Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pixie

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pixie

  1. Dzięki wszystkim za porady, już mieszkam - choć jak widać jeszcze kilku rzeczy brakuje: czegoś na ścianie za blatem (pewnie szare kafle), cokołów, ledów pod szafkami... Jest super! Pozdrawiam.
  2. Pixie

    kolorowe okna

    Elfir, gdzie twoje okna, bo w dzienniku nic nie widzę, a ciekawam. Nasze domy podobne, mój też płaska kostka z silki.
  3. Pixie

    kolorowe okna

    Właśnie niedawno zamontowali nam okna w kolorze RAL 7012 (szary bazaltowy, w środku białe), więc może komuś się spodoba: http://gregadamski.com/domek/wp-content/uploads/2013/02/65_14.02.2013.jpg Na początku trochę się bałam, że wyjdzie bunkrowato, ale właśnie wygląda elegancko. Szary tak ma. Umieszczę zdjęcia z pełną elewacją, jak już będzie... pewnie jak się cieplej zrobi. Pozdrawiam właścicieli okien kolorowych z wyboru!
  4. A, dzięki Charlie, sprawdziłabym tego Pinusa gdybym była na miejscu... ale ja teraz fizycznie bliżej tych drzwi już wyeksportowanych.
  5. Dzięki, uspokoiłam się co do bezpieczeństwa, ale pomysł otwierania do wewnątrz mi się spodobał i mam nowy zgryz - jak będzie wyglądać ta nieszczęsna nadstawka nad drzwiami, które będą zamontowane za otworem?? Chyba głupio, tak wysunięta do przodu jakby... nie umiem sobie tego wyobrazić.
  6. Odświeżę temat, zastanawiam się nad zakupem drzwi Cal. Otwór drzwiowy jest wysoki - 1 m szer na 1,30 m wys. Drzwi tej wysokości są bardzo drogie, wolę więc zrobić nadstawkę czy naświetle nad drzwiami standardowej wysokości, i właśnie Cal ma taką opcję. Drzwi mają być nowoczesne, zaproponowano nam model Longinus: http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewn_trzne_longinus_marki_cal_bezpieczne_i_ciep_e.html ale niepokoi mnie, że mają zawiasy wystające na zewnątrz - czy to normalne w drzwiach antywłamaniowych?
  7. Pięknie, właśnie taka kolorystyka mi się podoba! Napisz proszę, co to za drewno i jakie tynki oraz jaki kolor i z czego stolarka okienna.
  8. Dzięki, chyba jednak nie będę ryzykować klejenia, chociaż przedstawiciel Stegu twierdzi, że się da. Pewnie zrezygnuję na rzecz tynku - może mozaikowy albo jakiś inny "specjalny", żeby nie było za nudno. Jak ktoś ma oryginalny pomysł to chętnie skorzystam.
  9. Podpisuję się pod stwierdzeniem, że projektantom nie należy ufać. Mam w projekcie ściany z silki 18 cm + 18 cm wełny, a na to (na dużej części parteru) kamień elewacyjny. Teraz (końcówka SSO) nagle się okazuje, że "na wełnę kamienia się nie da położyć". Czy ktoś z wyżej wypowiadających się może wskazać jakąś imitację kamienia i napisać, jak to się montuje (jeśli się da)?
  10. Dla ścisłości: oczywiście zdaję sobie sprawę, że biały kolor powoduje mniejsze nagrzewanie materiału, niż czarny, ale chodziło mi o to, jakie na to znaczenie praktyczne w przypadku okien - np. czy zużyją się dwa razy szybciej od białych? Czy różnica jest drastyczna?
  11. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, na pewno wezmę to pod uwagę. Rozumiem, że odpowiedzialność producenta określona będzie warunkami gwarancji.
  12. Jesteśmy zdecydowani na okna PVC w całym domu, i na pewno będą białe od wewnątrz, ale do naszej elewacji pasowałaby raczej okleina drewnopodobna lub ciemny brąz. Mamy duże przeszklenia od strony południowo-wschodniej (m.in. podwójne rozsuwane drzwi balkonowe, trzy okna po 2m szerokości) i obawiam się, że ciemny kolor spowoduje większą niestabilność profilu. Czy kolor ma duże znaczenie?
  13. Pixie

    Białe drzwi wewnętrzne

    Trochę nie na temat - a co to za farba na ścianach?
  14. Bardzo fajne i zróżnicowane pomysły na klatkę schodową. My nie możemy mieć okna, bo jest to ściana blisko granicy, więc zamiast tego zrobimy nad nią okno-świetlik w płaskim dachu - mam nadzieję, że wyjdzie fajnie. Nad ścianą nadal się zastanawiam, ale na pewno fajnie byłoby, żeby dodawało przestrzeni. Może takie:
  15. Właśnie mój problem się rozwiązał, bo koszt posadzek praktycznie zniwelował różnicę pomiędzy fundamentem tradycyjnym a płytowym w naszym przypadku... Mówią tylko, że przy tradycyjnym możemy dostać większy upust na robociznę, bo jest więcej firm (większa konkurencja). A to dokładniejszy kosztorys - widzicie jakieś byki? FUNDAMENTY PŁYTOWE 54*973,28 (Opis robót, Jm, Ilość, Cena, Wartość) Wykopy fundamentowe w gruncie kategorii III z transportem urobku przyczepami samowyładowczymi na odległość do 0,5km m3 78,075 131,27 10*248,58 Podkłady z ubitych materiałów sypkich na podłożu gruntowym Gr.45 cm m3 58,557 198,99 11*652,51 Izolacje poziome cieplne z jednej warstwy płyt styropianowych ułożonej na sucho na wierzchu konstrukcji- FS200 gr.20 cm m2 130,126 50,58 6*581,20 Izolacje pionowe cieplne z płyt styropianowych FS200 gr.20 cm m2 18,544 64,24 1*191,28 Izolacje poziome podposadzkowe przeciwwilgociowe i przeciwwodne z folii polietylenowej szerokiej m2 130,126 17,90 2*329,70 Płyty fundamentowe żelbetowe m3 26,025 449,42 11*696,11 Przygotowanie i montaż zbrojenia elementów budynków i budowli t 1,800 6*263,28 11*273,89
  16. Dzięki Arturo72, uspokoiłeś mnie trochę, chociaż w grę nie wchodzą szkody górnicze, no i powierzchnia trochę mniejsza; przynajmniej cena nie jest całkiem z kosmosu. Dom piętrowy, ściany 18 cm silka, więc może musi być trochę bardziej nośna niż przy poddaszu użytkowym. Co do wyceny, to faktycznie, nie popisali się, prosiliśmy ich o porównianie kosztów fundamentów w obu technologiach i zrobili gołe fundamenty. W ogólnym kosztorysie SSO (gdzie założyli ławy) koszt przygotowania pod posadzki był właśnie na poziomie 10-15 tys, więc tak naprawdę różnica w cenie może nie być taka duża, a gdyby nie to, pewnie bez zastanawiania robilibyśmy płytę. Czekam na doprecyzowanie od kosztorysanta.
  17. Witam, zastanawiam się nad płytą kontra fundamenty tradycyjne. Pow. zabudowy 150 m kw, poziom wód gruntowych ~1 m, grunt pod ew. płytą trzeba zastąpić podsypką. Wg wyliczeń kosztorysanta fundament tradycyjny w tym przypadku to koszt: ~40 tys a płytowy ~55 tys. Zwróciłam mu uwagę, że nie doliczył kosztów wykonania posadzki przy tradycyjnym, tylko same ławy. Dla mnie najważniejsze plusy płyty to 1) krótki czas wykonania i mniej okazji do błędów, 2) lepsza izolacja termiczna, 3) dalej do wody gruntowej 4) mniejsza szansa nierównomiernego osiadania. Konstruktor się upiera, że ławy (1 m szerokości) będą łatwiejsze i tańsze, ale zrobi to na co się zdecydujemy. Co myślicie?
  18. Pixie

    Ogrzewanie Nadmuchowe

    Ok tak myślałam, zastanawiałam się, czy nie można zalać tych kanałów w płycie, ale to chyba wpłynęłoby na nośność płyty... Oczywiście skonsultuję z projektantem/konstruktorem, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Fajny domek, Rafał!
  19. Pixie

    Ogrzewanie Nadmuchowe

    Bisia, Rafał, dzięki za odpowiedź. Dmuchanie mnie nie przeraża, teraz też tak mam w wynajmnowanym mieszkaniu i jest w porządku, nadal widzę więcej zalet niż wad. Możecie jeszcze napisać, czy któreś z Was ma płytę fundamentową? Jak prowadzi się te kanały pod podłogą?
  20. Elwood, garażu nie mogę powiększyć z tego samego powodu, co zrobić spiżarki - powierzchnia zabudowy wykorzystana jest na maksa. Może uda mi się wciśnąć jakiś wąski regał przed auta, ale jak piszesz, może to nie do końca dobry pomysł trzymać jedzenie w spalinach...
  21. Trochę nie na temat, ale nie mogę znaleźć: czym różni się Silka M od Silki E? Czy to po prostu nowsza wersja? W kosztorysie mam Silkę M24 i to za 5,58 zł/szt. Dom piętrowy. Na stronie Xelli widzę tylko Silkę E (z dziurami na przewody).
  22. Pixie

    Ogrzewanie Nadmuchowe

    Pytanie do Rafała: Jak masz poprowadzone kanały? Dom będzie piętrowy, strop filigran, chcę je położyć na podłodze piętra i dziury w stropie do parteru, tylko nie wiem, jak to na piętrze schować - może w ścianach działowych?
  23. Też szukam informacji na temat wad/zalet ogrzewania nadmuchowego w Polsce. Od kilku lat mieszkam w mieszkaniu z taką instalacją, ale jest to budynek w technologii szkieletowej, a ciężkich zim tu brak. Zalety to błyskawiczna szybkość nagrzewania, możliwość klimatyzowania (nawilżania, filtrowania...), mniejsze straty, no i brak grzejników. Zgadzam się, że absolutnie nie można porównywać takiego ogrzewania z farelką - powietrze w kanałach przesyłane jest dość wolno i nie ma efektu gorącego strumienia - powietrze sobie cyrkuluje w całym pomieszczeniu, aż nie osiągnie zadanej temperatury. Nie rozumiem, dlaczego przy ogrzewaniu grzejnikami ściany i meble miałyby się nagrzewać, a przy ogrzewaniu nadmuchowym nie - przecież ostatecznie rezultat w obu przypadkach jest taki, że w pomieszczeniu jest ciepłe powietrze, od którego wszystko się dalej nagrzewa?
  24. Bardzo ładne są te zestawienia białej elewacji z drewnem. Też tak mam w projekcie na piętrze, a na parterze szary tynk + trochę kamienia. Ponawiam pytanie o technologię wykonania takich wstawek, zwłaszcza zlicowanych - czy ocieplenie jest wykonane całe metodą lekką-mokrą, czy suchą (na konstrukcji drewnianej)? A może to jakieś połączenie? Deski chyba trzeba do czegoś przykręcić... Planuję ocieplić dom wełną mineralną.
  25. Pytanie do szczęśliwych posiadaczy lub monterów Rodeo: jak wygląda konserwacja? Gdzieś czytałam, że styropian nadal trzeba malować co jakiś czas.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...