Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marek_S.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Marek_S.'s Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. mój fundament stał 2 zimy i nic mu się nie stało, miałem prawidłowo zaprojektowaną mieszankę betonową. a co do "chudziaka" to zeczywiście wylewanie na świezo zasypany piasek nie ma zadnego sensu-podłoże napewno osiądzie i pod "chudziakiem" wytwozy się pustka. p.s. ja zamiast "chudziaka" ułożyłem sobie kostkę brukową -trzeci gatunek
  2. jednak ktoś nie dawno w swojej pracy doktorskiej udowodnił że sinizna jednak wpływa niekorzystnie na wytrzymałość mechaniczną i trwałość drewna.
  3. czy komuś udało się kupić deski bez "sinizny"? wiecie to taki grzybek. ja byłem na wielu tartakach i nigdzie nie znalazłem nie zarażonych tym grzybem
  4. Hej Grzegorz Saczek!!! od kiedy 1100zł+80zł=1900zł ?
  5. a ja na robociznę swojego domu wydałem: 80zł dla gościa który pomógł mi zalać strop 1100zł dla cieśli za postawienie więźby i koniec. dom juz stoi. postawiłem go sam (czasami pomagał kolega) p.s. trwało to 3 sezony, ale to raczej z braku czasu ( budowałem popołudniami )
  6. cementy drozeją dlatego że cementownie mają limity dwutlenku węgla do atmosfery a co za tym idzie nie są w stanie wyprodukować takich ilości na jakie jest zapotrzebowanie. dwutlenek węgla powstaje przy wypalaniu klinkieru w piecach obrotowych. np. na pięć pieców pracuje dwa, bo wyczerpie sie zbyt wczesnie limit CO2. dlatego też silnie promowane są CEM II i CEM III. to są cementy z dodatkami typu II, rózne odpady np. z elektrociepłowni. CEM I "rozrabiają" z pyłem dymnicowym lub zużlem, i z 1 tony CEM I robi się np. 1,3 tony CEM II. to proste!!! CEM II i CEM III w niektórych przypadkach są lepsze od CEM I (ciepło hydratacji, odporność na korozję siarczanową itp.)
  7. u mnie miesiąc temu dwóch cieśli zrobiło więźbę i wzieli 1100zł (tysiąc sto). domek 11mx11m, więźba była dosyć prosta, wszystkie sciany i strop robiłem sam, ale na więźbach się nie znam i musiałem kogoś wziąść. ustaliłem z nimi taką cenę ale musiałem im pomagać ( robiłem za przynieś-wynieś-pozamiataj ). uważam ze zrobili przyzwoicie.
  8. keramzyt z mszczonowa jest jak najbardziej osiągalny. frakcja 3-10 kosztuje ok 90zł +vat/m3 ale lepszy jest maxit, na który wysłałem zamówienie w styczniu i dz dziś czekam na realizację.
  9. dobre bloczki produkowane są na wibroprasach, z mieszanek o niskim w/c, z kruszyw płukanych i z dodatkiem plastyfikatora. Później trafiają do dojrzewalni, gdzie leza na paletach technologicznych kilkanaście godzin. Taki bloczek praktycznie można już wmurować. ale nie sądzę abyś takie gdzieś kupił. (były by drogie) najczęściej produkowane są "na mokro" z pospółki i bez domieszek. przez goscia który o technologi betonu niewiele wie. kiedyś trafiło kilka takich bloczków do mojego laboratorium, miałem zbadać ich wytrzymałość na ściskanie. wyniki były naprawdę żałosne. nie zbudował bym z nich budy dla psa!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...