strusiek
Użytkownicy-
Liczba zawartości
24 -
Rejestracja
strusiek's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
13
Reputacja
-
hej, dzięki za odpowiedzi, przepraszam ze odgrzebuje po czasie, nie było mnie chwile Ad1. z góry przesądzone, pewne? co jest powodem? Ad2. w tym scenariuszu liczę: kaszty transakcji taxa notarialna przepisania, i z powrotem wiec razy 2, opłaty za mapę podziałową dla geodety, koszty sądowe( 300zl - czy mam dobre info) + ... właśnie czy czegoś nie pominąłem ?
-
Cześć Potrzebuje porady w kwestii prawnej Mam działkę 2500m2 chce ja podzielić na 2 części mam juz wydane 2 pozwolenia na wybudowanie 2 odrębnych budynków, musiałem uzyskać je jak najszybciej w związku z wchodzącym w życie niekorzystnym planem MPZP. Działkę mam we współwłasności po 50% z żona, ale zakupiliśmy j przed ślubem nie jest to wiec majtek we wspólnocie ustawowej małżeńskiej. Chciałbym uzyskać podział działki poprzez sadowe zniesienie współwłasności. I tu pytanie czy można spodziewać się że sąd przychyli sie do takiego wniosku poddziału miedzy mnie a żonę, czy w zwizku z tym że pozostały majtek mamy wspólny, nie mamy rozdzielności, może to zostać odrzucone? Drugą opcją jest darowanie polowy działki komuś z 1 linii pokrewieństwa i dopiero następnie podział, to jednak rodzi koszty notarialne związane z przekazaniem polowy dzialki, i jej powrotnym przepisaniem po podziale.
-
Henrykow mogę zapewnić że bezpieczeństwo mam na względzie... Drążę temat już dość długo i dziękuję d7d raz jeszcze za zaangażowanie i cierpliwości w wyjaśnieniach. Zdecydowałem się o cześć rzeczy pytać na pw bo myślę że to kwestie specyficzne użyteczne tylko dla mojego przypadku, myślę że temat jest wystarczająco użyteczny dla ogółu forum. BTW d7d mógłbyś wyczyścić skrzynkę? nie można do Ciebie nic wysłać
-
Cześć, jeszcze 1 kwestie chciałem dopytać czy jak piszesz: "Stal - HEB180 jest policzony na 61,8% SGU" a w policzonej przez Ciebie wersji drewnianej: "Nośność wykorzystana w ok. 80%." to mówimy o tym samym parametrze? czy nie można porównać SGU i nośności wprost? czy mamy wprost w tych obliczeniach jakąś wielkość nośności/wytrzymałości która możemy zestawić z obu wariantów ?
-
d7d bardzo dziękuję za poświęcony czas - bardzo mi pomogłeś henrykow chyba nie potrzebne uszczypliwości, złośliwości ....
-
Uważam, że sam fakt że obliczenia/rysunki zrobił konstruktor z uprawnieniami nie powoduje że nie nie podlegają one żadnej dyskusji, weryfikacji, wątpliwościom. U mnie wzbudziły one wątpliwości a że nie mam wiedzy fachowej proszę na forum o pomoc i w dużym stopniu ja uzyskuje. nikt nie mówił że będzie tanio i miło ale gdybym spotkał się po stronie konstruktora z takim zaangażowaniem jakie pokazuje "d7d" - na pewno udałoby się dojść do porozumienia, a właśnie postawa " tak musi być" - powoduje duże pytanie czy na pewno interes inwestora jest na pierwszym miejscu.
-
Tak się właśnie obawiałem, Chciałbym pytając P. Konstruktor dlaczego przyjęła większe obciążenia móc wskazać jakie przyjęte są w oryginalnym projekcie, i nie bardzo wiem jak to dokładnie pokazać Jeśli mógłbyś zrobić mi te obliczenia przekrojów płatwi w drewnie dla obciążeń jak w oryginalnym projekcie i nowych rozpiętości podpór byłbym wdzięczny.
-
Czy jest jakiś prosty wzór wg którego można by pokazać to wyliczenie "od tyłu' do wartości 11.5 kN/m wtedy mógłbym zapytać mojej konstruktor dlaczego przyjmuje obciążenie 16,62 a nie 11.5 jak w oryginale? Jeśli mógłbyś policzyć dalej te płatwie w drewnie to ja bym sadził żebyś przyjął 11,5 jak w oryginale, czy Twoim zdaniem to wystarczajaco ?
-
Cos mi konstruktorka wspominała ze ona pozmieniała tam strop nad poddaszem użytkowym i ze będzie można tam cos zagospodarować, ale to nigdy nie było moja intencja, nie mam zamiaru jakoś obciążać tego stropu na kleszczach, myślałem o wyłożeniu tego jakimś OSB i wkładaniu co najwyżej pudla z choinka, wydaje mi się ze takie nieznaczne ciężary to i przewidziane są w zwykłym zagospodarowaniu strychu z wersji oryginalnej. Jest zmieniana wysokość parteru o +15cm ale to chyba nie ma wpływu. Czy mógłbyś proszę wskazać mi na którym z rysunków oryginału jest to obciążenie 11,50 kN/m nie mogę tego odnaleźć? btw. A czy może to wynikać z samej skali tzn. dachu jest więcej po powiększeniu budynku wiec i obciążenie większe? (Na moje - Nie bo przecież to jest przyjmowane obciążenie na m czyli trzeba by dokładać samego samego ciężaru dachu np zmienić kat i ciągnąc go w gorę żeby dawał większe obciążenie na m? czy się mylę? )
-
Jasne rozumiem , ale być może udałoby się jednak zastosować składany profil który wytrzymałby tez poziome obciążenia, jeśli przed poszerzeniami taki był, inaczej pewnie bedzie to trudne w montażu, chyba już ten 22x32 jako lity przekrój byłby kłopotliwy a jak się domyślam przy poszerzeniu trzeba jednak w sumie uzyskać większy. Gdybyś mógł w tym kierunku pójść w obliczeniach byłbym wdzięczny,
-
Tak, dokładnie po +50cm w każda stronę, Próbowałem się zorientować w kilku składach drewna i mówią ze generalnie to przy długości około 5,5m jak u mnie to są w stanie wykonać dość duże przekroje tarcicy np 22x30, problem rodzi się tylko taki ze przy takich przekrojach te belki mogą być już zbyt ciężkie do poskładania bez dźwigu, i chyba miedzy innymi dlatego w projekcie pierwotnym było złożenie przekroju płatwi 2x(22x16). Myślę, że dobrze by było gdybyś mógł przyjąć podobnie jak w pierwotnym złożenie płatwi z 2 odpowiednio powiększonych przekrojów
-
Nie jestem pewien czy wiem o jakich prętach nr 2 mówisz ? czy masz na myśli po prostu płatew PSt2 z rys. po zmianie? czy SGN to ten sam parametr który wyżej podawałeś jako nośność w %? czy mogę rozumieć że teraz jest to bardziej realne jego wyrażenie bo najprawdopodobniej uwzględnia również siły poziome?
-
d7d - duże dziękuję za to co dotychczas, gdybyś mógł podziałać z tym dalej to rysunki tutaj https://drive.google.com/drive/folders/1g81iMz_H31fxiqnt0Tm6ytXP3Z7ygIol?usp=sharing
-
W projekcie oryginalnym nie jest przewidziane BSH na te płatwie tylko zwykle lite belki z z C24 22x16 sklejone ze sobą na budowie po długości(położone na sobie) żeby otrzymać większy przekrój. No i właśnie też mi sie to wydaje przewymiarowane i taka dostaje opinie kogo sie nie pytam. Zastanawiam sie jakich argumentów można tu użyć w rozmowie z konstruktorem, jemu tak wychodzi i koniec. Ja umowę mam z architektem on już zapłacił konstruktorowi tamten zrobił jak uważa, nie zmieni i juz, pasowa sytuacja. Ja zamawiać poszerzenie domu wzdłuż kalenicy, po 0.5m z każdej strony sadziłem że może będzie trzeba dodać po jednej parze krokwi i tyle. a tu wychodzi prawie podwojenie kosztów więźby.
-
Witam Chciałbym zapytać czy ktoś budował więźbę dachowa z wykorzystaniem płatwi stalowych z kształtowników HEB. W moim przypadku przy poszerzeniu domu w stosunku do projektu gotowego, rozpiętość podparcia płatwi miedzy słupem w ścianie działowej a wieńcem na ścianie szczytowej zwiększyła się o 0.5m do 5.26m. Skutkiem tego konstruktor zamiast płatwi drewnianej sklejanej 2x(22x16) zastosował stalowe płatwie HEB180 - wydaje się to być kłopotliwe w realizacji i sporo droższe, jakie są Wasze opinie? Może ktoś budował dach z podobna więźba i podzieli się doświadczeniem?