Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pawel.B

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

Pawel.B's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No to temat okazuje sie dość ciężki do podjęcia No cóż w takim razie będzie trzeba samemu kombinować. Konstrukcję się ubije z kantówek tylko dalej mnie nurtuje pytanie jakiej grubości wełnę tam wsadzić 15 czy 10 cm - może ma ktoś jakąś wiedzę w tym temacie !!??
  2. Witam beiot Mamy kolejny dowód na to jaki ten świat jest mały !! Zdjęcia z podanej przez ciebie stronki przedstawiają banię od której zaczęła się moja przygoda z baniowaniem i o której wspomniałem wcześniej(zdjęcia zimowe). My byliśmy tam tylko przy okazji spędzanych w okolicy sylwestrów. Jak może jeszcze tam bywasz to ciekawi mnie cały czas, co za kamienie tam były użyte do obłożenia pieca? i może była by możliwość podpytania właściciela jak jest zbudowany sam piec. W tej chwili regularnie korzystam niestety tylko z uroków sauny na basenie, ale budowę własnej rozpocznę najszybciej jak tylko to możliwe.
  3. Budowa domu powoli idzie do przodu a potem SAUNA !!!!! Bywałem w takowych w okolicach jeziora wigry i takową myślę postawić. Czyli sauna wolno strojąca w ogrodzie. Mam spory stawik który będzie mógł służyć jako "chłodnica" ewentualnie pomyśli się o jakiejś bali przy samej saunie. Z założenia ma być to prosta konstrukcja i "swojski" wygląd. Domek saunowy planuje niewielki, sama sauna ok 3x3m do tego pomieszczenie przebieralni z miejscem na ławkę itp. W saunie w której bywałem była zastosowana zwykła boazeria sosnowa, zapewne sezonowana parę lat - i spisuje się świetnie !!! U siebie skłaniam się przy boazeri świerkowej, na składach jest do kupienia jakaś norweska odżywiczana i suszona - stosował już ktos coś takiego ?? Jak popatrzę na te ceny proponowane przez handlowców to się w głowie kręci. Konstrukcja z kantówki a w środek wełna mineralna. Zastanawiam sie tylko nad grubością ścian 10 lub 15 cm. Na zewnątrz będzie całość obita deskami wycinanymi z całego bala (takie nierówne). Pod boazerię myślę dać specjalną folię, a i z zewnątrz pod deski będzie trzeba chyba coś dać. Piec opalany drewnem własnej konstrukcji ze stojącym na nim kotłem z wodą. Piec obłożony kamieniami - podobno są sauny nawet z polnymi, spełniają się również granitowe odłamki (takie od kamieniarzy) także się zobaczy co będzie pod ręką. Sauna z założenia ma mieć surowy wygląd także jak coś w środku będzie nie za pięknie to po porostu tak ma być. Jak bym stawiał saunę w domu to wtedy bym się pokusił na ładny wygląd i dodatkowe kilka tys mniej w kieszeni. Jeśli ktoś również zamierza budować coś takiego to zapraszam do wymiany poglądów i doświadczeń. Jeśli ktoś już coś takiego pobudował to będę wdzięczny za wszelkie cenne wskazówki.
  4. A pro po schodów oto nasze http://www.szfagi.republika.pl/images/dsc08087.jpg Jeszcze trochę im brakuje do pełnej świetności ale chodzić się da
  5. Witam wszystkich alabastrowiczów Czy ktoś z Państwa buduje ten dom w okolicach Warszawy ? Bardzo proszę o informacje chcielibyśmy z mężem zobaczyć przed zakupem projektu jak dom wygląda na żywo - jeśteśmy w trakcie oczekiwania na wypis z miejscowego planu zagospodarowania i jeśli gmina pozwoli zamierzamy zbudować Alabastera 1G Witam po długiej nieobecności Przepraszam że nie przesyłałem zdjęć ale budowa skutecznie ogranicza posiadany czas i chęci do czegokolwiek innego Co do okolic warszawy to my jesteśmy w Ostrołęce - ale może przy okazji po drodze ... zapraszmy serdecznie. Adres do mojej galerii która w końcu powstała !!!! http://www.szfagi.republika.pl
  6. Pytanie może nie do mnie ale co tam My zrobiliśmy tak samo - Alabaster 1G i przestrzeń korytarza na górze wcieliliśmy do łazienki i tez ma funkcjonować jako pralnia. Co do oświetlenia to mimo wszystko i tak "już" mamy tam oświetlenie dzienne : http://www.tubzzz.com/pl/ Dopiero niedawno dekarz zszedł z dachu i jak narazie wygląda odlotowo. Jeśli ktoś by chciał to mogę podesłać pierwsze fotki.
  7. Mam pytanie odnośnie elektryki. Zaraz będę się do niej przybierał i zastanawiam sie gdzie zrobić rozdzielnię. Biorę pod uwagę dwa warianty: Wiatrołap i garaż. Jak to u was zostało zrobione? gdzie macie skrzynke z bezpiecznikami ?
  8. ja w sprawie ścianki "telewizyjnej" o ile ją poszerzyliście i w którym kierunku (jadalnia czy hol)? oraz jak sie maja do tego te pułeczki wycięte w tej ściance - czy telewizor sie zmieści bo w jakiś sensie ją zmniejszają
  9. Mam pytanko odnośnie komina. Czym planujecie wykończenie nad dachem, obkładanie całą cegłą klinkierówką czy tylko płytkami czy może otynkujecie ?
  10. Witam Jakoś smętnie tu sie robi - widać, że inwestorzy odpoczywają, no ale przy tej pogodzie chyba już czas brać sie ostro za myślenie - no i mam pytanka. Ogrzewanie - a dokładnie czy jest sens robić ogrzewanie w garderobach na górze ? i jeszcze odnośnie wentylacji też w tych garderobach. Czy jest sens ich robienia? zakładając że drzwi do garderoby będą "nieszczelne" to pośrednio wentylowane będą sypialnie ale i tak jedna zostanie bez takowej. Likwidując te w garderobach to praktycznie cała góra będzie bez wentylacji (oprócz łazienki) tak przynajmniej wynikało by z projektu. I co o tym sądzicie? i jak to ewentualnie wykonaliście u siebie ?
  11. Jeśli tylko te kształtki i wkład stalowy maja stosowne atesty, to śmiało rób ten komin. Wątek dotyczy komina z cegły pełnej, a więc z zasady przeznaczonego do kotła stałopalnego, który wytwarza w sposób ciągły spaliny o wysokiej temperaturze - 200 i wiecej stopni. Kocioł kondensacyjny to zupełnie inny rodzaj pracy i niskie temperatury spalin, zatem tutaj kluczową sprawą jest odpornośc komina na żrący kondensat. Nie piszesz o mocy tego kotła, ale 150 mm średnicy powinno starczyć. No faktycznie o mocy zapomniałem, bo i jeszcze nie mam konkretnego typu ale z pewnością zmieści się w przedziale 20 - 24 kW. (domek 150m2) Z tego co już wiem to do kondensatów nawet fi 100 wystarcza bo mają i tak wymuszony ciąg - wentylator, a pozatym spaliny są już bardzo zimne i większość kondensacji, jak by wskazywała nazwa kotła zachodzi już w kotle.
  12. A co zrobicie z kominem? Komin pozostaje bez zmian - po prostu będzie bez ścianki. Kocioł powiesi sie na kominie od strony ogrodu, po stronie od garażu powieszony zostanie odkurzacz centralny z wyrzutem powietrza do kanału wentylacyjnego. Jeszcze gdzieś obok kotła wstawi się mały hydroforek - do podlewania ogródka. I przy tym wszystkim jakoś nie widzi mi się dzielenie tego całego pomieszczenia . Co do wielkości domku to szanowni Wozikowie mają z podwójnym garażem. ps. Wykombinowałem jeszcze piwniczkę wysokości - 1m właśnie pod pomieszczeniem gospodarczym - na jakieś przetwory i takie tam cudka które będą wymagały trzymania w chłodniejszej temperaturze. (Żona myśli ze na marchewki, kartofelki itp. ale przecie i winko z własnego deptania musi mieć odpowiednie warunki do lezakowania )
  13. Watek dawno nieodwiedzany ale może warto spróbować. Muszę postawić komin dla kotła kondensacyjnego i zakładając, że zawsze tam będzie ogrzewanie gazowe to i tak potrzebny jest wkład stalowy i to o niewielkiej średnicy, a dodatkowo ma to być piec kondensacyjny co jeszcze zmniejsza jego średnicę. Więc czy można postawić komin z kształtek silikatowych - takie z otworem fi 150 -i wsadzić w nie wkład stalowy ?? Z takich kształtek poleci dużo szybciej - a czas mnie goni - no i nie ukrywam że jest to trochę tańsze rowiązanie, co też nie pozostaje bez znaczenia.
  14. Witam ! Mam pytanko odnośnie pomieszczenie gospodarczego za garażem. Czy je wybudowaliście ???? oczywiście znaczy sie czy postawiliście ściankę oddzielającą je od garażu?? bo patrząc na na wsze jedno okienko z boku to jakoś tak mnie to zastanawia:) Jestem też ciekawy jakie ogrzewanie planujecie ? (gazem, drewnem, węglem itp.) My właśnie zastanawiamy się czy stawiać tę ściankę. Ogrzewanie planujemy kotłem gazowym kondensacyjnym także chyba nie będzie problemu jak kotłownią będzie "cały" garaż. a całe pomieszczenie można zagospodarować w bardziej funkcjonalny sposób. Ps. Tak do tego okienka w garażu, z tego co widzę to zrobiliście je z pustaczków szklanych. Nie żebym się wymądrzał i takie tam, tylko trzeba by się nad tym trochę zastanowić. Bowiem pustaczki takowe mają bardzo duży współczynnik przenikania ciepła i sporo takowego przez takie cudeńko ucieka. Być może na tym etapie jeszcze będzie dożo łatwiej to poprawić, np. wymieniając na zwykłe okno.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...