Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Audi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Audi

  1. Dzięki za zainteresowanie. A już myslałem ................. Domyślam się, że rzemieślnik spod znaku "instalacje wod-kan, gaz, co. itp" bez trudu zrozumie, co miałeś na myśli. Bo dla mnie to chińszczyzna. Gdybyś zamieszkiwał w rejonie Poznania, zaprosiłbym bym Ciebie na konsultację Może nawet jeśli masz firmę lub znasz sie na tym coś wymyślilibyśmy razem. Ciekawi mnie tylko koszt takiej przeróbki tzn cena tych zaworów, filtrów itp + robocizna. Zdaję sobie sprawę, że musiałoby to być obejrzane. A może machnąć jakieś fotki? Z tym zbiornikiem wyrównawczym to chyba kicha, bo na górze mieszkanie ma pełno spadów (poddasze) i nie byłoby zabardzo gdzie bo sufity krzywe. Myślę więc, że potrzebny byłby instalator-filozof. I to całkowicie bez urazy.
  2. Czy na to forum zagladają fachowcy od centralnego ogrzewania??
  3. Cóż, takiej dachówki nie znam. Na moim dachu jest karpiówka. Położona była w roku 1938 (tak, tak !!) Przełożyłem ją w 2001 - pytanie: ile lat była nieruszana ?? Dokupiłem do przełożenia tylko ok.200 szt - wiadomo, przy przekładaniu coś tam zawsze pęknie. Poza tym jest to lekka dachówka. Ciekawe ile wytrzymają te nowoczesne ???
  4. Robiłem podobny remont ale z przekładaniem starej dachówki karpiówki. Kosztowało mnie to 4 lata temu ok. 15.000,00 zł. Ile wyjdzie dzisiaj? Zależy jakiego fachowca dostaniesz. Przychodzili do mnie tacy, co chcieli za to 25.000,00 zł. A najgorsi są tacy, co to "bez kija do nich nie podchodź". Ich fachowość poprostu poraża - są przecież najlepsi w okolicy!! Żądaj pokazania wykonanych dotychczas robót. I pytaj o opinię ludzi którzy już mieli zaszczyt być obsłużeni przez takiego fachowca. Nie wierz nikomu "na gębę". Pozdrawiam i życzę NORMALNYCH i UCZCIWYCH wykonawców. Niewielu ich na rynku.
  5. Mieszkam w domu o 3 kondygnacjach. Parter i I piętro posiadają ogrzewanie CO grawitacyjne - kocioł w piwnicy, rury od (chyba) 1,5" wm piwnicy do 1/2" na piętrze przy kaloryferach. Pion na piętro - 1". Naczynie wzbiorcze pod sufitem na I piętrze a z naczynia rura odprowadzające "nadwyżki" wody do piwnicy. Trzeci poziom to poddasze. Ogrzewanie elektryczne - rurki miedziane cieniutkie (ile cali - ???), pompa, naczynie wyrównawcze ciśnieniowe na poziomie podłogi. System zamknięty. A teraz moje pytanie (związane z ciągłymi podwyżkami energii elektrycznej): Czy jest możliwe połączenie obu instalacji? Chciałbym to zrobić tak, aby kocioł (węglowy) z piwnicy ogrzewał trzy poziomy (uciągnie, jest zapas mocy). Jednocześnie, żeby była możliwość utrzymania poddasza jako niezależnego ogrzewania w razie potrzeby - tu zamknąć zawór, inny otworzyć i już można grzać tylko na III poziomie prądem. Podejrzewam, że cały problem to umieszczenie w systemie otwartym naczynia wzbiorczego - jeśli na poddaszu zawory byłyby ustawione tylko na prąd - to na dole nie możnaby grzać - brak otwartego naczynia. Może się gubię w tym układzie, ale może jest ktoś dla kogo rozgryzienie tej krzyżówki nie będzie problemem. Miłośników rebusów proszę o pomoc. W razie niejasności - służę dodatkowymi wyjaśnieniami. Pozdrawiam Waldemar
×
×
  • Dodaj nową pozycję...