Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jarekkur

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4 409
  • Rejestracja

O jarekkur

  • Urodziny 18.09.1945

Informacje osobiste

  • Zawód
    Parkieciarz-Rzeczoznawca
  • Mój klub zainteresowań
    Podłogi, schody, taras
  • imię i nazwisko
    Parpo.pl

Dane osobowe

  • Miejscowość
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto

Profil płatny

  • Tytuł
    ParPo 25 lata praktyki. Ekspertyzy, Rzeczoznawca, Biegły Sądowy. Badanie podłoży! Szkolenia!
  • URL Twojej strony
    www.parpo.pl/ www.podłogi-rzeczoznawca.pl
  • Rodzaj usługi
    Układamy podłogi drewniane z każdego drewna, każdy wzór i każdą technologią www.parpo.pl i www.podłogi-rzeczoznawca.pl Trójmiasto
  • Lokalizacja - Płatny profil
    trójmiasto
  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    najlepszy doradca - spec od podłóg

jarekkur's Achievements

 Lider FORUM (min. 2800)

Lider FORUM (min. 2800) (7/9)

49

Reputacja

  1. A jak to wygląda dzisiaj po 4 latach? Czy były jakieś deformacje desek na powierzchni tarasu lub boczne skręcenie legarów? Czy zmieniły się przerwy między deskami, powstały nierówne szczeliny między nimi?
  2. Jeżeli jakiś panel nie ma znaku E-1, bo go mieć nie musi o ile ilość wydzielanego formaldehydu jest poniżej dopuszczalnej granicy tzn. 0,05mg/m3. Średnie dobowe stężenie formaldehydu w powietrzu dla obszarów chronionych wynosi 0,02 mg/m3. Jednorazowy (nieprzekraczający 20 minut), dopuszczalny poziom formaldehydu wynosi 0,05 mg/m3. W przypadku obszarów specjalnie chronionych dobowa norma formaldehydu w powietrzu to 0,01 mg/m3. Dla 20-minutowych, jednorazowych epizodów, dopuszczalne stężenie formaldehydu to 0,02 mg/m3. Weź pod uwagę, że wszystko co cię otacza wydziela formaldehyd, meble, tkaniny, wykładziny, powietrze, dym z rożna, dym papierosów, wędzona kiełbasa, ryba etc. a żyć trzeba.
  3. Podkłady podłogowe (wylewka) jest pływająca tzn., że nie powinna mieć kontaktu ani z podłożem ani ze ścianą. Przy pracach okładzinowwych podłogowych brak taśmy jest przyczyną, że klej do mocowania z podłożem np. drewna, gresu wypełnia przestrzeń dylatacyjną i tworzy mostki akustyczne. Dlatego doradzam jak już musisz obcinać to tak aby 3 cm wystawało.
  4. to może być policykliczny węglowodór aromatyczny czyli szkodliwy dla zdrowia rakotwórczy subit zawierający ftaleny i benzoapiren. Może też być to ropopochodny lepik asfaltowy. Oba szkodliwe należy usunąć lub o ile bardzo mocno się trzymają podłoża pokryć specjalnymi uszczelniającymi środkami chemicznymi. Najlepiej jednak usunąć.
  5. Jeżeli kupił Pan panele otrzymując najlepiej ich opis w którym jest napisane, że mogą się różnić połyskiem, to sprawa jest słaba. Jeżeli nie to można różnice zmierzyć połyskomierzem. Należy jednak poznać skalę połysku Pana paneli. Czyli jakie mają wykończenie czy jest to: Dull Matt ; Matt; Semi Matt; Semi Gloss; Gloss; High Gloss. Wtedy będzie łatwiej rozpoznać. Zdjęcia coś pokazują ale jak to zwykle bywa, to tylko zdjęcia.
  6. Włókna to zbrojenie rozproszone. Poza tym jest tam trochę więcej dodatków. Należy stosować tym bardziej, że producent płynnego podkładu podłogowego zobowiązany jest wykonać zgodnie z zamówioną wytrzymałością na ściskanie i zginanie. W Niemczech stosowany od co najmniej 30 lat.
  7. należy bezwzględnie usunąć. Naprawić podłoże i wyrównać.
  8. Loba Lobadur nazywają się wszystkie lakiery i masy szpachlowe firmy Loba. Producent tych lakierów ma lakiery o różnej wytrzymałości na ścieranie. Na zarysowania nie ma odpornych lakierów u żadnego producenta. Nie wiadomo co znaczy trochę mocniej i nie znana jest gąbka którą pocierano. Proszę nałożyć mopem środek pielęgnacyjny tej firmy. O nazwę środka proszę zapytać wykonawcę lakierowania
  9. problemem nie jest ile jest wody w podkładzie mineralnym tylko ile z niej wyparuje? Z tym bywa różnie, zależnie od spoiwa jak i od składników najczęściej jednak od stosunku w/c. Pkt 1 wydłuż okres maksymalnego grzania do dni 8. W 6 dniu rozłóż na odkurzonym miejscu transparentną 0,4mm folię ok 1m2 w kilku miejscach i szczelnie przyklej do podkładu. Po 24 godzinach sprawdź stan folii. Jeżeli będzie para wodna pod spodem będziesz musiał ponowić wypędzanie pary wodnej. Po około 4-6 dniach od zakończenia procesu grzania i uregulowania się gospodarki cieplno-wilgotnościowej wewnątrz podłoża, należy wykonać pomiar wilgoci resztkowej przyrządem pojemnościowym. Dla płytek ceramicznych maksymalnie dopuszcza się 2,0% na ogrzewanie podłogowe. Należy jednak sprawdzić z danymi producenta. Pomiary wykonać w miejscach które oznaczysz po to , aby po pewnym czasie w tych samych miejscach sprawdzić stan wilgotności podłoża. Bardzo liczy się w tym rozszerzalność cieplna podłoża w stosunku do rozszerzalności cieplnej płytek. Przy wzroście o 10-15C podłoża ma to znaczenie.
  10. klejone można. Pływające nie można. Proszę zapoznać się z instrukcją montażu.
  11. poza gwarancją nie będą tylko panele pod 1T meblem, ale cała powierzchnia. Tam gdzie będzie za rok stał ciężki mebel zgodnie z gwarancją (2 lata rękojmi), należy go postawić na wolnym od paneli miejscu, a wokół wykonać 10mm dylatację. Nie chcesz uzyskać pewnej konkretnej wiedzy na piśmie od sprzedawcy, w razie najdrobniejszych problemów pozbawiasz się gwarancji nawet w sytuacji, gdy ciężkie meble nie będą miały na to wpływu. Moja rada zabezpiecz sobie możliwość uniknięcia kłopotów. Pytania na piśmie (e-mail) odpowiedzi na piśmie.
  12. oszczędzasz na kleju. Tracisz na wykonaniu dylatacji w wszystkich otworach drzwiowych i przy wszystkich ciężkich meblach. Zapytaj co producent uważa za ciężki mebel ile kg dopuszcza?
  13. Pytałem o dylatację pod drzwiami drzwiach. Jeżeli jej nie ma to brak tej dylatacji mógł spowodować naprężenie w powierzchni paneli. Twój niedokładny, mało precyzyjny opis raczej o tym świadczy, że jest to wynik naprężenia paneli. Tym bardziej, że tam "...gdzie jest wyżej, podłoga jest twarda jak skała"
  14. To bzdura. Mam do czynienia z takimi produkcjami. 2 litry wody podniesie średniej wielkości czołg. Więc lepiej czekaj. Zostaw fugi otwarte również przy ścianach. Zakończ prace po 1 1/2 miesiąca.
  15. Niestety nic nowego, co by można polecić. Wszystko ma swoje ograniczenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...