Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tom.Pakość

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    167
  • Rejestracja

Tom.Pakość's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam, też mogę się pochwalić, że muruję sam ściany, ale działówki z Silki i betonu komórkowego. Podpatrzyłem troszkę jak murarz robił ściany konstrukcyjne i fundamenty, pomagałem zresztą przy tych pracach, i za ściany działowe wziąłem się sam. Poziom, pion, sznurek, trochę pomyślunku, etc i nic trudnego. Uwierzcie, nigdy w życiu nie miałem nic wspólnego z budowlanką, robię to pierwszy raz. Satysfakcja niesamowita, wychodzi nie gorzej jak u "fachowca", jeśli mogę go tak nazwać. Praca na swojej budowie (nawet 14 godz. na dobę) to jest jednak relax!!! Gdyby tylko troszkę więcej czasu na to było... Więc Daga&Adam powodzenia!!!
  2. No nie śmiejcie się.... Nie widzicie, że to pierwszy post chłopaka. Wymiary fundamentów masz podane w projekcie budowlanym domu. Podobnie jest z wymiarami ław fundamentowych na których stawia się fundamenty, zbrojeniem które trzeba w nich zastosować, itd. Jednymi słowy w projekcie masz wszystkie ważne informacje dotyczące konstrukcji budynku, instalacji, izolacji, dachu, itd. A najwięcej info praktycznych i pomocnych znajdziesz tu na forum. Uwierz mi, skarbnica wiedzy i porad. A że czasami pojadą trochę po człowieku Przyzwyczaisz się
  3. Spokojnie. Normalne, że leci. U mnie jak padało konkretnie, to tak się lało, że miałem potem kałuże w środku na chudziaku. Przecież beton nie zatrzyma Ci wody, w przeciwnym wypadku po co te wszystkie izolacje przeciwwilgociowe. A mieszkałaś kiedyś w bloku/ wieżowcu? Słyszałaś o przypadkach, kiedy jeden sąsiad zalał drugiego? Więc jak widzisz cieknie i blokowiska mają się dobrze. 4-te piętro nie zawala się na 3-cie, 3 - cie na 2-gie, itd. Nie denerwuj się, nie ma potrzeby. Przyjdzie folia, dachówka i będzie oki.
  4. A ja mam dachówkę glazurowaną Rubin czarny brylant z Rupp Ceramiki, a dachówka w trakcie zakładania. Ślicznie się mieni, ma różne kolory w zależności od padania promienii słonecznych. Zanim jednak ją zakupiłem, zapakowałem rodzinkę do auta i pojechaliśmy oglądać dachówki różnego rodzaju, w określonym kolorze, położone już na domach. Zrobiliśmy wtedy, w pewne sobotnie popołudnie, chyba ok. 200 km. A że traf chciał, że lokalizacja 3 domów była w Borach Tucholskich, więc było miło i ciekawie (lasy, jeziora) Polecam, świetny sposób na wybór dachówki.Wiadomo, w hurtowniach mają najczęściej jakieś wystawki, ale w życiu nie zastąpi to efektu jaki daje dachówka ułożona na dachu. Z 4 firm wybraliśmy dwie i przed ostateczną decyzją po tygodniu pojechaliśmy znów obejrzeć jak to wygląda. W końcu to wybór niemal na całe życie, więc warto dołożyć starań i grosza, aby wybrać właściwie. A wybierałem pomiędzy: RuppCeramika, Koramic, Creaton, Roben.
  5. Zrób to zdecydowanie teraz. Pomimo przyklejenia styro do fundamentów na klej, tam gdzie płyta wychodzi ponad grunt, też przymocowałem go jeszcze kołkami.I teraz to dopiero trzyma
  6. A może tak byśmy wrócili, do podawania cen za materiały, a wszelkie inne dywagacje przerzucili na inne posty. Klej Izolbet, cena za worek 25 kg: - zaprawa cienk. do murowania - 12,50 PLN - klej do styropianu i siatki - 17,80 PLN - styropian EPS100 10cm - 158 PLN za m3.
  7. Wojdal od mojej miejscowości leży 5 km. Piasek po około 6-7 PLN za tonę. W innym poście już napisałem Tobie co i jak. Jak chcesz jakieś namiary to daj znać, wyślę nr tel do 4-5 żwirowni. A jest tych kopalni z 10.
  8. Wojdal od mojej miejscowości leży 5 km. Piasek po około 6-7 PLN za tonę. W innym poście już napisałem Tobie co i jak. Jak chcesz jakieś namiary to daj znać, wyślę nr tel do 4-5 żwirowni. A jest tych kopalni z 10.
  9. Bartek za ile?? Oczom nie wierzę!!! Za zwykły żółty piasek do zasypywania fundamentów płaciłem 7 PLN za tonę, a w innej żwirowni 6 PLN za tonę. A po 25 PLN to za żwir do betonowania można zapłacić, a nie za piasek. Baaardzo drogo!!! Znajdź coś tańszego. Wrzuciłem między fundamenty około 60 ton i wcale nie zapłaciłem za to dużo. Piasek brałem ze żwirowni w Wojdalu k.Pakości.
  10. Bartek za ile?? Oczom nie wierzę!!! Za zwykły żółty piasek do zasypywania fundamentów płaciłem 7 PLN za tonę, a w innej żwirowni 6 PLN za tonę. A po 25 PLN to za żwir do betonowania można zapłacić, a nie za piasek. Baaardzo drogo!!! Znajdź coś tańszego. Wrzuciłem między fundamenty około 60 ton i wcale nie zapłaciłem za to dużo. Piasek brałem ze żwirowni w Wojdalu k.Pakości.
  11. Naprawdę uważasz, że gdyby jakaś "ekipa" chciała wywieźć coś większego, to taka siatka stanowi istotne zabezpieczenie? Pewnie, że nie. Ale chociaż dzieciaki się nie kręcą, a budowa jest zabezpieczona.
  12. Też nie zamierzam budować drugi raz, ale warto własne niedociągnięcia przekazać innym, aby ich uniknęli. Powodzenia!!!
  13. Też nie zamierzam budować drugi raz, ale warto własne niedociągnięcia przekazać innym, aby ich uniknęli. Powodzenia!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...