpiąłem dysk i mam normalnego. Działa bardzo dobrze i to rozwiązanie polecam.
-
Z tego co pamiętam to pisałeś że masz t5720. Zamiast kombinować z wieszaniem radia to zostaw router do tego do czego był przeznaczony - prawdopodobnie też skończą Ci się problemy a całą resztę postaw na tym HP'ku. Ja mam na nim Lubuntu na podpiętym dysku (1-wire, ftp, smb, dlna, http) - działa znakomicie i od tego czasu zapomniałem o problemach z Asusem. Pobór prądu mierzony zwykłym miernikiem z portalu aukcyjnego za 30 zł to średnio 24W z dyskiem i konwerterem 1-wire