Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sylwia i Tomasz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    145
  • Rejestracja

Sylwia i Tomasz's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, odnośnie okien w salonie pisaliśmy o tym wcześniej, my zamurowaliśmy te dwa okna na ścianie prostopadłej do kominka. Tam planujemy TV. Natomiast otworzyliśmy całą ścianę równoległą do kominka, zrobiliśmy tam 3 duże okna otwierane, z których jest możliwość wyjścia na taras. Taras jest przedłużony (uważaliśmy że jest za mały wiec go powiększyliśmy wychodząc poza obrys domu z jednej strony i właśnie biegnie również pod oknami salonu) W wolnej chwili powklejamy zdjęcia. Rzadko tu teraz zaglądamy gdyż wykończeniówka pochłania cały wolny czas. Pozdrawiamy Sylwia i Tomasz
  2. Witam po dłuższej przerwie. Zabrałem się właśnie do kończenia mojej studni kolektorowej i mam mały problem. Rozdzielacze co je sobie przygotowałem rok temu trochę nie pasują do tego co zostało wykonane. Potrzebuję połączyć te moje rurki pe z rozdzielaczem jakimiś elastycznymi rurami fi32 i fi40. Ma ktoś pomysł jaka rura będzie trwała i w miarę tania? Może wąż PCV się nada? Parametry ma całkie dobre, temp.pracy od -20 tylko jak z żywnotnością? http://www.progbit.pl/www/04/pol/wezepcv.htm
  3. Czyli cały słupek na 2,50 jako jeden korpus? A te słupki to się skręca razem ze sobą? W jaki sposób? Od dołu i góry? Czy może się jakoś kołkuje?
  4. Podpinam się pod pytanie bo nie widzę na nie odpowiedzi. Chcemy wykonać taką meblo-ściankę wysoką na 2,50m i mam problem z konstrukcją. http://images48.fotosik.pl/270/6ed53f323b42613cmed.jpg Czy korpusy pojedynczych szafek, które stoją jeden na drugim wykonuje się osobno czy może wykonuje się jeden korpus całego "pionu" ?? Jak to się elegancko skręca do kupy tzn te piony? W cadzie stawiając szafkę do zabudowy lodówko-zamrażalki obok dwóch szafek 60-tek powstaje różnica w wysokościach frontów tak jak poniżej. http://images42.fotosik.pl/182/c35ced76c5685112med.jpg http://images50.fotosik.pl/270/dfcc1e20333a9f03med.jpg
  5. Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie schodów. Z jakiego gatunku drewna zamówiliście schody i czy barwiliście? Jeśli tak to czym?? My właśnie jesteśmy na etapie podpisania umowy z firmą. Zaproponowano nam drewno Mahoń Sapeli. Wiem że Magda wcześniej prezentowała swoje schody właśnie z tego gatunku drewna, ale wydaje mi się że musiała je czymś barwić. W naszym przypadku firma zrobiła przykładowy stopień z tego gatunku i tylko polakierowała. Oryginalnie jest to drewno wpadające w kolor złotego dębu. Osobiście myślałam że jest odrobinę ciemniejsze. I stąd nasz dylemat czy barwić to dodatkowo zwłaszcza że firma mówi że wszystkie gatunki drewna egzotycznego z czasem mocno ciemnieją nawet pod bejcą. Stąd moje pytanie, posiadacze schodów czy zauważyliście jakieś zmiany w kolorze??? (jeśli macie schody z drewna egzotycznego). Proszę o opinię w tym temacie. pozdrawiam Sylwia
  6. Witajcie, czy możecie nam pomóc zidentyfikować kolor tej elewacji? Bardzo mi się podoba .... nie wiem jak wkleic fotkę więc podaję stronę... http://decorsystem.pl/new/pages/galeria/domy/domy-7.php ostani dom na stronie.
  7. Znajomy mi wczoraj powiedział, że jego znajomi co wykonują suchą zabudowę ostatnio spoinują płyty klejem - bo łatwiej, nie wysycha szybko jak uniflot i równie mocno trzyma. Potem całość lecą gładzią. Co o tym myśleć? Dobre to rozwiązanie?
  8. Rom-Kon dziękuję za fotki. Wcześniej już je widziałem. U nas jest troszkę inny rozkład belek i dlatego się jakoś pogubiłem. Pod murłatą tą od lukarny (ma to jakąś nazwę?) u Ciebie jest miecz czy krokwia, nie wiem co to dokładnie jest, nie widać, tworząc ten boczny trójkąt. U nas tego nie ma. Dlatego moje pytanie: jak to stworzyć z profili?
  9. Wykończenie łukowe? Dobry pomysł tylko czy sobie poradzę?? Myślałem nad czymś takim: http://images40.fotosik.pl/189/9a15e9099125e263med.jpg Z tym, że chcemy sufit tej lukarny zrobić prosto. Mamy tam przybite jętki, które są w jednej płaszczyźnie co resztą sufitu. W sumie to zdjęcie, które znalazłem trochę mi już rozjaśniło, ale widzę, że są inne możliwości Może jakieś zdjęcia z realizacji zwykłego opłytowania i tego łukowego? Taka konstrukcja mi chodzi po głowie. Nie mam zdolności plastycznych, więc aby to oglądać trzeba mieć dużą wyobraźnię http://images50.fotosik.pl/194/74d5d0801683b764med.jpg
  10. Witajcie. przeczytałem prawie cały wątek. Właśnie zaczynać się brać za swoje dość skomplikowane poddasze. Pierwszy problem, na który od razu natrafiłem to wykończenie lukarn. Same wykończenie koszy, które opisywał Rom-Kon i inni jest raczej zrozumiałe. Problem jest w tej murłacie, która wychodzi na zewnątrz budynku i przytrzymuje krokwie od lukarny. Jak to wykączyć? Jaką wykonać konstrukcję? Macie może jakieś zdjęcia tego elementu? Jeden z pokoi: http://images47.fotosik.pl/193/d3d5c22260dbf888med.jpg http://images37.fotosik.pl/189/0c0c52a48d7a81f5med.jpg A to wyjście na balkon: http://images41.fotosik.pl/189/44456135451e2733med.jpg http://images49.fotosik.pl/193/ef564629682fd16dmed.jpg http://images37.fotosik.pl/189/9ab6526d7bbde6d6med.jpg Z góry dzięki za pomoc.
  11. Tak mówi ulotka: Mam jeszcze inną obawę: co będzie jak się ta membrana uszkodzi lub zajdą jakieś inne niekorzystne zjawiska i będzie przez cały rok paroprzepuszczalna??
  12. Adamie a co myślisz o tym rozwiązaniu? http://www.isover.pl/_files/Press/ulotkaA4_system_VARIO_1.pdf Inteligentna paroizolacja: zimą opór dyfuzyjny Sd=5m latem Sd=0,3m. Pozwala latem odparować wilgoci co się skumulowała zimą. Dla porównania: - Icopal ma Sd=1500m przez cały rok. - Cena icopala to 2,33 za m2, tego wynalazku ponad 10 zł za m2. Czy przy wentylacji mechanicznej nie będzie bardziej korzystne maksymalne zabezpieczenie (duże Sd) przed wilgocią i usuwanie jest przez rekuperator? Więźba też wydaje mi się nie ucierpi, wszak jest nad krokwiami folia wstępnego krycia o wysokim współczynniku paroprzepuszczalności.
  13. Myślisz Adam, że te folie aluminiowe z Icopala (http://www.icopal.pl/index.php?page=alumx2) albo system Isover`a (http://www.isover.pl/products.php?p=o&category_id=192&parent=182&level=4) to dobre rozwiązania? I jeszcze jedno - jak uszczelnić ścianę kolankową folią. Na ściany kolankowe (nie tynkowałem ich) chcę przykleić płyty GK. Chiciałbym zachować ciągłość paroizolacji i "płynnie" z połaci dachu prześć z folią na ścianę - pod płytę. Czy ktoś ma pomysł jak to zrobić? http://www.icmarket.pl/icopal-alumx-aluminiowa-paroizolacja-szybka-bariera-p-19414.html Nie jest aż taka droga ta folia. Ciekawe na ile jest to skuteczne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...