Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

choleszek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

choleszek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam szanownych forumowiczów. Czy na stropodachu wykończonym styropapą na EPS 100 i dwiema warstwami papy termozgrzewalnej modyfikowanej SBS na osnowie poliestrowej można położyć legary z kompozytu i na nie deski kompozytowe? Legary mają szerokość 6 cm, co 30 cm. Wyliczyłem że deski z legarami będą ważyły 25 kg/m2, powierzchnia styku z podłożem (papa) to 0,18 m2 na 1 m2 powierzchni stropodachu. Czy ktoś może zna takie rozwiązanie albo ma zastosowane u siebie? Czy styropian EPS100 nie będzie się uginał pod taką konstrukcją jeszcze dodatkowo użytkowaną jako taras? Czy w związku z tym hydroizolacja z papy nie będzie narażona zbytnio na rozrywanie, rozciąganie? Który producent styropapy daje twardy styropian, faktyczne EPS100, wiadomo że w zwykłych styropianach bywa różnie. Niestety nie znalazłem producenta który dawałby twardszy styropian niż EPS100, nie znalazłem też producenta który laminowałby XPS papą. Z góry dzięki za porady.
  2. Witam szanownych forumowiczów. Mam do wykończenia taras nad garażem. Obecnie jest to strop żelbetowy ze spadkiem pokryty jedną warstwą papy. Na prawie całym obwodzie taras otoczony jest murkiem lub ścianą. Taras chciałbym mieć wykończony deską kompozytową na legarach również z kompozytu. Zastanawiam się nad następującym rozwiązaniem - na istniejącą papę przyklejona dwustronna styropapa (styropian EPS 100) np. taka: http://www.termoizolacje.icopal.pl/?page=23 - na styropapę dwie warstwy papy termozgrzewalnej (podładowa i z posypką) modyfikowanej SBS na osnowie poliestrowej - na papie legary kompozytowe o szerokości 6 cm, co 30 cm - na legarach deski kompozytowe, np. takie: http://www.ecoteak.pl/oferta/tarasy-pomosty/ Wyliczyłem że deski z legarami będą ważyły 25 kg/m2, powierzchnia styku z podłożem (papa) to 0,18 m2 na 1 m2 powierzchni tarasu. Pytania mam takie: - Czy ktoś może zna takie rozwiązanie albo ma zastosowane u siebie? - Czy styropian EPS100 nie będzie się uginał pod taką konstrukcją? Czy w związku z tym hydroizolacja z papy nie będzie narażona zbytnio na rozrywanie, rozciąganie? - Który producent styropapy daje mocy styropian, faktyczne EPS100, wiadomo że w zwykłych styropianach bywa różnie. Niestety nie znalazłem producenta który dawałby twardszy styropian niż EPS100, nie znalazłem też producenta który laminowałby XPS papą. Z góry dzięki za porady.
  3. Witam szanownych forumowiczów Czy można w centrali Integra 64 tak skonfigurować czujkę aby blokowała się na określony czas przy naruszeniu czujki typu wejscie/wyjście ale z innej strefy? Dokładnie sytuacja wyglada tak: mam dwie strefy jedna "obwodowa" na kontaktrony w drzwiach i oknach druga "PIR" na czujki PIR. Gdy ktoś zostaje w domu, takze pies z kotem załączam tylko strefę obwodową, gdy wszyscy opuszczaja dom załaczam wszystko. Ponieważ manipulator mam we wiatrołapie, daleko od garażu, aby wyłączyć alarm musze naruszyć kilka czujek w tym także ze strefy PIR. Kontaktrony w drzwiach wejściowych i bramie garażowej skonfigurowałem jako typ 86 Wejścia/wyjścia finalna, czujki naruszane w czasie wejscia jako typ 3 Opóźniona wewnętrzna. Niestety czujka ze strefy PIR nie reaguje opóżnieniem na naruszenie kontaktronów skonfigurowanych jako 86 Wejścia/wyjscia finalna ze strefy "obwodowej". Czy mozna coś na to zaradzić? Czy jedyny sposób to stworzyć jedną strefę a czujki PIR skonfigurować z opcją "Blokowania przy braku wyjścia"?
  4. Na tych słupach żelbetowych opierają sie belki a na nich strop monolityczny. Projektant zastosował je ze względu na dużą rozpiętość stropu i duże domniemane obciążenia (taras). Po prześledzeniu dyskusji skłaniałbym się do zachowania monolityczności słupa i przerwaniu izolacji na krótkim odcinku. Jednak chciałbym wiedzieć jak się robi w praktyce? Co jest zgodne ze "sztuką budowlaną"? Czy dobrym kompromisem byłoby zastosowanie jakiegoś dodatku do betonu na słup aby zmniejszyc jego przenoszenie wilgoci? Jakiego ?
  5. Czy wobec tego izolacja pozioma będzie jeszcze spełniała swoje funkcje? Czy taki słup betonowy może przenosić wilgoć? Teren jest dość mokry. Czy są specjalne metody izolacji przeciwwilgociowej do zastosowania w opisanej sytuacji?
  6. W projekcie domu są słupy żelbetowe w scianie nośnej. Stopy tych słupów są w jednym poziomie z ławą fundamentową. Słupy wyżej wychodzą zbrojone 4 prętami. Mój problem jest taki Czy izolacja pozioma ław fundamentowych i później ścian fundamentowych powinna zachować ciągłość , tzn czy może przerwać monolit betonu słupa(bez przerywania zbrojenia oczywiście)? Czy też beton słupa nie może być przerwany a izolację poziomą wykonuje się jakoś inaczej w tym przypadku. Dodam, że projekt tego nie rozwiązuje, a mój KB jest na urlopie. Przepraszam jeśli coś niejasno napisałem. Pozdrawiam
  7. Nie muszę robić takiego eksperymentu. Wiem, że by zniknął. Ale nie o to mi chodziło. Teoretycznie, przy dokładnym wykonaniu styropian nie będzie się stykał z lepikiem. Czy ktoś stosował takie rozwiązania? Jaki lepik zastosować do izolacji poziomej?
  8. No tak. Ale lepik na zimno łatwiej się stosuję. Może wie ktos czy lepik z rozpuszczalnikiem zaszkodzi w takiej sytuacji
  9. Witam szanownych forumowiczów. Mam w projekcie komin wentylacyjny na dwa ciągi w systemie Schiedel pion. Dekarz poradził mi abym zamiast wyprowadzania komina zastosował dachówki - kominki wentylacyjne. O ile wiem nie ma dachówki (Braas romańska) z dwoma kominkami. Czy mogę zastosować dwie pojedyncze dachówki ? Jak połączyć z nimi kanały wentylacyjne?
  10. Witam Chciałbym hydroizolację poziomą na ławy i ściany fundamentowe zrobić z dwóch warstw papy na lepiku IZOHAN IZOBUD Br-tixo. Jest to lepik na zimno zawierający rozpuszczalniki organiczne. Zastanawiam się czy taki lepik (z rozpuszczalnikiem) nie będzie miał negatywnego wpływu na styropian zastosowany jako izolacja termiczna pionowa, zewnetrzna ścian fundamentowych. Jeśli tak to jaki inny lepik zastosować?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...