Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

meg_art

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez meg_art

  1. Ja tylko podkreślę NAM. Mnie się wcale nie podobają przytulne gięte meble w stylu ludwika, ale wiercenie z udarem swoje robi. Pozdrawiam, małż
  2. Orientuje się ktoś z Was ile czasu trzeba czekać po wykonaniu wylewek z agregatu na położenie płytek gresowych? Ktoś mi kiedyś powiedział że przed ułożeniem parkietu trzeba czekać 2 miesiące. I podobno czas oczekiwania zależy od tego czy jest ogrzewanie podłogowe w wylewce.
  3. Orientuje się ktoś z Was ile czasu trzeba czekać po wykonaniu wylewek z agregatu na położenie płytek gresowych? Ktoś mi kiedyś powiedział że przed ułożeniem parkietu trzeba czekać 2 miesiące. I podobno czas oczekiwania zależy od tego czy jest ogrzewanie podłogowe w wylewce.
  4. Glazurnika to sami teraz szukamy na prędce. (środek lipca). Jak się sprawdzi to możemy podać ale skoro się płytki kurzą to pewnie już będzie za puźno. Za to my szukamy teraz ekipy do posadzek z miksokreta. Jakby ktoś miał namiar na jakąś okoliczną solidną ekipę to będziemy wdzięczni. Jakby co to my możemy na razie polecić tylko ekipę od więźby i od okien. Pozdrawiam, Grzegorz
  5. Glazurnika to sami teraz szukamy na prędce. (środek lipca). Jak się sprawdzi to możemy podać ale skoro się płytki kurzą to pewnie już będzie za puźno. Za to my szukamy teraz ekipy do posadzek z miksokreta. Jakby ktoś miał namiar na jakąś okoliczną solidną ekipę to będziemy wdzięczni. Jakby co to my możemy na razie polecić tylko ekipę od więźby i od okien. Pozdrawiam, Grzegorz
  6. No zobaczymy jak Pan Hubert poradzi sobie u nas z tynkami w połowie maja A tak poza tym to przypominam się czy ktoś wie skąd można dorwać tymczasowe drzwi zewnętrzne na czas tynkowania i posadzkowania. Troszkę boimy się ostatecznych wstawiać bo jak nie tynkiem (oczywiście przypadkiem ) to czymś innym oberwą przy okazji ciężkich robót.
  7. No zobaczymy jak Pan Hubert poradzi sobie u nas z tynkami w połowie maja A tak poza tym to przypominam się czy ktoś wie skąd można dorwać tymczasowe drzwi zewnętrzne na czas tynkowania i posadzkowania. Troszkę boimy się ostatecznych wstawiać bo jak nie tynkiem (oczywiście przypadkiem ) to czymś innym oberwą przy okazji ciężkich robót.
  8. Witam, Czy ma ktoś może w okolicy drzwi tymczasowe budowlane co by wstawić na czas prac tynkarskich podłogowych i innych. Możemy odkupić/wyporzyczyć/pożyczyć. Pozdrawiam, Grzegorz może niedługo z Kozłowa
  9. Witam, Czy ma ktoś może w okolicy drzwi tymczasowe budowlane co by wstawić na czas prac tynkarskich podłogowych i innych. Możemy odkupić/wyporzyczyć/pożyczyć. Pozdrawiam, Grzegorz może niedługo z Kozłowa
  10. No i właśnie za ten czas się płaci glazurnikom. Pytanie czy chcesz swój czas spędzić nad płytkami czy jakoś inaczej i czy jest na to kasa.
  11. No i właśnie za ten czas się płaci glazurnikom. Pytanie czy chcesz swój czas spędzić nad płytkami czy jakoś inaczej i czy jest na to kasa.
  12. deskowanie - papowanie - dachówka ceramiczna ruup ceramica (stosunek ceny do jakości najlepszy i ma barwienie w masie dla niektórych modeli). Dlaczego tak? Nie ma fachowca który by nie podziurawił folii. Pod blachą to nie przeszkadza bo blacha kryje szczelnie. W przypadku dachówek nawet zamkowych zawiewa wodę i śnieg pod dachówki. Z wodą nie ma problemu bo by spłynęła, ale w przypadku śniegu który zalega na folii przez nawet tygodnie to może zacząć pojawiać się problem. Para od spodu nie może uciec bo śnieg blokuje i skrapla się na folii od spodu. Wtedy może nastąpić efekt brezentu w namiocie. Czyli przeciekanie. Jak wełna ocieplenia dostanie wody to już jej nie odda. Ogólnie z małżonką wolimy nie ryzykować. Tylko trzeba pamiętać przy kryciu papą o tym żeby dobrze wykonać wentylacje pod deskowaniem. Każdy dekarz powinien wiedzieć o co chodzi i nie powinien wciskać inwestorowi wszelkich możliwych uszczelnień. Krokwie muszą oddychać. Przerwa wentylacyjna pod okapem i w kalenicy musi być. Duża wada tego rozwiązania to większe koszta dachu. Trzeba liczyć deski na deskowanie i robociznę. Sama folia nie różni się ceną od papy. Pozdrawiam, Grzegorz
  13. deskowanie - papowanie - dachówka ceramiczna ruup ceramica (stosunek ceny do jakości najlepszy i ma barwienie w masie dla niektórych modeli). Dlaczego tak? Nie ma fachowca który by nie podziurawił folii. Pod blachą to nie przeszkadza bo blacha kryje szczelnie. W przypadku dachówek nawet zamkowych zawiewa wodę i śnieg pod dachówki. Z wodą nie ma problemu bo by spłynęła, ale w przypadku śniegu który zalega na folii przez nawet tygodnie to może zacząć pojawiać się problem. Para od spodu nie może uciec bo śnieg blokuje i skrapla się na folii od spodu. Wtedy może nastąpić efekt brezentu w namiocie. Czyli przeciekanie. Jak wełna ocieplenia dostanie wody to już jej nie odda. Ogólnie z małżonką wolimy nie ryzykować. Tylko trzeba pamiętać przy kryciu papą o tym żeby dobrze wykonać wentylacje pod deskowaniem. Każdy dekarz powinien wiedzieć o co chodzi i nie powinien wciskać inwestorowi wszelkich możliwych uszczelnień. Krokwie muszą oddychać. Przerwa wentylacyjna pod okapem i w kalenicy musi być. Duża wada tego rozwiązania to większe koszta dachu. Trzeba liczyć deski na deskowanie i robociznę. Sama folia nie różni się ceną od papy. Pozdrawiam, Grzegorz
  14. Co do okien to BUD-AL targowa 2a Sochaczew. Sam od nich biorę wszystkie okna. Co do studni to zależy na jaką głębokość potrzebujesz. Najlepiej jak doradzi Ci ten kto Ci wierci studnie lub sam sklep. U mnie wiercił Pan Błaszczykowski z boryszewa. Studnia na 20m (to jeszcze nie głębinowa). Nie potrzeba pozwoleń. A pompa kupiona w omnigena w Ożarowie. 1000PLN. Wystarczająca aby wyciągnąć wodę w 17m i wrzucić ją na użytkowe poddasze. Pompa jednofazowa. Nie warto się bawić w siłowe ponieważ jak padnie ci jakaś faza w domu to jesteś bez wody.
  15. Co do okien to BUD-AL targowa 2a Sochaczew. Sam od nich biorę wszystkie okna. Co do studni to zależy na jaką głębokość potrzebujesz. Najlepiej jak doradzi Ci ten kto Ci wierci studnie lub sam sklep. U mnie wiercił Pan Błaszczykowski z boryszewa. Studnia na 20m (to jeszcze nie głębinowa). Nie potrzeba pozwoleń. A pompa kupiona w omnigena w Ożarowie. 1000PLN. Wystarczająca aby wyciągnąć wodę w 17m i wrzucić ją na użytkowe poddasze. Pompa jednofazowa. Nie warto się bawić w siłowe ponieważ jak padnie ci jakaś faza w domu to jesteś bez wody.
  16. Co do kominów jest http://kominysystemowe.pl/ koło Bronisz. Ja brałem od nich leier'a 3 dymne i 4 wentylacyjne za 7tyś. Czas realizacji(dowozu z rozładunkiem) od zaksięgowania 2 dni robocze. U szwagra 4 dni. Orientowaliście się w jakim stanie jest drewno w podanych przez was składach? Wilgotność, sposób impregnacji itp.?
  17. Co do kominów jest http://kominysystemowe.pl/ koło Bronisz. Ja brałem od nich leier'a 3 dymne i 4 wentylacyjne za 7tyś. Czas realizacji(dowozu z rozładunkiem) od zaksięgowania 2 dni robocze. U szwagra 4 dni. Orientowaliście się w jakim stanie jest drewno w podanych przez was składach? Wilgotność, sposób impregnacji itp.?
  18. Więźbę na dach braliście impregnowaną zanurzeniowo czy ciśnieniowo? Z tego ci się doczytałem i dowiedziałem to w żadnym tartaku w polsce raczej drewna 18% wilgotności się nie dostanie. A tylko przy takiej wilgotności da radę impregnować zanurzeniowo. Mimo to mój "fachowiec" uważa że to strata pieniędzy impregnować ciśnieniowo. Macie poza tym jakiś sprawdzony numer do dobrego i taniego (niemożliwe połączenie) tartaku? Pozdrawiam, Grzegorz i Gosia
  19. Trochę sobie poczytałem na temat kładzenia desek i papy. Wychodzi z tego że trzeba by mieć do tego nie lada ekipę która zrobiłaby poprawnie wentylacje pod deskowaniem. Ta wentylacja zastępuje paroprzepuszczalną właściwość folii. Niestety w tej chwili jak się wpycha wełnę pod dach w przypadku użytkowego poddasza to jest to jeszcze cięższe do wykonania. A patrząc na to że wełna może trochę osiąść i zapchać kanał wentylacji to już w ogóle odpada. Później wchodzi zawilgocenie termoizolacji, deskowania, krokwii itp. Niestety z natury nie wierzę w nadzwyczajny talent fachowców więc raczej zostanę zgodnie z projektem przy folii. Zawsze można zdjąć dachówkę żeby zobaczyć czy folia jeszcze istnieje. Z tego co widziałem to używaliście supernova. Nie zastanawialiście się nad tyvec czy corotop? Tyvec chwali się 30 letnią gwarancją. Ceny z tego co patrzyłem to od 3PLN za metr do 6PLN. Co do jeszcze wyższego krycia to raczej zdecydujemy się zmienić cementową na ceramikę barwioną w masie. Żadnej glazury. Nie chcemy aby dom nam się świecił A poza tym spadnie ci młotek czy coś i już widać czerwoną glinę spod kolorowej glazury.
  20. Trochę temat dla was już zamierzchły, ale dla nas jak najbardziej aktualny. Nie zastanawialiście się nad tym czy nie lepiej pod dachówkę i przy takim małym nachyleniu dachu nie dać deskowania i papy jako krycia wierzchniego? Nasz cieślo-dekarz ciągle nas namawia, aby zrezygnować z folii bo podobno bardzo szybko się niszczy i traci swoje właściwości. Nie wiem na ile jest to jego strach o własne umiejętności (lub ich brak), a na ile podstawne obawy. BTW. Mamy już zalany strop W piątek murarze schodzą i dają miejsce pod cieśle.
  21. Jak macie jakiś namiar na tego kolesia to prośba o nie. A co do stempli to u mnie się około 280 zwolni za jakieś 3-4 tygodnie.
  22. Jak macie jakiś namiar na tego kolesia to prośba o nie. A co do stempli to u mnie się około 280 zwolni za jakieś 3-4 tygodnie.
  23. Co do elektryki to u mnie było tak. Na początku właścicielka działek od której je kupowałem naściemniała że prąd już się załatwia i wystarczy wniosek o podłączenie i po tygodniu jest skrzynka. Jak się okazało w energetyce to nic takiego się nie toczyło. Sam zleciłem wykonanie projektu linii energetycznej u pana Królika, potem wniosek o pozwolenie na budowę linii energetycznej w starostwie i po decyzji starostwa wizyta z kompletem dokumentów w Sochaczewskiej energetyce. Podpisanie umowy o dostarczenie energii elektrycznej. 2tyś PLN do kasy. Oczywiście straszyli że będzie to trwało koło roku, ale jak papiery złożyłem w październiku to w listopadzie stała skrzynka energetyczna. Potem tylko wizyta u elektryka który wykona podłączenie potem znowu w energetyce po umowę założenia licznika i po tygodniu, jeśli ich pilnujesz, jest prąd. Od razu uprzedzam że jak postawią wam już skrzynkę na działce i wyślą pismo o tym że można już podpisywać umowę to za każdy miesiąc zwłoki w podpisaniu umowy "o licznik" są karne odsetki koło 50PLN/miesiąc. A co do wody to najlepiej sobie studnie wywiercić. Gdy wody tej potem używacie do podlewania to się studnia szybko zwraca. Jakby co to mam namiar na dobrego człowieka. A czy ktoś zna jakiegoś dobrego cieśle i lub dekarza?
  24. Co do elektryki to u mnie było tak. Na początku właścicielka działek od której je kupowałem naściemniała że prąd już się załatwia i wystarczy wniosek o podłączenie i po tygodniu jest skrzynka. Jak się okazało w energetyce to nic takiego się nie toczyło. Sam zleciłem wykonanie projektu linii energetycznej u pana Królika, potem wniosek o pozwolenie na budowę linii energetycznej w starostwie i po decyzji starostwa wizyta z kompletem dokumentów w Sochaczewskiej energetyce. Podpisanie umowy o dostarczenie energii elektrycznej. 2tyś PLN do kasy. Oczywiście straszyli że będzie to trwało koło roku, ale jak papiery złożyłem w październiku to w listopadzie stała skrzynka energetyczna. Potem tylko wizyta u elektryka który wykona podłączenie potem znowu w energetyce po umowę założenia licznika i po tygodniu, jeśli ich pilnujesz, jest prąd. Od razu uprzedzam że jak postawią wam już skrzynkę na działce i wyślą pismo o tym że można już podpisywać umowę to za każdy miesiąc zwłoki w podpisaniu umowy "o licznik" są karne odsetki koło 50PLN/miesiąc. A co do wody to najlepiej sobie studnie wywiercić. Gdy wody tej potem używacie do podlewania to się studnia szybko zwraca. Jakby co to mam namiar na dobrego człowieka. A czy ktoś zna jakiegoś dobrego cieśle i lub dekarza?
  25. Witam na forum, Razem z małżonką budujemy się na kozłowie biskupim. Lada moment będziemy mieli stropy, a nadal nie mamy ekipy do dachu i więźby. Jak macie jakąś sprawdzoną i polecaną ekipę to chętnie ich adoptujemy. Dach kopertowy kryty dachówką ceramiczną. Około 283 metry^2. Pozdrawiamy Grzegorz i Małgorzata
×
×
  • Dodaj nową pozycję...