Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

haze

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

haze's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Moze ktos cos wiecej wie o tych napedach Tousek Pull T bo powiem szczerze jesli chodzi o design to wygladaja super. Pytalem sie montazysty znajomego to on mi powiedzial ze to tousek to "napedy marketowe" ktos moze to zweryfikowac. Czy jest sens brac taki naped jesli serwis jest 500 km ode mnie??
  2. haze

    JAKI PIEC ( KOCIOŁ ) GAZOWY ?

    Ale moglibyscie napisac cos wiecej a nie tylko ze "gorszy od kondensacyjnego"??? jakie argumenty - nadmienie ze ogrzewanie gazowe bede mial tylko na dogrzanie domu jak bedzie wygasal kominek wiec wydaje mi sie ze stopa zwrotu pieca kondesacyjnego w stosunku do jego oszczednosci wzgledem tego ktory wybralem bedzie wynosila kilkadziesiat lat
  3. Witam Czy moze mi ktos cos powiedziec o napedach do bram przesuwanych GIBIDI - taka wlasnie poleca mi kowal ktory bedzie mi robic brame a dokladnie model meka sl 344. Brama bedzie miala dl 3,90 wysokosci ok 1,2??
  4. haze

    JAKI PIEC ( KOCIOŁ ) GAZOWY ?

    Witam Mam nastepujace pytanie dotyczace pieca gazowego. Moj dom to 170 m2 z czego 80 m2 podlogowki reszta grzejniki. W tej chwili mam kominek z plaszczem wodnym ktory nagrzewa dwuplaszczowy bufor (150 L wody uzytkowej i 450 L wody do grzania domu). Kominek nagrzewa bufor ktory puszcza wode uzytkowa, grzeniki i podlogowe. Teraz podlaczaja mi gaz i chce go wpiac do bufora tak by zalozyc czujnik ktory w momencie kiedy spadnie woda grzana przez kominek zacznie grzac piec. Moj instalator poleca mi Viessmann vitopend 100 WH1D 10,7-24,8 KW jednofunkcyjny z zamknieta komora spalania (nie chce kondensatu) lub valliant VU Turbo tec plus tez z zamknieta komora jednofuncyjny. Czy moze ktos mi powiedziec czy to bedzie dobry wybor???
  5. ok wykluczylem raczej przeciek bo: wczoraj chodzilem kilukrotnie gdy kominek byl wylaczony i dolewalem wody do podlogowki robila sie 1 atmosfera i zakrecalem potem po jakims czasie spadalo do 0 i znowu dolewalem do 1 i tak kilkukrotnie. dzis jak odpalilem kominek (bylo 0 atmosfer przed odpaleniem) to musialem kilkukrotnie spuszczac wode bo przekraczalo i wchodzilo na 3 4 atmosfery czy ktos moze powiedziec ocb???
  6. a jak samemu odpowietrzyc podlogowke?? jak dolewam wody do podglogowki do 1 atmosfery to po powiedzmy 3 godzinach spada mi na zero czy to raczej przeciek czy to moze byc przyczyna zle odpowietrzonej podlogowki???
  7. hmm to moze ja cos zle napisalem bo ja sie nie orientuje co to uklad zamkniety a co otwarty. sam kominek jest napewno w otwartym kominek nabija bufor a z niego podlogowka jest wpieta w wezownice w tym buforze a grzejniki ida bezposrednio z bufora przez wymiennik ciepla. piszesz ze moga byc jakies nieszczelnosci - wiec zapytam jak laik jesli by takowe byly to nie mialbym gdzies mokrej podlogi?? na rozdzilaczu nic mi nie cieknie - jeszcze jedna moze wazna rzecz rozdzielacz nie jest zamontowany po srodku wszystkich petli jesli to jest jakas roznica. a pompe mam chyba stosunkowo mocna bo mam na 120-150 metrow a tej podlogowki jest u mnie ok 85 metrow (ja sie tak zastanawialem ze moze nie jest prawidlowo odpowietrzona ta podlogowka ale ona chyba sama sie powinna odpowietrzyc prawda??
  8. uklad zamkniety, mam rozdzielnice i mimo roznej konfiguracji skrecania tych pokretelek od kazdej petli ta jedna pozostaje zimna (chyba ze wszystkie inne zamkne to wtedy grzeje)
  9. Witam Mam kominek z plaszczem ctm-a. Przez czas remontu byl zle zabezpieczony i jest na nim sporo szpachli i innych nalotow(powierzchnia kominka jest porowata). Moze ktos z autopsji wie czym to wyczyscic??? bo probowalem juz wielu rzeczy i nic (chyba pozostaje mi tylko malowanie)
  10. Witam Moje ogrzewanie w domku wyglada tak: kominek z plaszczem nabija bufor i dalej idzie z bufora na podlogowke i na grzejniki. Problem mam taki: na manometrze od grzejnikow mam zawsze 1,5 bara a na manometrze od podlogowki mam 0 doleje troche wody i mam powiedzmy 1, pogrzeje kilka dni i potem jest znowu 0. Dodam ze jedna petla od podlogowki prawie mi nie chodzi (chyba ze pozostale sa zakrecone to wtedy dziala ok) ma ktos moze pomysl czemu tak sie dzieje??
  11. to rozwiazanie mi raczej odpada wyczysta jest juz zamurowana musialbym kuc sciane - szkoda by bylo - moze jakies inne rozwiazania (jedyne do czego mam jeszcze pelny dostep to góra kominka - czopuch, kolano i trojnik (a moze nie mam sie przejmowac temperatura komina??)
  12. nie mam zaworu, wiec z tego co piszesz to wysoka temperatura komina u mnie nie jest rzeczą normalną i może mieć jakies negatywne skutki?? a to urzadzenie ogranicznik ciagu gdzie sie montuje i ile to kosztuje?? (mi ta temperatura komina nie przeszkadza tylko czy to moze czyms grozic??
  13. Witam Mam takie pytanie. Mam kominek z płaszczem wodnym plus zbiornik akumulacyjny. Odpalam kominek i po powiedzmy kilku godzinach (a musze dlugo grzac zeby nabic zbiornik) czuje ze komin zarowno na parterze jak i na pietrze dosyc mocno sie nagrzewa (tak po przylozeniu reki to mysle ze temperatura moze miec 45-60 stopni) w zwiazku z tym czy to jest normalne? na parterze na kominie jest szpachla (i juz popekalo) a na pietrze kamien naturalny (i sie boje czy nie odpadnie od takiej temperatury chociaz klejony byl dobrym klejem) aha i jeszcze w kominie dalem rure zaroodporna o srednicy 200. Czy taka temperatura to norma? I czy prawda jest ze przy kominku z plaszczem niewskazane jest palenie przy maksymalnym doplywie powietrza (wiem ze szybciej drewno sie spala ale i szybciej nagrzewa mi wode) pzdr
×
×
  • Dodaj nową pozycję...