Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Edyb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Edyb's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. ja płaciłam stal 2,2 netto plus 150 transport, bloczki jesienią 3,2 netto z transportem, właśnie kupiliśmy drewno na więźbę, w Gliwicach i okolicy z 770 za impregnowaną nie schodzili a nawet 800, a za długie bale 900 zł/m3. Kupiliśmy w Jeleśni za 700, transport do tego - wyszło 730zł/m3, plus podbitka II gat 17zł / m2 (kupiliśmy II gat bo i tak będziemy malować na ciemny kolor, więc przebarwienia nie maja znaczenia). Ogólnie mamy w kieszeni 1100zł z drewna w stosunku do ofert na miejscu (dach jest duży 260m2, więc wyszło 16 kubików i 90m2 podbitki).
  2. Hej my kupowaliśmy w BUSTERZE w Gliwicach - dają rabaty, spróbuj tutaj, transport gratis. Generalnie wyleczyliśmy się z aukcji na allegro, ponieważ cena na pozór fajna, a jak przyjdzie co do czego to się okazuje, że np. trzeba brać pełne palety, zapłacić sobie transport itp. co w efekcie da tą samą cenę jak na składzie a dodatkowo problem z gwarancją (musieliśmy interweniować , bo kilkanaście bloczków Porothermu było uszkodzonych - ale załatwili), a tak to nie wiadomo kogo i gdzie szukać. Z tym czekaniem to nie jestem pewna, ponieważ już poszło do góry i pewnie do wakacji ta tendencja się utrzyma jak w ubiegłym roku - spadło dopiero na jesień. to ceny po jakich kupowaliśmy - Porotherm 44 - 8,86 zł, 30 - 7,26zł, 44 1/2 - 8,17zł, 11,5 - 7,63zł, 25 - 7,26zł
  3. Też byłam zszokowana tymi badaniami, dlatego próbowałam dowiedzieć się czegoś więcej. Wygląda na to że póki co to martwy przepis i oby takim pozostał. Dzisiaj idziemy pogadać z różnymi wykonawcami oczyszczalni to może dowiemy się nieco więcej. O 15 latach użytkowania dowiedziałam się też, jeśli chodzi o oczyszczalnię drenażową, a powieżchnia mojej działki nie jaest zbyt duża i o przeniesieniu jej w inne miejsce nie mamowy. Na chwilę obecną mam dwie oferty - 10,500 i 13000 - trochę dużo. Czekam na trzecią ofertę, a po sobotnich targach pewnie będę ich miała jeszcze kilka. A jeszcze co do tych badań, to podobno należy pobierać próbkę na wejściu i wyjściu z oczyszczalni, ale jak to chcą zrobic to nie mam pojęcią. Może znów ktoś czegoś nie doczytał, ale stworzył absurdalny przepis (słynny HACAP).
  4. Witam ponownie Badania nie dawały mi spokoju więc wybrałam się do Starostwa. Na początku panie nie bardzo wiedziały o co mi chodzi, ale jak się okazało to niestety w mojej gminie urzędniczki miały rację - badania wykonują akredytowane laboratoria (jutro się dowiem ile to kosztuje, jeśli gmina sobie zażyczy czegoś takiego), w pierwszym roku 4 próbki, jeśli są ok. to w następnych lata 2. Mówi o tym DZ. U. Nr 137 poz. 984 z 2006 roku. tak więc mogą poprosic o coś takiego.
  5. wybieram się jutro do starostwa, to może uda mi się coś dowiedzieć o tych badaniach. SANEPID ich nie robi to już ustaliłam bo próbowałam się dowiedzieć jaki to "porażający " koszt. Natomiast w SANEPIDzie dowiedziałam się, że problem z oczyszczalnią jest taki, że nie można jej zostawić bez dopływu ścieków, np. wyjeżdżając na wakacje, bo padnie flora bakteryjna która tam narośnie i nic oprócz kłopotów z tego nie będzie - trochę ciężko nie jeździć na urlop. Generalnie muszę się dowiedzieć kto robi takie badania i za ile - jeśli w ogóle są potrzebne.
  6. jeszcze jedna sprawa - dzwoniłam właśnie do wydziału ochrony środowiska i bardzo mi odradzali oczyszczalnię, ponieważ jest strasznie droga w eksploatacji - stwierdzili, że co pół roku należy przeprowadzać badanie wody, która pozostaje po oczyszczeniu ścieków, a jeśli wyniki będą złe to co trzy miesiące. Jest to podobno strasznie drogie i w tej sytuacji takie rozwiązanie jest nieekonomiczne. Napiszcie co z tymi badaniami, czy robicie coś takiego. Generalnie odniosłam wrażenie, że wymyśliliśmy coś głupiego zamiast szamba, oni nie bardzo wiedzą co z tym zrobić i najlepiej odwiedliby nas od tego pomysłu. Kiedy będzie kanalizacja nie wiedzą, ale przecież szambo działa rewelacyjne. Ponad to nie umieli mi powiedzieć czy będziemy musieli przyłączyć się do sieci kiedy taka powstanie, bo póki co to nie mieli takich przypadków i nie wiedzą co będzie. Istny koszmar. O odprowadzeniu oczyszczonej wody do rowu melioracyjnego w ogóle nie ma mowy, nie zgodzą się na to więc na dobrą sprawę co oni chcą badać?
  7. Argument są zdrowotne - będą wam puchły nogi, dostaniecie zapalenia stawów, a dzieci będą wiecznie chore i zostaną dożywotnimi alergikami, Po tym co przeczytaliśmy to nie do końca tak jest, a wręcz przeciwnie, a jednak wątpliwości w nas zasiali.
  8. Witam serdecznie pojawiam się tu po raz pierwszy, ale im więcej czytamy z mężem tym bardziej "dymią" nam głowy. Do końca miesiąca musimy się zdecydować co ze ściekami. Od początku chcieliśmy oczyszczalnię, ale okazało się że mamy gliniasty teren, więc kierownik budowy nam odradził takie pomysły i większość znajomych (to zawsze "coś" z tymi ściekami można zrobić - do rowu z nimi jak szambo się przepełni i będzie taniej, bo beczkowóz kosztuje). Po ostatniej podwyżce wody i kanalizacji stwierdziliśmy, że podłączenie się do kanalizacji (której jeszcze tam gdzie będziemy mieszkać nie ma) jest strasznie nieekonomiczne przy naszym zużyciu wody. Zaczęliśmy szukać znowu oczyszczalni (kierownik chwycił się za głowę, że ma takich upartych klientów), coś znaleźliśmy, ale ilość systemów nas przeraża. Kolejnym problemem jest ogrzewanie - chcemy pod całym domem podłogowe (tylko parter 120m2), i tu mało rodzina nas nie przeklęła (kierownik również). Pomocy - jesteśmy kompletnymi laikami, a to co przeczytamy to wprowadza tylko mętlik w głowach i przerażenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...