Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kropeczka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

kropeczka's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ad 1. Ja też miałem ten kosztorys - czy da się coś z tego urwać - chyba tak - wszystko zależy od systemu budowy jeśli poszuka się małych, dobrych i niedrogich ekip, a takie jeszcze istnieją to jest duża szansa. Jednakże ciężko powiedzieć jak na ogólny koszt budowy wpłynie zwyżka Vatu i zawirowania cen (podwyżki) z nią związane. Ad 2. Ja projekt garażu kupiłem od nich - garaż 6m x 6m wewnątrz, dach kopertowy, tylko trochę inne kąty dachu niż w kropce (projekt garażu dostosowany do projektu kreska), dwa wariany bramy wjazdowej - jedna szeroka lub dwie wąskie - ja zrobiłem jedną szeroką. Ad 3. Niestety trochę obawiałem się stropu drewnianego - kosztów dobrego wykonania. Większość stropów wykonywanych w domach jednorodzinnych jest typu teriva lub żelbetowych monolitycznych i łatwiej znaleźć ekipę, która to dobrze wykona. Bałem się też, że nie zdąże przed zimą z dachem - łatwiej jest zabezpieczyć strop betonowy niż drewniany. U mnie wykonałem strop typu Teriva. Boczne stryszki są dość duże w przyszłości można je wykorzystać na jakieś dodatkowe małe pokoiki. Salon z antresolą wygląda super (a z pewnością będzie wyglądać jeszcze lepiej po wykończeniu), choć kosztowne będzie jego ogrzewanie - duża kubatura. Pozdrawiam
  2. Witam Obecnie zostało zakończone układanie docelowego pokrycia dachu domu i garażu. Wybraliśmy dachówkę cementową Euronit profil S w kolorze czerwonym. Teraz domek jak również i garaż wyglądają zdecydowanie lepiej. Jesli potrzebujecie więcej informacji na temat tego domku to służę pomocą. Pozdrawiam
  3. Nie, jak na razie to pierwszy raz, ale kto wie. Jeśli chodzi o farby to też podobno można kupić takie małe puszeczki i przetestować.
  4. Ja wziołem ze składu trzy sztuki dachówek o profilu S - IBF, Euronit i Brass w kolorze czerwonym. W domciu je dokładnie umyłem wysuszyłem i przystąpiłem do oceny Brass'a ze względu na ogólną przekorę co do reklam (w dobrym opakowaniu nawet "gówienko" się dobrze sprzeda) odrzuciłem na początku. Pozostał IBF i Euronit i co się okazało profil S dla IBF i Euronitu jest zupełnie inny. IBF bardziej przypomina kształtem dachówkę celtycką - te fale są bardziej okrągłe , natomiast Euronit ma "delikatniejsze" fale widoczna jest różnica pomiędzy jedną stroną fali - bardziej stromą a drugą łagodniejszą. I pozostał Euronit. Proponuję zrobić to samo. Mnie to pomogło w wyborze.
  5. No nie dokońca, bo tylko na roboty i budynki, a materiały nie. No i nie wiadomo co w końcu przegłosuja nasi Osłowie
  6. Przeglądając to forum to chyba większość ludzi jest przeciwna brass'owi Ja sam wybrałem Euronit, bo dużo lepiej wyglądał niż Brass, który jest super rozreklamowany, a ponoć ma ostatnio kiepskie wyniki sprzedaży.
  7. Niestety kompletna klapa - poniżej cytat z onetu za Gazetą Prawną Budownictwo: 7 proc. do końca 2007 r. Komisja postanowiła przywrócić regulację zawartą w rządowym projekcie nowej ustawy o VAT, zgodnie z którą obiekty budownictwa mieszkaniowego lub ich części oraz roboty budowlano-montażowe i remontowe związane z budownictwem będą objęte 7-proc. stawką podatku do 31 grudnia 2007 r. Komisja natomiast odrzuciła – różnicą jednego głosu – definicję budownictwa mieszkaniowego objętego społecznym programem mieszkaniowym. Zwolennicy wprowadzenia tej definicji mieli nadzieję, że dzięki temu będzie możliwe objęcie 7-proc. stawką podatku – bez ograniczeń czasowych – sprzedaży i remontów mieszkań oraz sprzedaży wyrobów dla budownictwa mieszkaniowego. Nie można jednak wykluczyć, że kwestia przepisów o budownictwie społecznym powróci podczas ostatecznego głosowania nad nową ustawą.
  8. Już na etapie poszukiwania projektu wyszliśmy z założenia, że razem z samochodem i innymi rzeczami typu kosiarka itp. nie będziemy mieszkać pod jednym dachem i w pierwszej kolejności na działce postawiliśmy osobny budynek garażowy, który służył i służy jako pakamera - magazyn teraz w czasie budowy (czyli odpada konieczność stawiania czegoś tymczasowego na czas budowy). Zamówienie projektu domu i garażu odbyło się telefonicznie i nie było problemów z ich dostarczeniem (za pobraniem). Jak na razie wszyscy wykonawcy chwalili projekt, że jest porządnie zrobiony i dokładny. Ciężko mówić o kosztach bo dużo rzeczy robiliśmy we własnym zakresie. Oczywiście koszty budowy dwóch budynków osobno (mieszkalnego i garażowego) są trochę wyższe niż w przypadku budowy jednej bryły, jednakże podjęty wybór nadal uważamy za słuszny.
  9. U mnie na działeczce już stoi - co prawda na razie tylko stan surowy otwarty, dach pokryty papą, ale jak dotąd nadal mi się podoba.
  10. Oczywiście, że można u mnie właśnie tak zostało zrobione i to nawet obydwie połówki zostały wykorzystane, trzeba je tylko podszalować od spodu deską podpartą stemplami i w trakcie zalewania ostrożnie wrzucić beton najpierw na ścianę, żeby nie powypadały. A tak przy okazji to zostało mi 30 szt pustaków przelotowych i 11 szt deklowanych jeśli ktoś potrzebuje to chętnie się ich pozbędę.
  11. Witam Czy ktoś z sznownych forumowiczów buduje domek wg. projektu "KROPKA" z APA Jarosława Charkiewicza z Białegostoku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...