Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sonar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    184
  • Rejestracja

sonar's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. O tym potencjalnym problemie nie wiedziałem, dziękuję za uświadomienie. Teraz sprawa jest prosta: montuję zwykłą pompę.
  2. Kolego vr5, dziękuję za wskazówki. Odnośnie sterowania to mam wszystko ogarnięte (w teorii) - trzeba podłączyć i zestroić. Nie mam wymiennika płytowego, użyję rurowego, od pompy ciepła 14 kW Bardziej chodziło mi o to, że zamiast symulować pracę wentylatora lub nawet zostawić go kręcącego się na sucho, można podłączyć zamiast wentylatora pompę wody, sterując nią przez PCM. Domyślam się , że takie rozwiązanie może być skomplikowane w realizacji, ale może ktoś... To byłoby piękne: układ pracuje a zamiast wentylatora jednostki wewnętrznej kręci się pompa na wymienniku ciepła.
  3. Czy ktoś spawdzał juz temat sterowania pompa za pomocą elektroniki jednostki wewnętrznej klimatyzatora (sterowania wentylatora jedn. wew.)?
  4. Czyli warto skorzystać z możliwości sterowania pompą w tym układzie. Trzeba samemu zmajstrować sterownik, nie ma gotowego sterownika do wykorzystania? Widzę, że nie tylko budowany układ mamy taki sam. Ja też buduję pompę na Toshibie (8 kW), baniak 750 l. Mam również klimę na parterze (samsung 5/6 kW). Ale podłogówki na całości , ok.150 mkw.
  5. Zwykłą pompkę mogę dobrać doświadczalnie, nie ma zresztą zbyt dużego wyboru, żeby kombinować. Od dawna nie śledziłem nowinek budowlano-instalacyjnych, więc dopiero teraz odkryłem, ze pojawiły się pompy z tym tajemniczym dla mnie PWM i stąd moje pytanie do Was, czy można jakoś wykorzystać możliwość sterowania pompą podczas pracy budowanego układu i czy w ogóle zawracać sobie tym głowę.
  6. Dobry wieczór Wszystkim, bardzo proszę o poradę w doborze pompy obiegowej którą wykorzystam do przepchania wody przez wymiennik cieplny pomiędzy pompą powietrzną z klimatyzatora a buforem. mam już wszystkie elementy układu oprócz pompy właśnie. Zacząłem rozglądać się w necie za jakąś obiegówką i znalazłem grundfosa ze sterowaniem PWM. I tutaj mam pytanie związane z PWM: czy mogę to jakoś wykorzystać w budowanym układzie, czy dać sobie z tym spokój i wpiąć "normalną" pompę?
  7. Materiał jest twardy, jak nie powiem co. Huśtawkę, szafki i co tylko sobie wymyślisz możesz spokojnie zawiesić. Podjedź do jakieś hurtowni i obejrzyj pustak keramzytobetonowy to będziesz spokojny.
  8. Jako, że tylko dureń żartuje z czyjejś tragedii, a z durniami nie rozmawiam - nic nie powiem. Zajrzyj do wybiórczej albo posłuchaj TokFM - może się czegoś dowiesz:)
  9. Qter, dzięki za poradę - najprostsze rozwiązanie najlepsze. Taśmy mam pod dostatkiem, a króćce się zaślepi. pzdr
  10. cruz, z pokrętłem grzałek jest problem, rzeczywiście nie będzie łatwo do nich się dostać (ocieplenie). Mój bufor ma dole dospawany dospawany kołnierz z otworem rewizyjnym, odstający od cylindra bufora, przez co możliwa będzie ich regulacja. Właściwie nie będzie czego regulować, bo grzałki będą pracować na full. Wyłączą się same (za pomocą wbudowanego termostatu, lub dzięki sterownikowi takiemu jak ten http://allegro.pl/sterownik-termometr-regulator-termostat-50-99-i2531927406.htm l Czy ktoś ma pomysł gdzie zamocować czujnik temperatury prezentowanego sterownika? Przykleić? A może wprowadzić do wnętrza bufora? Tylko jak uszczelnić przejście tak cienkiego kabelka? W buforze są wolne cztery króćce, dwa 1'' i dwa 1/2''
  11. Po głowie chodzi mi jeszcze inne rozwiązanie: zamontowanie grzałek z własnym termostatem takich jak oferowana na aukcji http://allegro.pl/biawar-grzalka-me-2000bojlera-elektryczna-2kw-i2473244852.html. Odejdzie problem regulacji załączania grzałek. Czy to wystarczy?
  12. mpoplaw, czy mógłbyś doradzić konkretny model "termostatu głównego"? Jestem na finiszu prac z moim buforem i pozostało tylko zamontować grzałki i sterowanie nimi
  13. ligus1 mogę polecić firmę, która u mnie robiła sufity. Jak chcesz to dam Ci namiary. Polecam też firmę instalatorską, cenowo i wykonawczo bardzo dobrze.
  14. nieśmiało przyznaję się, że nie wertowałem wstecz tego tematu. myszonik dziękuję za kontakty.
  15. Proszę o kontakt na sprawdzonego dekarza-fachowca. Opierzenie komina było już dwukrotnie naprawiane a nadal gdzieś przesiąka woda. Nie chciałbym, żeby ściana była wilgotna, gdy przyjdzie mróz, dlatego zależy mi na czasie. W zamian mogę odwdzięczyć się płytkarzem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...