Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lazy_moose

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

lazy_moose's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki fighter1983! Akurat Twoja odpowiedź jest dla mnie ważna (bywam czytelnikiem Twoich postów). Pozdrawiam
  2. Witam Pytanie do specjalistów o poradę. Mam wykonanie docieplenie styro, klej/siatka/klej i zagruntowane białym gruntem Caparola - putzgrunt pod tynk. Robione to było 2 lata temu Generalnie rzecz biorąc wykonawca to spitolił. Musiałem z nowym wykonawcą dokonać poprawek (wycinka pasa styro przy murłacie), oraz chcę to o ile się da wyprowadzić (paskudnie ten klej był 1wszy raz położony). Aby bezpiecznie położyć raz jeszcze klej/siata/klej: 1) zeszlfiować żyrafą delikatnie putzgrunt i umyć karcherem? 2) zagruntować gruntem antyodparzeniowym (np Caparol Silitol)? 3) klej/siata/klej 4) znów putzgrunt pod tynk 5) tynk silikonowy czy to jest poprawnie ?
  3. Ale spalanie gazu masz wdg mnie bardzo dobre, ile masz metrów do ogrzania ? Ja mam dużo gorsze spalanie ( ok 200m2 z garażem) - ale ja mam nieocieplony strych i mam mostki w ścianach szczytowych - marzną na strychu i mi złazi od góry zimno. Masz już tynk na elewacji ? W moim wątku kolega CityMatic zaproponował wycięcie dwóch pasów styro na dole i u góry ściany by zapobiec ruchu powietrza pod sytro.
  4. witam Ja mam podobny problem z oknami połaciowymi - ale u mnie przyczyna jest oczywista. Mam dach deskowany + papa i zostawiona szczelina na wentylacje na styku elewacja nadbitka dachu. Obróbka GK okna przecina wszystkie warstwy: wełna + ewentualnie szczelina wentylacyjna. Problem jest w złym dociepleniu (za mało) wokół obróbki GK okna. Okno połaciowe jest ( ma być ) posadowione na łatach (jak dachówka) więc w mojej ocenie to musisz zdjąć GK pod oknem (lub z boku wnęki) i docieplić to prawidłowo. Będę robił to samo. Nie wiem dlaczego miałbyś wyciągać okno. Problem, który też mam to styro klejona na placki - i to jest wdg mnie najważniejszy błąd . Mój wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244844-%C5%B9le-wykonany-monta%C5%BC-styro-plan-naprawy
  5. Kołkowali. Pamiętam tylko jak zaczynali, zrobili 2-3 warstwy na jednej scianie i jak byłem na fajrant zobaczyć - ten styro odlazł od ściany (grafitowa termoorganika). Na drugi dzień razem z kierownikiem była rozmowa - mieli to oczywiście poprawić i poprawili. Tylko wówczas pytałem kierownika dlaczego tak się stało - nie wiedział. Z perspektywy czasu teraz już wiem o rozszerzalności cieplnej grafitowego styro - choć upałów wówczas nie było (wrzesień). Obawiam się teraz, że mogli "na gorąco" kołkować Teraz już nie wierze w żadne zapewnienie. Masakra to co pokazałeś i to co mówisz.
  6. Dzięki za poradę. Nie mam tynku - tylko klej/siatka/klej i zagruntowane. Mam duże podejrzenie, że niewystarczająco jest docieplona murłata - stąd raczej napewno będe chciał zerwać tam 1 warstwę. Przy szczytach (dom z dachem dwuspadowym) też wygląda na to, że styro nie dociągnięte do deskowania dachu - nie widzę dokładnie bo mam zewnętrzną krokiew położoną w odległości ok 21cm od muru - panowie od ocieplenia mieli dojechać styro do deskowania. Od strony strychu czuje i słyszę jak mi tam grasuje wiatr. Samą ścianę szczytową mam zakończoną (od góry) przez styro 10cm wykonane przez murarza - między wierzchem styro na ścianie szczytowej a deskowaniem dachu mam szparę ok 2-3cm - może tam mógłbym wpuścić pianę pur z agregatu tak aby wypełniła przestrzeń między murem a krokwią gdzie nie dojechali styro elewacyjnym. Raz jeszcze dzięki za rady. Tak czy inaczej dokonam odkrywki czy te "plackowanie" było solidne. Bo jak zakładam, że system był 4 placki w rogi + 1 na środek - to mogę się obawiać pęknięć i klawiszowania, prawda ?
  7. Witam Bryła domu 10x10 i doklejony garaż 6x7 w sumie po obwodzie można powiedzieć 2x10+2x16 ~ 52mb
  8. Wkradł mi sie chochlik - ocieplenie wykonane zostało 1,5 roku temu.
  9. Witam Chciałbym zapytać fachowców o możliwy plan naprawy sytuacji którą mam (jeśli takowy istnieje). Firma wykonała mi ocieplenie domku (styro termoorganiki) - ale niestety kleiła styro na placki. Nie miałem wiedzy by o to zadbać, Kierbud też się nie popisał. Póki co mam położone styro + klej/siatka/klej i zagruntowane. ** aspekt mechaniczny Oświetlając ściany wieczorem od dołu widzę spore nierówności tak na oko - widać poziome linie jak idą warstwy styro. W paru miejscach przykładając łatę mam nierowności 3-4mm. Mam wrażenie jakby w paru miejscach styro nie było dotarte ... ** aspekt termoizolacyjny Pierwszy sezon zimowy i mam wnioski: + termowizja pokazuje wychłodzone narożniki budynku spadek do ok 6-7stopni + wieje z gniazdek - mam dach deskowany + papę, zostawiona szczelina wentylacyjna pod deskowaniem nad wełną. Tutaj mam podejrzenia, że przy murłacie te powietrze włazi pod styro i gania po zewnętrznej części muru. + patrząc na docieplenie od dołu - mam styrodur od fundamentu, listwa startowa i styro elewacji. Jednak jak zaglądam pod listwę startową tam jest szczelina ok 1-2mm - pewnie włazi zimne powietrze Rozwiązania: Opcja NAPRAWY: + doszczelnić (pianą pur) bardzo dokładnie ( o ile się wogóle da) każdą szczelinę przy listwie startowej + zerwanie grónej lini styro przy murłacie i wzdłóż skosów ściany szczytowej - uszczelnienie pianą pur przestrzeni styro ściana - tak by zatkać wyjście "komina", położenie górnej warstwy styro na nowo + wywiercenie otworów w styro na ścianach i dopsikanie piany pur ? - tu mam wątpliwości bo co jak się trafi na placka ? pewnie istnieje zagrożenie, że może wypchać*styro Opcja zerwania i położenia na nowo: + da się odzyskać część zerwanego materiału ? Jak mniemam aby ocenić czy przynajmniej te "plackowanie" jest wykonane solidnie muszę zrobić odkrywkę. Czy ktoś z szanownych forumowiczów coś doradzi ? Mam umowę z wykonawcą, on daje gwarancję i zobowiązuje się w niej do wykonania prac zgodnie z normami budowlanymi i najlepszą praktyką. Czy w praktyce jest szansa zmusić wykonawce do poprawienia tych wad ? Ocieplenie zostało wykonane 15 roku temu - wciąż mam gwarancję. Obawiam się, że skoro spitolił za 1wszym razem - nie zrobi tego lepiej za 2gim, lub złośliwie coś zrobi
  10. Witam Doradzi ktoś coś ? Czy ICOPAL PLASTER (papa podkładowa SBS samoprzylepna) można przykleić do styro zaciągniętego klejem ? Nie mam możliwości przygrzać papy - stąd może pomysł papy samoprzylepnej. Czy izolacja z takiej papy będzie ok na balkon ?
  11. Witam Muszę wykonać hydroizolację balkonu. Balkon połączony został z częścią stropu budynku z wykorzystaniem łączników termoizolacyjnych firmy Schock Isokorb K30-Eck-CV30. Zatem termoizolację mam zapewnioną systemowo. Jak wykonać poprawnie hydroizolację płyty balkonowej zakładając, że: + nie chcę dawać dodatkowej warstwy dociskowej w postaci jastrychu - na balkon chcę położyć legary i deski + na ścianach mam już wykonaną elewację ze styro + siatka + klej + grunt (bez tynku jeszcze) + rama drzwi balkonowych jest ok 7cm nad płytą balkonową. Myślałem o papie, ale mam problem: + mała przestrzeń pod ramą balkonu by tam przygrzać papę + styro elewacji już na ścianie Posiadam arkusz grubej plastpapy 1,5mm - czy przyklejenie takiej plastpapy z wykorzystaniem jakiejś masy asfaltowo-kauczukowej (bez rozpuszczalników) byłoby dobrym pomysłem ? Czytałem też o Mapelastic Mapei. Reasumując - potrzebuję zrobić taka izolację, aby po niej woda (który spłynie z desek na legarach) swobodnie sobie spływała.
  12. Witam Deskowanie (OSB) + papa. Został mi środek KUPRAFUNG-P - tyle, że już mam zamontowane częściowe stelaże G-K. W paru miejscach znalazłem jakby takie małe fragmenty (szerokość 1cm) "nieokorowane" - styk krokwi z deskowaniem. Zdarłem to co mogłem. Ale chciałbym to dodatkowo zabezpieczyć chemicznie.
  13. Witam Czy można bezpiecznie zaimpregnować dodatkowo (metodą natryskową) więźbę już zainstalowaną (środkiem KUPRAFUNG) bez szkody na elementy stalowe ocynkowane ? W części pomieszczeń mam już zainstalowane profile G-K. Przed zamknięciem poddasza wełną i płytami G-K - chciałem dodatkowo oblecieć więźbę i deskowanie środkiem KUPRAFUNG. Proszę o poradę czy jest to bezpieczne na tym etapie ?
  14. Witam Sytuacja jak na zdjęciu. (Łaty bite tylko do poruszania się po połaci narazie) Od przodu lukarny tam gdzie jest biały styro pionowo - za nim jest słup więźby. Po słupem idzie jedna z czterech głównych krokwi - 20x14. Ona jest zgodnie z projektem przycięta tuż za murłatą. I teraz w projekcie obok tej dużej krokwi dobita jest krokiew 20x8. Bok lukarny wykonany z płyty OSB zlicowny z krawędzią tego białego styro. Zanim dach był deskowany - ekipa zrobiła mi docieplenie boków lukarny - styro szary 20cm (taki będzie na całym domu). Tyle, że jak przyszedł majster od dachu - musiał przykręcić tę brakująca skrajną krokiew - stąd usunał szary styro, zamocował krokiew. Efekt taki, że mam przerwane ocieplenie. Deskowanie z papą dochodzi do OSB lukarny (od środką będzie wełna). Majster od dachu chciał teraz dokleić szary styro - ale tak, że zostawia nabitą kontrłatę i potem doclowe łaty i niejako dostawia ten szary styro. Efekt taki ,że deskowani z papą podcina mi te 20cm szarego styro. Kierownik stwierdził, że to jest do przerobienia. Kazał wyciąć te deskowanie przy krokwi i dać ciągłość ocieplenia. Z kolei majster od dachu - mówi, że jak nie będzie miał oparacia łat na tej krokwi przy lukarnie - on tego nie widzi. W mojej ocenie, chyba można było odsunąć tę krokiew od lukarny z 10cm i ocieplić to w ciągłości Jakie teraz najlepsze rozwiązanie ?
  15. Pięknie dziękuję ! Powinien Pan napisać książkę - byłbym pierwszym, który poleciałby do księgarni ! W mojej branży (informatyka) to dość popularne - ludzie z ogromnym doświadczniem piszą książki. Zawsze mógłby Pan odpisać na forum - "proszę szczegóły przeczytać w mojej książce na stronie XY ..." Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...